Maraşta Haber
Maraşta Haber

Genç Osman İlkokulu KADEP Etkinliği Yaptı

Kahramanmaraş-Dulkadiroğlu İlçesi Genç Osman İlk Okulu Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi” (KADEP)  gereği Misafirperverlik değeri etkinliği gerçekleştirdi. Program Okul Müdürü Harun Kara’nın açılış konuşmasıyla başladı: Kara, “İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün üstlendiği misyon gereği,’1 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekim, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikin, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir […]

Genç Osman İlkokulu KADEP Etkinliği Yaptı

29 Aralık 2015 - 17:53A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş-Dulkadiroğlu İlçesi Genç Osman İlk Okulu Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi” (KADEP)  gereği Misafirperverlik değeri etkinliği gerçekleştirdi.

Program Okul Müdürü Harun Kara’nın açılış konuşmasıyla başladı:

Kara, “İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün üstlendiği misyon gereği,’1 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekim, 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikin, 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz’ anlayışı ile yarınlarımız kucaklayan,  teknolojiyi kullanan, kendi medeniyetindeki rol modelleri bilen, millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, ve nesil vizyonuna sahip gençler yetiştirmek amacıyla bir emir olduğu için değil, içimizde duyduğumuz bir eksiklik, bir ihtiyaç olduğu için okulumuz olarak projeyi tüm samimiyetimizle desteklemekteyiz” dedi.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Biz bir medeniyet algısında gelişimini tamamlamak üzere, bir kültürü temsil eden, kültürü paylaşmayı, doğruluğu, hakkı ve adaleti savunmanın gereklerine inanan insanlarız.

Eğer adaleti sağlayabilirseniz, hakkı ve hukuku koruyabilirseniz, insanı yaşatırsanız, İnsana karşı olan sevginizi muhabbetinizi artırırsanız. Paylaşabilirseniz bunların karşılığını Allah’ta size bunu bir kültür, bir medeniyet arzusu olarak sizin önünüze koyar.

Biraz önce çevrede ki asılı olan fotoğraflara, onların üzerine yazılan sözlere baktım. Biz ilkini geçen yıldan beri devam ettirdiğimiz ‘değerler eğitimi’ ile ilgili orada yazılan sözlerin hepsinin özenle seçerek bu hale getirdik.Bu projeye  emek veren arkadaşlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Değerli arkadaşlar okulların asıl vizyon ve misyonları insanları gelecek hayata hazırlamak, bunları bireysel açıdan çıkarıp toplumsal bir algının içerisine koyarak, toplumsal değerleri ön plana getirerek, bunları yapmayı arzu ediyoruz.  Arkadaşlarımızla  paylaştığımız bu konularda ve ilgili faaliyetlerimizde hiç beklemediğimiz güzellikler yaşıyoruz.  Bugün bu okulda yaşadıklarımız onlardan bir tanesi.Biz hiçbir arkadaşımıza şöyle bir organizasyon yapın, bunlar şu noktaya gelsin, bunları yapalım, dememiş olmamıza rağmen çok güzel sonuçlar elde ettik.   Bu birlikteliğimiz Kahramanmaraş il merkezinde  üçüncü programımızdır. Bunlardan önce bir tanesi, biraz önce değer olarak vermeye çalıştığımız süreçlerden birisiydi vatanın’da tutunamamış, kendi topraklarında hayatını devam ettirememiş, bir savaşın içerisinden çıkarak Kahramanmaraş’ımıza misafir olarak gelen Suriyelilerin en azından bir kısmıyla birlikte oturup bir misafirperverlik  havasını, suyunu, insanlarının, kendi rızklarından belirlemiş oldukları kendi rızklarından kazınmış oldukları paralarının belli bir kısmını paylaştıkları ve ciddi bir misafirperverlik gösterdikleri,alan içerisinde Suriyeli kardeşlerimize bir öğlen vakti soframızı paylaşarak   misafirperverlik örneği sergilemişti.

Arkadaşlarımızın daha sonra yine bir görme engelli okulumuzda  onların hazırladığı misafirperverlik algısını orada paylaştık. Son olarak ta bu okuldayız bir yıl bitiyor artık arkadaşlar ikinci bir yıla geçiyoruz. Düne ait çok şey yaşadık Düne ait çok güzel şeyler yaptık, sizlerle birlikte belki bu dönemin sonunda da bu güzelliği önümüzde ki yıla da taşıyarak devam ettirmenin mutluluğunu sizlerle yaşayacağız.  Bu şunu gösteriyor artık tempo düşmeden bu haliyle bu şekliyle güzellikleri ile devam ettirilecek.” dedi.

 

Bu konuşmalardan sonra okul öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Okul öğrencilerinden dördüz Zehra, Rukiye, Merve ve Hilal Çarıklı “ Essubhu beda “ ilahisini söylediler. Yapılan İkram sonrasında dua edilip Fatiha okundu.

Etkinlik topluca çekilen fotoğraf anısıyla son buldu.

Etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Yılmaz, Ahmet Akküncü, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, İl MEBBİS Yöneticisi Yakup Kaman, İl ARGE Personeli KADEP İl Koordinatörü Ahmet Bağcı, Harun Kadıoğlu, Cevdet Üstün, Ali Çolak, Cuma Tandoğan (Şef) Mehmet Üzüm (İş Güvenliği Uzmanı), Genç Osman Mahallesi Muhtarı Cebrail Bozkurt, Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Sünbül, Okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

IMG_4967 IMG_4984 IMG_4986IMG_5011IMG_5023IMG_5031IMG_5035IMG_5046IMG_4988 IMG_4989 IMG_4991 IMG_4994 IMG_5000 IMG_5005 IMG_5006 IMG_5008 IMG_5009  IMG_5003IMG_5010      IMG_5053 IMG_5055

IMG_5059

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları ve Şu...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle yarın başlayacak eğitim başlamadan ilçelerden tatil bilgileri gelmeye başladı...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücretli olarak görev yapan öğretmenler, kadro hakkının kendilerine de tanınması...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman,  Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, misyonlarının iyi insan yetiştirmek olduğ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil ...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle ya...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadr...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücre...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman,  Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Mi...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay K...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dör...

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ