Maraşta Haber
Maraşta Haber

  Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Tanışma Toplantısı

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı tarafından başarılı ve Kahramanmaraşlı KSÜ’de okuyan burs verilecek bir grup öğrenci ile Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube yöneticileri tarafından tanışma adına kahvaltılı program gerçekleştirildi.   Tanışma toplantısına Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube yöneticileri Erdoğan Güçlü, Abdulhakim Eren, Levent Çuhadar, mütevelli heyet üyesi Prof. Dr. İbrahim Solak, Prof.Dr. […]

   Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Tanışma Toplantısı

20 Kasım 2021 - 14:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı tarafından başarılı ve Kahramanmaraşlı KSÜ’de okuyan burs verilecek bir grup öğrenci ile Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube yöneticileri tarafından tanışma adına kahvaltılı program gerçekleştirildi.

 

Tanışma toplantısına Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube yöneticileri Erdoğan Güçlü, Abdulhakim Eren, Levent Çuhadar, mütevelli heyet üyesi Prof. Dr. İbrahim Solak, Prof.Dr.  Mehmet Özkarcı ve burs alacak öğrenciler katıldı.

 

 

Katılımcılar tek tek kendisini tanıttı, öğrenciler okudukları bölümleri ve KSÜ Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesini tercih etme nedenlerini anlattı. Genellikle ekonomik durum ve Kahramanmaraş’ta ailelerinin yanında bulunma amacı ön plana çıktı. Öğrenciler memnuniyetlerine ve beklentilerine işaret ettiler.

 

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube yöneticisi Erdoğan Güçlü, “ Vakfımız 1986 Yılında Ankara’da kuruldu, O tarihten bugüne kadar 3 bin 500 civarında öğrenci okuttuk. O öğrencilerimizin her biri önemli iş sahada görev yapıyorlar. Bizden burs alarak bu yerlere gelen arkadaşlar şimdi bize müracaat ederek biz de bir öğrenci okutmak istiyoruz diyorlar. Amacımız sizleri okutabilmek gerek ailenize, gerekse ilimize ve Ülkemize hayırlı bir evlat olarak yetişmenizi istiyoruz. Başka bir amacımız yok. Ben 34 yıllık devlette görev yaptım genel müdürlük, müsteşarlık görevinde bulundum, bu vakfa gelerek siz başarılı öğrencilerimize hizmet etmek istiyoruz. Bir köşede de yan gel yat bize uymuyor, içimizde bir memleket sevdası, ülkenin geleceğini daha ileriye taşıma duygusu var. Bunun içinde sizler bu ülkenin gelişmesinde vasıtasınız ve gelecekte güzel hizmetler yapacaksınız. Benim ve arkadaşlarımın da söylediği gibi sadece diploma almak yetmiyor, üniversite bittiğinde aranan insan olma özelliğine sahip olmalısınız ve özellikle de bir lisan bilmeniz gerekir. Aranan elaman olursanız size her zaman iş bulunur.” Dedi.


 Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube yöneticileri, başarının sırrının sadece akademik çalışmakla olmadığı, hangi Üniversite olursa olsun öğrencinin kendisine hedef koyması, azimle çalışma gerektiği buna ilave olarak öğrencinin sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikleri de takip etmesi gerektiğine dikkat çekildi, ileriki aşamalarda ilimiz Kahramanmaraş için gereken fedakarlığın yapılmasına da işaret edildi.

 PROGRAM SONUNDA ÖĞRENCİLER NE DEDİ?

 Kevser Bolat (KSÜ İngilizce öğretmenliği)“Sizlerin de ifade ettiği gibi farklı üniversitelerde okumak bizleri ileriye taşımıyor, iş bizde bitiyor, bunu bir kez de sizden duymak beni daha da rahatlattı ailemde bunları söylüyordu ama açıkçası umursamıyordum şimdi daha emin oldum, iyi ki gelmişim, sizleri tanımışım teşekkür ediyorum”

 

Yaren Pakize Altun (KSÜ Hemşirelik) ” Öncelikle siz değerli Hocalarımı tanımaktan çok memnun oldum. Buraya gelmekle Kahramanmaraş’ımıza nasıl iyi bir hizmet sunabileceğimizi, nasıl bir kaliteli insan olabileceğimizi güzel bir şekilde anlattınız. Bir işi yapmak sadece o dalda okumak demek değildir, öncelikle o işi sevmek önem taşıyor. Sadece diploma almakla yapacağımız işe kalite getiremeyiz. O işi severek yaparsak, hangi okulda okursak okuyalım başarı geleceğine inanıyorum, teşekkür ediyorum”

Yağmur Kıtır (KSÜ Tıp) “Öncelikle sizi tanıdığıma çok memnun oldum, İyi ki buraya gelmişim. Hem vakfımızı, amacını, arkadaşlarımızı hem de Maraş’ımızı daha yakından tanımak imkânı buldum. Maraş’ımız için neler yapabiliriz anlamında daha iyi bilgilere sahip oldum, sağ olun.”

 

 

Muhammet Altınvezir (Makine Mühendisliği) “Bura da öncelikle birbirimizi tanıma imkanı bulduk. Anlatımları dinleyince farklı okullarla ilgili önyargılarımızı bir kenara bıraktık. Diplomada değil de işin kendimizde olduğunu pekiştirdik. Aslında bunları biliyorduk ama sizden dinleyince dahada güvenimiz fazlalaştı.”

Zahit Tepebaşı ( Kamu Yönetimi) “ Davet ettiğiniz için teşekkür ederim, hocalarımızla tanıştık, gerçekten çok iyi oldu. Verdiği örnekler işin her zaman öğrencide bittiğini kanıtladı. Tekrardan teşekkür ederim”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş la birlikte Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Mer...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birin...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  okul sporları kapsamında düzenlemiş olduğu ‘’Okul Sporları Kro...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konfe...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ tarafı...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurulla...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezinde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Nurullah KILINÇ, 24 K...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ