Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün projesi olan, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Onikişubat Belediyesi ve İşler Kitabevi işbirliğiyle başlatılan “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Projesi kapsamında Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerinde kitap dağıtım törenleri gerçekleştirildi. Proje kapsamında tüm okullarda 36 bin kitap dağıtılacak. Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu’nda ve Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü salonunda yapılan […]

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor

15 Şubat 2016 - 23:26A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünün projesi olan, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Onikişubat Belediyesi ve İşler Kitabevi işbirliğiyle başlatılan “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Projesi kapsamında Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerinde kitap dağıtım törenleri gerçekleştirildi. Proje kapsamında tüm okullarda 36 bin kitap dağıtılacak.

Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu’nda ve Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü salonunda yapılan kitap dağıtım törenlerinde açılış konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt proje ile ilgili bilgiler verip, kitap okumanın önemine dikkat çekti, Bu proje ile Kahramanmaraş’taki tüm öğrencilere ulaşmayı amaçladıklarını ifade eden Akkurt, projeye hiç düşünmeden destek veren Başkan Mahçiçek’e teşekkür etti Akkurt daha sonra konuşmasında şu ifadeler yer verdi:

““Çok ciddi bir proje, çok ciddi bir çalışma. Geçen yıl biz bunu biraz daha amatör bir ruhla yapmıştık ama ciddi bir noktaya gelmişti. O yüzden devam etmeliydi. Bu yıl da Onikişubat Belediyemizle birlikte bu süreci tamamlayacağız. Burada sadece öğrencilere yönelik olmayacak bu çalışma. Okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz de bu kitaplardan istifade edebilecekler. Böylelikle okuyan kültür alanlarını hep birlikte oluşturmuş olacağız. Böylece iyi insan, iyi vatandaş ve vatanını, milletini seven insanlar yetiştirmeyi amaçlayacağız. Öte yandan bu yıl da projemiz kapsamında okur-yazar buluşmalarını devam ettireceğiz. İnşallah siz okul müdürlerimizden de aynı ölçüde katkı sunmanızı arzu ediyorum.”dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, aydınlık nesiller yetiştirmek için eğitime katkı sunmaya devam devam edeceklerini söyledi.

Teknik ve fiziki hizmetlerin her zaman yapılabileceğini, ancak eğitim adına atılan adımların her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Başkan Mahçiçek, “Özveriyle çalışıp, çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Özellikle kırsal bölgelerde çalışan öğretmen ve din görevlilerine çok büyük görevler düştüğünü belirten Mahçiçek, “Öğretmenlerimiz ve din görevlilerimiz görevlerini iyi yaparsa bu çocuklarımız kötü yol ve alışkanlıklara meyil etmez” diye konuştu. Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Biraz daha özverili çalışmamız lazım. Bu çocuklara sahip çıkmamız lazım. Yani çocukları motive ederseniz, onları kurtaracağız. Bu alanda gayret etmemiz lazım. Çünkü onlar bu ülkenin çocukları. Biz 115 caminin tamiratını yapmışız. Bir milyon 600 bin TL para harcamışız. 95 okulumuzun tamiratını yapmışız. Hemen her köy okuluna oyun takımı koymuşuz. Bahçesinde çamur diye bir şey koymamışız. Ama bunlar yetmez, çocuklara bizatihi sahip çıkmamız lazım. Biz bu bağlamda bu projeleri yapacağız. Yani hep beraber inşallah bu ülkenin çocuklarına sahip çıkmamız lazım. Biraz fedakârlık yapmamız lazım. İşte bugünkü bu proje bu bağlamda çok önemli.”

“DÜŞÜNCE HAYATINDAKİ ÜRETKENLİĞİMİZİ SÜRDÜRMELİYİZ”

Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin düşünce hayatında çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Mahçiçek, bundan sonraki süreçte de bu tablonun sürmesi gerektiğini söyledi. Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kahramanmaraş düşünce hayatında çok önde olan bir memleket Allaha şükür. Özellikle cumhuriyet döneminde çok önemli isimler yetiştirdik. Rahmetli Üstattan başlayın, Cahit Zarifoğlu, Erdem Beyazıt, Rasim Özdenören ve Akif İnan bunlardan bazıları. Bu yapının devam etmesini istiyoruz. Kahramanmaraş’ın düşünce planında geçmişteki üretkenliğini tekrar kazanmasını istiyoruz. Bunu hep beraber yapacağız. Bunun yanında sizlerin de bize sunacağı projeler varsa biz her zaman bunlara açığız.” Dedi.

Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü salonunda okul müdürlerine Konuşan Dulkadiroğlu kaymakamı Mehmet Türköz’de şu ifadelere yer verdi.

“Benden önce konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz ve Onikişubat Belediye Başkanımız konu ile alakalı anlamlı konuşmalar yaptılar, burada bana fazla söz kalmadı ama hep şunu söyleriz, “ülkemizdeki okuma oranları diğer ülkelere göre çok düşük. Ortalama bir yılda bir Japon 12 tane kitap okurken, Türkiye’de altı kişi bir kitap okuyor” gibi.  Bu istatistik bilgileri istenilen hedeflere ulaştırmak istiyorsak çocuklarımızı küçük yaştan itibaren kitapla tanıştırarak, kitabı sevdirmeyi başarmalıyız. Kitap sevdirmenin yollarından bir tanesi de eğitim yuvası olan okullarımızdır. Kısa bir süre önce bu proje ile ilgili olarak ilçemizde bazı okullarımıza gittik, orada velilerimizle, öğrencilerimizle birlikte kitap okuma etkinliğine katıldık ve hep birlikte kitap okuduk. Evlerimizde de çocuklarımızla birlikte kitap okuyarak onlara kitap okuma alışkanlığı ve zevkini kazandırmalıyız.

Bu proje vasıtasıyla bu alanda güzel sonuçlar elde edileceğine inanıyorum ve projeye destek veren paydaşları kutluyorum” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Havva Ece Saygaz, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü H.İbrahim Çolakkadı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü, Onikişubat Belediyesi Kültür Müdürü Fatma Aktuğ, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H. Emre Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Bozdere, Yahya dertli, Millî Eğitim Ar-Ge Koordinatörü Harun Kadıoğlu, Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi Koordinatörü Ali Çolak, Başarıyı Okulla Yakala Proje Koordinatörü Ramazan Şişman, İşler Kibevi-Arif Cehan ve okul müdürlerinin katıldığı programda daha sonra kitapların dağıtımı gerçekleştirildi.

IMG_1150 copy IMG_1036 copyIMG_1145 copy IMG_1078IMG_1027IMG_1120 copy IMG_0984IMG_1097 copy IMG_1052 copyhanefi mahçiçek copyIMG_1090 copy IMG_1086 copy IMG_1085 copy IMG_1083 copy IMG_1020 copyIMG_1080 copy IMG_1048 copyIMG_1079 copy IMG_1056 copy   IMG_8796 copyIMG_1040 copy   IMG_1017 copy IMG_0983 copy  12 copy 7 copy 1 copy IMG_8804 copy  IMG_8775 copy IMG_8749 copy IMG_8735 copy IMG_1188 copy IMG_1182 copy IMG_1177 copy IMG_1172 copy IMG_1167 copy IMG_1165 copy IMG_1163 copy IMG_1158 copy IMG_1156 copy IMG_1155 copy

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören Atatürk Meydanı’nda  Atatürk Anıtı’na İl Millî Eğitim Müdürü Yu...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmen...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Süha...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğiti...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Alpedo Kervan Lezzet Grubunun ev ...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi ...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Mü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören ...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

274. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 274. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Hakkın yollarına eren gönüller, Dağlar bizim, ferman veren...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ