Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Mahallesinde hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından 83 günde yapılan 17 Derslikli Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı. HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN https://www.youtube.com/watch?v=vuBMHEdtbmc   Saygı duruşu ve İstiklal Marşamızın okunmasına müteakiben açılış konuşmasını İş İnsanı Mustafa Narlı, “ 6 Şubat Depremleri ile evlerimiz […]

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı

16 Eylül 2023 - 6:07A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Mahallesinde hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından 83 günde yapılan 17 Derslikli Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı.

HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=vuBMHEdtbmc

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşamızın okunmasına müteakiben açılış konuşmasını İş İnsanı Mustafa Narlı, “

6 Şubat Depremleri ile evlerimiz fabrikalarımız, yıkıldığı gün bu okulumuzda ağır hasar aldı.. ailemle bir araya geldim, konuştum,Köyümüzün, depremde ağır hasar alan okul binasının yeniden inşasını üstlenip, 83 gün içerisinde tamamladık. Bugün itibarıyla milli eğitime teslim etmenin sevincini yaşıyoruz. Okulumuza 2020 yılında kaybettiğimiz Merhum Kardeşim Hacı Mehmet Narlı’nın ismini verdik. Rahmetli Kardeşim şehrimizde eğitime önem veren bu doğrultuda çalışmalarda bulunan örnek bir memleket sevdalısıydı. Bu okulda nesillerimizi hayata hazırlayacak, onların örnek birer insan olmasını sağlayacak olmasını temenni ederim.

Yıkılan cami ve birde 80 Kişilik Kız Kuran kursu yapımı devam ediyor, Allah ömür verdikçe eğitime destek vermeye devam edeceğim.. Kardeşim Hacı Mehmet Narlı okumayı seven 40 yaşında üniversite bitiren biri idi onun anısını burada yaşatacağız,” dedi.

KMTOS Başkanı Mustafa Buluntu : ” Depremden zarar görmeyen bir tek fert yoktur, az veya çok herkes zarar gördü, çekirdek ailesini kaybetmedi ise de bir çok yakınını herkes kaybetti.. ancak Kahramanmaraş’ın güzel ağabeyi Mustafa Narlı bey , yıkılan fabrikasını ayağa kaldırmadan okul yaptırması üstelik 83 günde bitirilmesi harika bir olay, kendisine teşekkür ediyorum,” dedi.

Kipaş Holding yönetim kurulu başkanı ve KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz : ” Bizim burada çiftliğimiz var , Mustafa Narlı ve Narlı ailesi bizim baba dede dostlarımız , sürekli görüştüğümüz değer verdiğimiz bir büyüğümüzdür. Bugün bir çok fabrikası ayağa kalkmamasına rağmen böyle bir okul yaptırması takdire şayandır, kendilerine teşekkür ediyorum, ” dedi.
Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman: ” 6 Şubat Depremi , bir çok dostumuzu , öğretmenimizi , öğrencimizi alıp götürdü, hayır seven iş insanı Mustafa Narlı , o kadar sıkıntısı arasında hemen okul yaptırmaya koşması deprem bölgesine örnek bir çalışma kendilerine teşekkür ediyorum,” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman da okulun 84 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:
“Okulumuzda 15 öğretmenimizle 200 tane pırıl pırıl evladımız eğitim-öğretim görecekler. 6 Şubat’ta yaşadığımız depremler sonrasında ilimizde 120’ye yakın okulumuz ya yıkıldı ya ağır hasar aldı, bu sebeple de kullanılamayacak duruma geldi. O günden bugüne kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu şehre değer vermiş, katkı sunmuş hayırseverlerimizle, iş adamlarımızla 8 tane protokol imzaladık ve 106 tane derslik inşallah milli eğitimimize kazandırılmış olacak. Bu vesileyle şehrimize mal olmuş, şehrimize değer katacağını umduğumuz hayırsever iş adamlarımıza, sanayicilerimize, firmalarımıza burada bir çağrı yapmak ve yaptığımız protokollerin sayısını artırmak istiyoruz. İnşallah onlar da bu çağrımıza kulak verecekler ve inşallah bu yaralı şehrimizi tekrar eski günlerine döndüreceğiz.”

Kahramanmaraş Vali Mükerrem Ünlüer ise: “Bugün, Valiliğimiz ve Hayırsever iş insanımız Mustafa Narlı arasında imzalanan protokol kapsamında 3 ay gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan ve merhum Hacı Mehmet Narlı’nın isminin verildiği okulumuzu öğrencilerimizin ve eğitim camiamızın hizmetine sunuyoruz.
Bu vesileyle, okulumuzu öğrencilerimizin hizmetine kazandıran hayırsever iş insanımız Sayın Mustafa Narlı’ya çok teşekkür ediyorum. Merhum Hacı Mehmet Narlı’ya Allah’tan rahmet yakınlarına ise sabırlar diliyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının çocuklarımıza ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
önceki dönem : Tarım ve Orman Bakanı ve TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi : ” Okullarımız yıkıldı, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz şehit oldu,” Allahtan rahmet diliyorum..

Vahit Kirişçi : Asrın felaketi 6 Şubat Depremleri ile birlikte 19 okulumuz ilk anda yıkıldı.. 69 okul ağır hasarlı halde kaldı..1962 öğrencimiz maalesef ki şehit oldu.. 264 öğretmenimiz ailesi ile şehit oldu böyle bir acının içinde Sayın Mustafa Narlı ve Narlı ailesinin böyle güzel bir okulu 83 günde ilimize kazandırması bizlere yüksek moral verdi. 6 Şubat depremlerinde yıkılan Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu, hayırsever iş insanı Mustafa Narlı tarafından yeniden yapıldı bugün açılışını yapıyoruz Allah hayırlı eylesin, Narlı ailesine teşekkür ediyorum,” dedi.
6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04 17 de yıkılan 19 okuldan biri olan Türkoğlu İlçesinin Çakallı Hasanağa Mahallesi’ndeki 6 derslikli okul, yerle bir oldu..

Çocukluğu bu köyde geçen Mustafa Narlı , yıkılan camii ve okulu yapmak üzere ilk günden çalışmaya başladı..Depremlerde yıkılan 19 okuldan biri olan okulun yeniden inşası için hayırsever iş insanı Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı ile Kahramanmaraş Valiliği arasında protokol imzalanarak 24 Haziran’da tamamlandı. Protokole göre 90 günde teslim edilmesi gereken okul 83 günde tamamlanarak Kahramanmaraş Valiliği’ne teslim edildi. 17 derslik olarak inşa edilen Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılış töreni yapıldı. Şehir erkanı ve mahalle sakinleri oradaydı..
Mustafa Narlı, doğup büyüdüğü mahalleye yaptırdıkları okula 3 yıl önce hayatını kaybeden kardeşinin ismini verdiklerini söyledi. Narlı, “Bu oturduğunuz yerde benim okuduğum okul vardı. 1972’de buradan taşındık şehre göç ettim.. çocuklarımı okuttum, hepsi en az iki yabancı dil biliyor, bu köyün , mahallenin çocukları okumalı en iyi okullara gitmeliler bunun için elimizden geleni yapacağız.. diye konuştu.

Açılışa, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Milletvekilleri Vahit Kirişçi, Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, Tuba Köksal, Zuhal Karakoç Dora, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu , Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman okumuş, Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Daire müdürleri, Siyasi Partilerin il ve ilçe başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İş Adamı Serdar Balık’tan Örnek Davranış İş Adamı Serdar Balık’tan Örnek Da...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Çukurova Elektrik Anadolu Lisesine  Kısa adı TÜBİSAD olan Bilişim Sanayicileri Derneği girişimcileri il...

İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, Süha Erler Anadolu Lisesini Ziyaret Etti İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, Süha Er...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş merkezli depremler öncesinde geleneksel hale getirdiği, her sabah en...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kızılay Merkezi Müdürlüğü arasında “Birlikte Daha Güçlüyüz” proje...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 500 kitap kardele...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “KARDELENLER KİTAPLA BULUŞUYOR” kampanyasının 21.sini...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İş Adamı Serdar Balık’tan Örnek Davranış İş Adamı Serdar BalıkR...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Çukurova Elektrik Anadolu Li...

İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, Süha Erler Anadolu Lisesini Ziyaret Etti İl Milli Eğitim Müdürü Ka...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahrama...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kı...

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin’in Gurur Günü Kahramanmaraş Milletvekil...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, ...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 50...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği&...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’da...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince dü...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi’nde Anlamlı Etkinlik İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Onikişubat İlçesi İbrahim Çalık Anadolu Lisesi tarafından dü...

Dulkadiroğlu İlçesinde Kontrollü Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor Dulkadiroğlu İlçesinde Ko...

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Dulkadiroğl...

Kahramanmaraş ÖDM’ de zümre öğretmenler çalıştayı yapıldı Kahramanmaraş ÖDM’ ...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde İl Milli Eğitim...

Başkan Mahçiçek, Expo 2023 Alanında Muhtarları Ağırladı Başkan Mahçiçek, Expo 202...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023 Sergi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ