Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Anaokulunun düzenlediği Yarışmanın Ödül Töreni

Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Anaokulu tarafından Dulkadiroğlu İlçesinde okul öncesi öğrencilere yönelik “23 Nisan” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Sunuculuğunu Kahramanmaraş Anaokulu öğretmeni Leyla Selen’in yaptığı ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben Okul Müdürü Sevim Sivik‘in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.   HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTA Kİ LİNKE […]

Kahramanmaraş Anaokulunun düzenlediği Yarışmanın Ödül Töreni

14 Haziran 2022 - 7:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Anaokulu tarafından Dulkadiroğlu İlçesinde okul öncesi öğrencilere yönelik “23 Nisan” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Sunuculuğunu Kahramanmaraş Anaokulu öğretmeni Leyla Selen’in yaptığı ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben Okul Müdürü Sevim Sivik‘in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

 

HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTA Kİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=fUtkc-l89m8

 

“Sayın İlçe Millî Eğitim Müdürüm, Çok değerli Şube Müdürüm, değeli meslektaşlarım, okul müdürlerimiz ve çok değeli konuklarımız. Okulumuzun düzenlemiş olduğu, Dulkadiroğlu İlçesinde geçerli, okul öncesinde eğitim gören çocuklarımız için düzenlene 23 Nisan temalı resim yarışmasında dereceye giren çocuklarımızın ödül törenine tekrardan hoş geldiniz.” diyen okul müdürü Sevim Sivik daha sonra şu ifadelere yer verdi.

“Okul öncesi eğitim öneminin  arttığı günümüzde, çocukların eğitim sistemine  başladığı ilk eğitim kurumu olarak, çok önem arz etmektedir. Bizlerin en önemli amacı çocuklarımızı bir üst eğitim kademesine hazırlarken onları , sosyal, kültürel  etkinliklerde tüm gelişim alanlarını destekleyerek geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek ve onların yeteneklerini görünür hale getirmektir. Düzenlemiş olduğumuz  yarışma da bu amacımıza bir nebze de olsa katkı sunacak ve bu amacımızı gerçekleştirecek bir çalışma oldu. Öncelikle bu çalışmamıza katkı sunan o kocaman minik yüreklere, hayal güçlerini resmeden, sanat ruhuyla birleştiren tüm öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize  teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri her konuda destekleyen, bizlere liderlik yapan Millî Eğitim Müdürümüz Harun Kurt Beye ve Şube Müdürümüz Hacı Yaşık Beye çok teşekkür ediyorum.”

Bu konuşmadan sonra yarışmanın Birincisi  olan Türkiye Yardım Severler Derneği Anaokulu öğrencisi  Zeynep Gürbüz ve okul müdürü Mehmet Uzun, Yarışmanın ikincisi Sevgi Anaokulu Öğrencisi  Hatice Sena Şahan ve okul müdürü Fadime İlhan, yarışmanın Üçüncüsi Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Öğrencisi Nisanur Purkaya ve okul müdürü Davut Kaba sahneye davet edildi , ödülleri İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt ve Temel Eğitim Şube Müdürü Hacı Yaşık tarafından takdim edildi.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hoca hanım bahsetti gerçekten çocuklarımızın gelecekte hayata bakışı , hayal gücünün geliştirilmesi, merak duygularının arttırılması en iyi okul öncesinde gerçekleşiyor. Biz hep tanım yaparken iyi öğretmen öğrencilerine umut verir, merak duygusunu geliştirir, onların öğrenme aşkını artırır dolayısıyla  burada öğretmenlerimiz burada resim veya sanatın diğer dallarında öğrencilerimize açmış oldukları bu kapılar, hayatı boyuncu çocuklarımızın öz güvenlerini, hayallerini geliştirecek olan çalışmalar . Dolayısıyla bu yarışmaya katılan katkı ve emek veren kurumlarımızı, bunu sağlayan Kahramanmaraş Anaokulu yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmaya katılan diğer tüm öğrencilere mansiyon ödülünün takdimi sonrası öğrenciler tarafından yarışma için yapılan resim sergisinin açılışı yapıldı ve çizilen resimler davetlilerce görüldü.

Ödül Törenine Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Harun Kurt, Millî Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Yılmaz, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Fatih Şeref, kemal Kösekul, Ramazan Sertpolat , Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hacı Yaşık okul müdürleri, öğrenci velileri katıldı.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yeme...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ken...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesi Çalışkan Arılar, öğretmenleri Vahide EVLİCE ‘nin hazırlamış olduğu...

Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Mezuniyet Töreni Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Mezuniyet T...

Kahramanmaraş Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu 4/A Sınıfı Öğretmen Murat Kurt’un öğrencileri düzenlenen bir veda ve mezuniyet...

Sevgi Anaokulunda “Güller ve Yıldızlar” Sınıfının Mezuniyet Günü Sevgi Anaokulunda “Güller ve Yıldı...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevgi Anaokulunda “Güller ve Yıldızlar” Sınıfı öğrencileri için Mezuniyet töreni düzenlendi. Sev...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

Babalar Günü Babalar Günü

Hikâye şöyle Amerikalı bir savaş gazisinin kızı, anneler gün...

Örnek Bir Etkinlik: Yazar Mustafa Okumuş’a Saygı Programı Örnek Bir Etkinlik: Yazar...

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği güzide eğitimci, şair ve yazar...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şube...

İYİ Part’den Germenica  Antik Kenti Konulu Basın Açıklaması İYİ Part’den Germen...

 İyi Parti  Kahramanmaraş İk Başkanı  Av.Ahmet ÇABUKEL, Germ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ