Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Mahallesinde hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından 83 günde yapılan 17 Derslikli Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı. HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN https://www.youtube.com/watch?v=vuBMHEdtbmc   Saygı duruşu ve İstiklal Marşamızın okunmasına müteakiben açılış konuşmasını İş İnsanı Mustafa Narlı, “ 6 Şubat Depremleri ile evlerimiz […]

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı

16 Eylül 2023 - 6:07A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Mahallesinde hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından 83 günde yapılan 17 Derslikli Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı.

HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=vuBMHEdtbmc

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşamızın okunmasına müteakiben açılış konuşmasını İş İnsanı Mustafa Narlı, “

6 Şubat Depremleri ile evlerimiz fabrikalarımız, yıkıldığı gün bu okulumuzda ağır hasar aldı.. ailemle bir araya geldim, konuştum,Köyümüzün, depremde ağır hasar alan okul binasının yeniden inşasını üstlenip, 83 gün içerisinde tamamladık. Bugün itibarıyla milli eğitime teslim etmenin sevincini yaşıyoruz. Okulumuza 2020 yılında kaybettiğimiz Merhum Kardeşim Hacı Mehmet Narlı’nın ismini verdik. Rahmetli Kardeşim şehrimizde eğitime önem veren bu doğrultuda çalışmalarda bulunan örnek bir memleket sevdalısıydı. Bu okulda nesillerimizi hayata hazırlayacak, onların örnek birer insan olmasını sağlayacak olmasını temenni ederim.

Yıkılan cami ve birde 80 Kişilik Kız Kuran kursu yapımı devam ediyor, Allah ömür verdikçe eğitime destek vermeye devam edeceğim.. Kardeşim Hacı Mehmet Narlı okumayı seven 40 yaşında üniversite bitiren biri idi onun anısını burada yaşatacağız,” dedi.

KMTOS Başkanı Mustafa Buluntu : ” Depremden zarar görmeyen bir tek fert yoktur, az veya çok herkes zarar gördü, çekirdek ailesini kaybetmedi ise de bir çok yakınını herkes kaybetti.. ancak Kahramanmaraş’ın güzel ağabeyi Mustafa Narlı bey , yıkılan fabrikasını ayağa kaldırmadan okul yaptırması üstelik 83 günde bitirilmesi harika bir olay, kendisine teşekkür ediyorum,” dedi.

Kipaş Holding yönetim kurulu başkanı ve KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz : ” Bizim burada çiftliğimiz var , Mustafa Narlı ve Narlı ailesi bizim baba dede dostlarımız , sürekli görüştüğümüz değer verdiğimiz bir büyüğümüzdür. Bugün bir çok fabrikası ayağa kalkmamasına rağmen böyle bir okul yaptırması takdire şayandır, kendilerine teşekkür ediyorum, ” dedi.
Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman: ” 6 Şubat Depremi , bir çok dostumuzu , öğretmenimizi , öğrencimizi alıp götürdü, hayır seven iş insanı Mustafa Narlı , o kadar sıkıntısı arasında hemen okul yaptırmaya koşması deprem bölgesine örnek bir çalışma kendilerine teşekkür ediyorum,” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman da okulun 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:
“Okulumuzda 15 öğretmenimizle 200 tane pırıl pırıl evladımız eğitim-öğretim görecekler. 6 Şubat’ta yaşadığımız depremler sonrasında ilimizde 120’ye yakın okulumuz ya yıkıldı ya ağır hasar aldı, bu sebeple de kullanılamayacak duruma geldi. O günden bugüne kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu şehre değer vermiş, katkı sunmuş hayırseverlerimizle, iş adamlarımızla 8 tane protokol imzaladık ve 106 tane derslik inşallah milli eğitimimize kazandırılmış olacak. Bu vesileyle şehrimize mal olmuş, şehrimize değer katacağını umduğumuz hayırsever iş adamlarımıza, sanayicilerimize, firmalarımıza burada bir çağrı yapmak ve yaptığımız protokollerin sayısını artırmak istiyoruz. İnşallah onlar da bu çağrımıza kulak verecekler ve inşallah bu yaralı şehrimizi tekrar eski günlerine döndüreceğiz.”

Kahramanmaraş Vali Mükerrem Ünlüer ise: “Bugün, Valiliğimiz ve Hayırsever iş insanımız Mustafa Narlı arasında imzalanan protokol kapsamında 3 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan ve merhum Hacı Mehmet Narlı’nın isminin verildiği okulumuzu öğrencilerimizin ve eğitim camiamızın hizmetine sunuyoruz.
Bu vesileyle, okulumuzu öğrencilerimizin hizmetine kazandıran hayırsever iş insanımız Sayın Mustafa Narlı’ya çok teşekkür ediyorum. Merhum Hacı Mehmet Narlı’ya Allah’tan rahmet yakınlarına ise sabırlar diliyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının çocuklarımıza ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
önceki dönem : Tarım ve Orman Bakanı ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi : ” Okullarımız yıkıldı, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz şehit oldu,” Allahtan rahmet diliyorum..

Vahit Kirişçi : Asrın felaketi 6 Şubat Depremleri ile birlikte 19 okulumuz ilk anda yıkıldı.. 69 okul ağır hasarlı halde kaldı..1962 öğrencimiz maalesef ki şehit oldu.. 264 öğretmenimiz ailesi ile şehit oldu böyle bir acının içinde Sayın Mustafa Narlı ve Narlı ailesinin böyle güzel bir okulu 83 günde ilimize kazandırması bizlere yüksek moral verdi. 6 Şubat depremlerinde yıkılan Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu, hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından yeniden yapıldı bugün açılışını yapıyoruz Allah hayırlı eylesin, Narlı ailesine teşekkür ediyorum,” dedi.
6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04 17 de yıkılan 19 okuldan biri olan Türkoğlu İlçesinin Çakallı Hasanağa Mahallesi’ndeki 6 derslikli okul, yerle bir oldu..

Çocukluğu bu köyde geçen Mustafa Narlı , yıkılan camii ve okulu yapmak üzere ilk günden çalışmaya başladı..Depremlerde yıkılan 19 okuldan biri olan okulun yeniden inşası için hayırsever iş insanı Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ile Kahramanmaraş Valiliği arasında protokol imzalanarak 24 Haziran’da tamamlandı. Protokole göre 90 günde teslim edilmesi gereken okul 83 günde tamamlanarak Kahramanmaraş Valiliği’ne teslim edildi. 17 derslik olarak inşa edilen Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılış töreni yapıldı. Şehir erkanı ve mahalle sakinleri oradaydı..
Mustafa Narlı, doğup büyüdüğü mahalleye yaptırdıkları okula 3 yıl önce hayatını kaybeden kardeşinin ismini verdiklerini söyledi. Narlı, “Bu oturduğunuz yerde benim okuduğum okul vardı. 1972’de buradan taşındık şehre göç ettim.. çocuklarımı okuttum, hepsi en az iki yabancı dil biliyor, bu köyün , mahallenin çocukları okumalı en iyi okullara gitmeliler bunun için elimizden geleni yapacağız.. diye konuştu.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Milletvekilleri Vahit Kirişçi, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, Tuba Köksal, Zuhal Karakoç Dora, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu , Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman okumuş, Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Daire müdürleri, Siyasi Partilerin il ve ilçe başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda doldurmaları sebebiyle zorunlu rotasyona tabi tutulacak 6 bin 30 okul müdürü ol...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Öd...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda okulun kurucusu ve destekçisi hayırsever Tanrıv...

Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendirme toplantısı yaptı Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendi...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun KURT, birim şefleri ile olağan genel değerlendirme toplantısı yaptı.   HAB...

LGS’ de 500 Tam Puan Alan Türkiye Birincileri Ödüllendirildi LGS’ de 500 Tam Puan Alan Türkiye ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü LGS’ de 500 tam puan alan 6 öğrenciyi düzenlenen  bir törnle  ödüllendirdi. 2024 yılı Lis...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’a su kesintisi uyarısı Kahramanmaraş’a su ...

Pazarcık’ta 24 Saat Sürecek Su Kesintisi Öncesi Hazırl...

Kahramanmaraşlılar Dikkat! 14 Temmuz’da Elektrik Kesintisi Yaşanacak Kahramanmaraşlılar Dikkat...

Kahramanmaraş’ın üç ilçesinde 14 Temmuz 2024’te ...

Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağanak Uyarısı Kahramanmaraş’a Fır...

Meteoroloji’den Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağan...

Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyo...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda dold...

Kahramanmaraş’ta 11 Temmuz Günü Elektrik Kesintisi Yapılacak Kahramanmaraş’ta 11...

Akedaş, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü Kahramanmaraş’ta ...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO&#...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıve...

Onikişubat İlçe MEM’ e Şube Müdürü Ataması. Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde açık...

Harun Kurt, birim şefleri ile değerlendirme toplantısı yaptı Harun Kurt, birim şefleri...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun KURT...

Kerim Yılmaz’a Ankara Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonundan Ziyaret Kerim Yılmaz’a Anka...

Ankara Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Ramiz Çe...

Gazeteci İsmail Koyuncu’nun Acı Günü Gazeteci İsmail Koyuncu&#...

Kahramanmaraş’ta gazetecilik yapan İsmail Koyuncu, babası Ah...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ