Maraşta Haber
Maraşta Haber

Fatih İlkokulunun Yılsonu Etkinliği

Kahramanmaraş  Merkez Fatih İlkokulu 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonu nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirdi. Sunuculuğunu Fatih İlkokulu 8/C Sınıfı öğrencisi Dilanur Çınar ve 8/A Sınıfı öğrencisi İsmet Ağaoğlu’nun yaptığı yılsonu etkinliği Necip Fazıl Kısakürek Kültür Sitesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. “Bu gün hepimizin bildiği gibi 2012-2013 eğitim öğretim yılının son günlerindeyiz ve bir […]

Fatih İlkokulunun Yılsonu Etkinliği

04 Haziran 2013 - 11:20A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş  Merkez Fatih İlkokulu 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonu nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu Fatih İlkokulu 8/C Sınıfı öğrencisi Dilanur Çınar ve 8/A Sınıfı öğrencisi İsmet Ağaoğlu’nun yaptığı yılsonu etkinliği Necip Fazıl Kısakürek Kültür Sitesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“Bu gün hepimizin bildiği gibi 2012-2013 eğitim öğretim yılının son günlerindeyiz ve bir dönemi daha geride bırakıyoruz.

Bu günün çocukları, dünkü çocuklardan daha farklıdır. Çağın gereği araştırıcı, sorgulayıcı, üretken çağdaş düşünen, kendine güvenen, çevreye saygılı davranışlarıyla bizleri gururlandıran çocuklardır” diyerek açış konuşmasına başlayan okul müdürü Ahmet Purkaya daha sonra şu ifadeleri kullandı.

“Eğitim adına elde edilen tüm başarıların, yapılan güzel çalışmaların öğretmen, öğrenci ve tüm velilerle birlikte gelişen teknolojiye uygun başarımızı üst seviyelere taşımaktır…” dedi.

Bu konuşmadan sonra Anasınıfının Mehteran gösterisi başladı. 1/A Sınıfı öğrencisi Samira Bahadıroğlu’nun okuduğu şiirden sonra, 3/A Sınıfının hazırladığı ”Alışveriş Canavar” isimli tiyatro oyunu gerçekleştirildi. Peşinden Kutlu Doğum Haftası şiir yarışmasında okulu temsil eden ve il ikincisi olan 6/C sınıfı öğrencisi Batuhan Boynueğri bir şiir okudu.

Anasınıfı öğrencilerinin Kafkas ve Romen oyunları velileri yerlerinde hareketlendirmeye yetti. 3/B sınıf öğrencilerinin hazırladığı “ Zeybek”halk oyunları geceye renk katarken, Türkçe öğretmeni Vildan Ercan’ın hazırladığı 8/B sınıfı öğrencisi Ayşenur Kalaylıoğlu’nun okuduğu “Sol Yanım Acıyor Anne” şiiri herkesi duygulandırdı.

Türkçe öğretmeni Songül Polat yönetiminde hazırlanan “Küçük Ali” tiyatro oyunu kurtuluş ruhunu yeniden canlandırdı. 2/A sınıfı öğrencilerini hazırladığı Latin Dans gösterisini Türkçe öğretmeni Vildan Ercan’ın hazırladığı 8/A sınıfı öğrencisi Zeliha Toklu’nun okuduğu “Almira” adlı şiir takip etti. Beden Eğitimi öğretmeni Huriye Cesur’un rehberliğinde 6. Sınıf kız öğrencilerinin “Dans” gösterisi bol bol alkış topladı.

1/A sınıfı öğrencileri “Çayda Çıra ve Köy Düğünü” gösterisiyle programın değerini daha da yüceltirken 6/D sınıfı öğrencisi Kevser Nahırcı “Mona Rosa” şiirini okudu. Türkçe öğretmeni Songül Polat’ın hazırladığı “Kime Niyet, Kime Kısmet” adlı tiyatro oyunu izleyenleri kahkahaya boğdu. Bu tiyatro oyununu 7/C sınıfı öğrencisi Ayça Avan’ın okuduğu “Allah Kahretsin” şiiri takip etti. Beden Eğitimi öğretmeni Huriye Cesur’un rehberliğinde ki 8.sınıf erkek öğrencilerinin sunduğu “Dans ve Ritim” oldukça ilginç ve komikti.

Programın son bölümüne müzik öğretmeni Serkan Güntekin’in hazırladığı “Solistler Geçidi” damgasını vurdu. Öğrenciler; Furkan Kaynar Karakaş gözlerin Elmas, Hande Akpınar Yaktın Yandırdın Beni, Fatma Zehra Çardaklı Gülenaz, Halil İbrahim Dök Yârim Yarim, Arzu Ekberoğlu Nem Kaldı, Damlanur Dokumacı Bahçede Yeşil Çınar, Nuray Yeşilce, Bahçe Duvarını Aştım ve Peşinden potpori olarak Hey Onbeşli, Mavilim Mavişelim” parçalarıyla doyumsuz müzik ziyafeti sundular.

Programa İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Özsoy, Özel Yeni Rekor İlköğretim Okulu Müdürü Nihat Belkıran, değişik okulların yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

IMG_1668

IMG_1743 IMG_1637IMG_1748 IMG_1756 IMG_1736 IMG_1734 IMG_1728 IMG_1722 IMG_1698 IMG_1700 IMG_1703 IMG_1713 IMG_1978 IMG_1979 IMG_1980IMG_1685 IMG_1679 IMG_1670  IMG_1651 IMG_1652 IMG_1656 IMG_1658 IMG_1650 IMG_1648 IMG_1639 IMG_1638  IMG_1635 IMG_1634 IMG_1630 IMG_1624IMG_1596 IMG_1597 IMG_1603IMG_1764 IMG_1996 IMG_1998 IMG_2001

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenlerin Konseri Coşturdu. Kahramanmaraş’ta Öğretmenlerin Kon...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında , İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’ın deste...

Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören Atatürk Meydanı’nda  Atatürk Anıtı’na İl Millî Eğitim Müdürü Yu...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmen...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Süha...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğiti...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Alpedo Kervan Lezzet Grubunun ev ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenlerin Konseri Coşturdu. Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etk...

Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören ...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ