Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi için Protokol İmzaları Atıldı

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi’nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı ödülle tüm Türkiye’ye model olan projenin yeni dönem protokolü Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş Milli […]

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi için Protokol İmzaları Atıldı

25 Kasım 2023 - 12:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi’nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı ödülle tüm Türkiye’ye model olan projenin yeni dönem protokolü Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’ın katılımıyla imzalandı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçesinde yaptığı birbirinden farklı eğitim çalışmalarıyla ilçeyi adeta eğitim üssü haline getirdi.

‘Okumadığın Gün Karanlıktasın’ sloganıyla Onikişubat Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da ödül aldığı model proje ‘Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor’ Projenin 7. si 2021 yılında imzalanmış pandemi nedeniyle duraklamıştı. 7. si  protokolünü, yeniden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman imzaladı.

Başkan Hanefi Mahçiçek’in belediyecilik vizyonu çerçevesinde eğitim yatırımlarını önceleyen Onikişubat Belediyesi, ‘Okumadığın Gün Karanlıktasın’ sloganıyla hayata geçirdiği Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi için 7.’sinde 85 bin kitap alındığını açıkladı.

İmzalar Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Başkan Mahçiçek arasında atıldı.

 

Programda bir konuşma yapan İl Müdürü Kahraman ”6 Şubat Depremleri ile beraber başta sosyal hayat olmak üzere eğitim, öğretim ve kültürel faaliyetlerin başladığı, şehrin tekrar inşası için herkesin elini taşın altına koyduğu bir dönemde biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Onikişubat Belediyesi ile iş birliği içerisinde kıymetli yavrularımızın eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek için bir protokol imzalamak üzere buradayız. Onikişubat Belediyemiz okul yapımından öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyacını karşılamaya, kitap desteğinden kültürel faaliyetlere kadar en çok iş birliği içerisinde olduğumuz Onikişubat Belediyemiz ve Başkanımıza tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. İl Müdürü Kahraman sözlerini “Bu protokol eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize velilerimize hayırlı olsun diyorum” diyerek tamamladı.

 Eğitime yapılan harcamalar bizim anlayışımızda diğer harcamalardan çok daha önemlidir diyen Başkan Mahçiçek, “bugün 85 bin adet aldığımız kitabın protokolünü Milli Eğitim Müdürümüzle imzaladık. Önümüzdeki hafta inşallah, dağıtımları da süratle yapacağız. Çocuklarımız, kitapları ne kadar okumuş, ne kadar anlamış diye küçük bir sınav yaptık geçmiş dönemde ve hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen yetmiş iki bin öğrencimiz katılmıştı. Sonra o sınavlarda ödül alan çocuklara burada hediyeler dağıttık. Değerli milli eğitimimize de inşallah belediyemizin imkânları ölçüsünde katkılara devam edeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi Hakkında;

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi il genelindeki tüm İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkıda bulunmak, kitap okuma oranlarını artırmak, nitelikli okuma yapmalarını sağlamak ve okuma faaliyetlerinin hayatlarının önemli bir uğraşısı olmasını sağlamak amacıyla 9 yıldır sürdürülen bir projedir. Fakat gerekli çalışmaların yapılmasına rağmen pandemi ve akabinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle 2020 yılından bu yana 3 yıl süreyle hayata geçirilememiştir.

  Bu yıl okullarımızın her şubesine her biri beş kitaptan oluşan bir set olmak üzere toplamda 70000 kitap öğrencilerimize dağıtılacaktır. Proje kapsamındaki kitapları okuyarak yapılacak sınavlar neticesinde her kategoride ilk 3’e girecek öğrencilerimiz ödül almaya hak kazanacaktır. Ayrıca mansiyon alan öğrencilerimize de ödül verilecektir. Bu yıla kadar proje kapsamında yaklaşık olarak 285.000 kitap dağıtımı yapıldı. Yedi yıldan beri bu zamana kadar yaklaşık 360.000 öğrenci bu kitapları okuyarak yarışmaya katıldı. Toplamda iki milyonun üzerinde kitap okuma faaliyeti gerçekleştirilmiş oldu. Okur -Yazar buluşmaları sayesinde öğrencilerimiz okudukları kitapların yazarlarıyla tanışma, onlarla söyleşi yapma fırsatı da yakalamış oldular. Bu projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Onikişubat Belediyesine ve öğrencilerimizi yönlendiren öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergi...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okul salonunda karakalem resim sergisi açıl...

Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kur...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede  faaliyet gösteren Özel Öğretim Kurumlarına yönelik, seminer düz...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçes...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğretmen A.M. bir süredir okul müdürü N.S. tarafından mesaj yolu ve kendisine ka...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu lisesi’nde 6 Şubat 2023 depreminde kaybettikleri öğrenciler, vatandaşl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve T...

Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafın...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dul...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğret...

315. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 315. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Hayat güzel ömür kısa kardeşim Rızık için etme tasa kardeş...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadol...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu l...

Onikişubat İlçesinde rehberlik psikolojik danışman grup toplantısı. Onikişubat İlçesinde rehb...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde 2023 / 2024 eğitim öğreti...

Eğitimci Karademir Sevenlerini Üzdü Eğitimci Karademir Sevenl...

Eğitimin değişik kademelerinde görev yapan, ancak Kahramanma...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNC...

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksu...

Üreten Kadın Mutlu Çocuk Atölyesi Projesi uygulama süreci başladı. Üreten Kadın Mutlu Çocuk ...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ