Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Minik Yürekleri Isıttı

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, geçmiş yıllarda, zor şatlarda önemli bürokratlar yetiştiren Ulubahçe Mahallesinde ( Köyünde ) bulunan birleştirilmiş sınıf eğitimi veren, Ulubahçe Şehit Ahmet Yumrutaş İlkokuluna eğitim materyalleri, giyim-kuşam, inşaat boyaları vb önemli yardımlarda bulundu. Yardım dağıtım törenine Pazarcık İlçe Kaymakamı Adil Nas, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, İlçe Milli Eğitim […]

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Minik Yürekleri Isıttı

21 Aralık 2019 - 15:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, geçmiş yıllarda, zor şatlarda önemli bürokratlar yetiştiren Ulubahçe Mahallesinde ( Köyünde ) bulunan birleştirilmiş sınıf eğitimi veren, Ulubahçe Şehit Ahmet Yumrutaş İlkokuluna eğitim materyalleri, giyim-kuşam, inşaat boyaları vb önemli yardımlarda bulundu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Yardım dağıtım törenine Pazarcık İlçe Kaymakamı Adil Nas, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, AK Parti İlçe Başkanı Harun Eskigün, Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Kahramanmaraş Şube üyeleri Eroğan Güçlü, Abdulhakim Eren, okul yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Adil Nas, bu tip yardımları önemsediğini belirtti. Nas şöyle konuştu: “Vakfımızın ilçemizde bu faaliyeti takdir ediyoruz. Devletimiz her alana ulaşmaya çalışıyor fakat dediğiniz gibi bazen bütçe sıkıntıları oluyor. Bu sıkıntıların giderilmesi gerekiyor. Bu aşamada hayırsever vatandaşların sivil toplum kuruluşlarının devreye girmesi gerekiyor. Bugün memnuniyetle ifade edelim ki Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, Ulubahçe köyümüzdeki ilkokulun, gerek öğrencilerimizin gerekse okulumuzun ihtiyaçlarını gidermesi gerçekten memnuniyet verici. Bu tür faaliyetlerin artmasını bekliyoruz”

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

ULUBAHÇE’DE HERKES ÇOK MUTLU 

Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan’da şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Kahramanmaraş temsilcileri olan, eğitimdeki büyüğümüz Sayın Abdulhakim Eren ile uzun yıllar Bürokratik yaparak ülkemize hizmet eden Erdoğan Güçlü beyefendiye eğitime vermiş olduğu bu önemden dolayı teşekkür ediyorum. Bizi ziyarete geldiklerinde yardım talebinde bulunduk. Kendileri bunu çok güzel ve makul bir şekilde karşıladılar. Ulubahçe mahallemize geldiler. İnceleme yaptılar. Bugün de Ulu bahçedeyiz. Hemşirelerimiz mutlu, muhtarımız mutlu, okul müdürümüz ve öğrencilerimiz mutlu. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize giydirdik öğrencilerimiz çok memnun oldu. Okulun ihtiyaçlarını Kahramanmaraş Eğitim vakfımız üstlendi”

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

EĞİTİM ADINA BURADAYIZ

Törende konuşan Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Kahramanmaraş Temsilciliğini Yürüten Abdulhakim Eren:

“Çam sakızı, çoban armağan misali Ulu bahçedeki çocuklarımızı mutlu etmek, hatırlamak gönül almak, bir eğitim yuvasına katkıda bulunmak amacıyla Merkezi Ankara’da olan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Merkezimizin Kahramanmaraş  temsilcisi olarak geldik. Burada çocuklarımıza sembolik de olsa, küçük de olsa bazı hediyeler getirdik. Okulumuzun iç boyasını, Ana sınıfındaki çocuklarımıza kitaplar, boyama malzemeleri, kalemler vb eğitim Araçları getirdik ve giysiler getirdik, imkânlarımız ölçüsünde, elimizden geldiğince bir şeyler getirmeye çalıştık.

Ben sözü uzatmayacağım, çocuklarımıza da, okulumuza da hayırlı olsun. Bir Elma Gönül Alma, bizim bu gelişimizi gönül alma olarak kabul edin. Elmamız küçük de olsa, büyük de olsa hepsi bu. Bizi böyle kabul edin, amacımız Ulubahçe’de ki bu okulumuzda eğitim adına bir şeyler yapmak için buradayız geliş nedenimizi de şöyle ifade edeyim.

İbrahim Yılmazcan’ı ziyarete geldiğimizde Eğitim Vakfı olarak bir okulumuzda destek olur musunuz? Dedi. Bizim Yönetim Kurulumuz Üyemiz olan Halil Arık Bey’i kaybettik. Biz de onun okulunu seçtik. Bu okul Türkiye’deki birçok kuruma yöneticilik yapmış öğrencilere yetiştiren okul. Halil Arık Bakanlık başmüfettişiydi. 25 yıl lise Müdürlüğü yaptı. Mete Eskigün siyasette bayağı bir zaman geçirdi. Ünal Arık Cumhuriyet Başsavcısıydı. Yine Yaşar Aygördü Bakanlık Başmüfettişiydi. Mahmut Arık Sağlık Müdür Yardımcısı idi. Buranın eğitim seviyesi gerçekten çok yüksek. Ayrıca Halil Arık’ın anısını yaşatmak istedik. Geldik köyümüzde keşif yaptık. Okul müdürü ile görüştük. Eksikleri tamamladık. Okulun iç cephe boyasını çok kötü olduğunu gördük. Tamamını yaptık. Yine öğrencilerimize giyim, ayakkabı, mont, bere aldık. 30 tane kitap getirdik, öğrencilerin seviyelerine göre. Anasınıfında hamur ve Lego getirdik. Bunun yanında satranç takımları aldık. Kırtasiyenin tamamını aldık. Kaymakam ve Başkan Bey çok büyük ilgi gösterdiler. Halkımız çok büyük ilgi gösterdi. Bu bizi mutlu etti” dedi

 

ÇALIŞIN ÇALIŞIN ÇALIŞIN!

Kahramanmaraş Eğitim Vakfının Kahramanmaraş Temsilciliğini Yürüten diğer üye Erdoğan Güçlü ise şunları dile getirdi: 

“Sevgili öğrenciler, hepinizin gözlerinden öpüyorum. Çalışın, çalışın, çalışın, okuyun İstikbal’inizi kazanın! Benim hocam ordinaryüs Profesör rahmetli hocam şunu derdi:  ‘Gençliğini zevki sefa içinde geçirenler, yaşlılığını ağlamakla geçirirler’ Siz bu genç yaşta böyle birikimlerle geleceğinizi hazırlarsanız İstikbal’iniz güzel olur, yaşantınızda güzel olur. Biz Kahramanmaraş Eğitim Vakfı olarak elimizden geldiğince bağışçı hemşerilerimizin bize yaptığı bağışlarla, elimizden geldiğince eğitim için birtakım yardımlar yapmaya devam ediyoruz, devam etmeye de çalışacağız. Bizim herhangi bir şahsi bir menfaatimiz söz konusu değil.

Bizim bütün gayemiz eğitimde toplumumuzun ve özellikle Kahramanmaraş’ın eğitim seviyesinin yükselmesi. İyi nesiller yetiştirilmesi. Bizim amacımız bu. Öğrencilerimize karşılıksız burs verdik. Bu yıl 120 tane üniversitede okuyan gerek Ankara’da gerek Kahramanmaraş’ta öğrencilerimize burs verdik. Buna da devam edeceğiz. Burs verenlerimize, yardım eden hayırseverlerimiz ne kadar fazla olursa o kadar vakfı faaliyetlerde artacak. Halkımıza bir öğrencide sen okut diyoruz. Bir öğrencinin maliyeti 1 senede yıllık bin 500 TL. bin 500 TL bu devirde o kadar çok yüksek bir para değil. Varlıklı olan insanlar böyle bir yardımı teveccüh ikramda bulunurlarsa bizde arada olarak fakir öğrencilerimizi tespit ediyoruz onlara veriyoruz. Onların istikballerini temin bakımından mutlu oluyoruz. Bizim vakıf olarak her zaman faaliyetlerimize devam ediyoruz. İnşallah bundan sonra da daha da hızlandırarak devam etmek istiyoruz. Vakfımız gerçekten çok kaliteli bir vakıf iyi hizmet veriyor”

Konuşmalardan sonra sembolik olarak birkaç öğrenciye giysi hediye takdimi yapılarak okulda öğrencilerin bulunduğu sınıfa geçilerek, onlarla sohbet gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfınca okulun iç duvar ve tavan boyası için silikonlu 4 kova boya, öğrencilerin giymesi için 10 adet bot, 10 adet mont, 12 adet bere, 5 adet satranç takımı, 1 adet 212 parçadan oluşan Lego, 8 parça oyun hamuru, 30 adet masal ve hikâye kitapları, 100 adet Kurşun kalem, 30 adet öğrenci defteri. Bu malzemeler Erdoğan güçlü tarafından Okul Müdürü Yusuf Servet’e teslim edildi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CİĞERLERİMİZ YANIYOR CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Ormanlar sadece ağaçlardan oluşan bir alan değil; aynı zamanda otların, sarmaşıkların, çalılıkların, çiçeklerin, böceklerin, sürüngenle...

İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı,  İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ak...

Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lis...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen mezuniyet töreninde coşku hakimdi. Mezuniyet törenin...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yeme...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ken...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
CİĞERLERİMİZ YANIYOR CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Ormanlar sadece ağaçlardan oluşan bir alan değil; aynı zaman...

İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl HBÖ Halk Eğitimi Merke...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hati...

Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

Babalar Günü Babalar Günü

Hikâye şöyle Amerikalı bir savaş gazisinin kızı, anneler gün...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ