Maraşta Haber
Maraşta Haber

Elbistan Fen Lisesinden Online Fen Lisesi Çalışması

Ülkemizin virüs salgını ile mücadele ettiği süreçte uzaktan eğitime geçen eğitim sistemimizde Elbistan Fen Lisesi farklı ve yeni bir sistemle öğrencilerine okulu evlerine taşıma imkânı sağlıyor. Elbistan Fen Lisesi yönetici ve öğretmenleri Yükseköğretim Kurumlarına Giriş sınavlarının 25-26 Temmuz tarihine ertelendiği ve uzaktan eğitimin 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edeceği Covid-19 virüsü ile mücadele sürecinde […]

Elbistan Fen Lisesinden Online Fen Lisesi Çalışması

28 Mart 2020 - 16:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Ülkemizin virüs salgını ile mücadele ettiği süreçte uzaktan eğitime geçen eğitim sistemimizde Elbistan Fen Lisesi farklı ve yeni bir sistemle öğrencilerine okulu evlerine taşıma imkânı sağlıyor.

Elbistan Fen Lisesi yönetici ve öğretmenleri Yükseköğretim Kurumlarına Giriş sınavlarının 25-26 Temmuz tarihine ertelendiği ve uzaktan eğitimin 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edeceği Covid-19 virüsü ile mücadele sürecinde öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan önlemlere ek olarak faklı bir sistemle öğrencileriyle buluşmaya devam ediyor.

Uygulanan yeni sistem hakkında Okul Müdürü Mikail Şahin şunları söyledi;

“Bildiğiniz gibi öğrenciler için 16-20 Mart tarihleri arasında ara tatil, 23-27 Mart tarihleri arasında da EBA üzerinden ve belirlenen EBA-TV kanalları üzerinden uzaktan eğitim yapıldı. Öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için bir haftalık tatil sürecinde konu tekrarları yapmaları faydalı olacaktı ve öğrencilerimiz öyle de yaptılar.

Uzaktan eğitim portalı üzerinden ders videolarının takip edilmesi tüm öğrencilerimize bakanlığımızın sunduğu bir imkândı.

Covid-19 salgını süreci ile ilgili olarak bilim kurulunun kararı ve milli eğitim bakanı Ziya Selçuk’un açıklaması ile uzaktan eğitim sürecinin 30 Nisana kadar devam edeceği belirtilmiştir.

Bu süre zarfında TRT-EBA TV üzerinden uzaktan eğitim, internet platformlarındaki ders videoları ve eba.gov.tr üzerinden ders ve konu tekrarlarının öğrencilerimiz tarafından yapılacağını biliyoruz.

Salgın hastalık ile zaman mevhumu gözetmeden canı pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarımıza ve sürece katkı sunan tüm devlet kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.

Elbistan Fen Lisesi olarak tüm öğrencilerimize, velilerimize ve tüm Elbistan kamuoyuna sürece katkı sunmaları ve hassasiyet göstermelerini, en önemlisi bu tatil özellikle kalabalık ortamlar ve insan etkileşimlerini en aza indirmek için yapıldığından kişisel sağlık ve hijyen açısından kalabalık ortamlardan uzak durularak geçirilmesini söylüyoruz.

Bu sürenin evde hem dinlenme ve rahatlama hem de ders çalışma ve kitap okuma için bir fırsat olarak görülmesi ve bu yönde kullanılması öğrencilerin yararınadır.

Bu sürecin öğrencilerimiz için darboğaz olarak değil iyi bir şekilde değerlendirilmesi suretiyle fırsat olarak görülmesi ve öğrencilerimizin bu yönde güdülenmesini istiyoruz.

William Arthur Ward’ın

“Diğerleri uyurken siz çabalayın; diğerleri kaytarırken siz çalışın; diğerleri eğlenirken siz hazırlanın; ve diğerleri dilekte bulunurken siz hayal edin.” ve

John Taylor’un

“Bizi hayattan şikâyete yönelten şey karşılaştığımız zorlukların büyüklüğü değil, mücadele gücümüzün azlığıdır.” sözleriyle tüm Elbistan öğrencilerimizin başarılarını daha da artıracağını biliyoruz.

Elbistan Fen Lisesi olarak yine bir ilk ve bir yenilikle bu süreçte kendi öğrencilerimize ekstradan katkı sağlamak ve bu süreci evlerinde çok daha verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak için böyle bir uygulama başlattık. Tüm öğrencilerimiz için online uygulama üzerinden sınıflar oluşturup onlara sınıf kodları vermek suretiyle tüm öğretmenlerimizin bulunduğu platformda buluşmalarını sağladık.

Okulda yüz yüze eğitim zamanında ülke genelindeki tüm öğrenciler zaten aynı dersleri alıyorlardı. Evde kaldıkları süreçte kim zamanı ve süreci ne kadar verimli değerlendirirse o öğrencilerin fark yaratacaklarını düşünerek, Bu sürece ek olarak ekstradan tüm öğretmenlerimizle öğrencilerimiz için katkı sunabilmek adına yeni bir sistemi daha aktif hale getirerek öğrencilerimizin öğretmenlerimizle etkileşim halinde olmasını sağladık.

Google Classroom sistemi üzerinden tüm öğrencilerimiz için sınıflar oluşturduk ve tüm öğretmenlerimiz sisteme dâhil oldular. Bu sistem ile sınıf ortamı gibi öğrencilerimiz dersine giren öğretmenlerimize sorularını iletebilirler, dosya iletebilirler.

Öğretmenlerimiz de öğrencilerimize aynı şekilde soru, test, ödev, konu ve materyal paylaşımları yapabilirler ve kontrol edebilirler.

Bu ilk ve yeni sistemin öğrencilerimize fayda sağlamasını ve hayırlı olmasını diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin gönüllü ve fedakârlıklarla işleteceği ayrıca uzun uğraşlarla ve emeklerle öğrencilerimize ekstradan katkı sağlamak için oluşturduğumuz bu yeni sistemin güzel bir şekilde öğrencilerimizin lehine devam edeceğini biliyoruz.

Bu süreçte emek harcayacak olan tüm öğretmenlerimize Elbistan Fen Lisesi müdürü olarak teşekkür ediyorum. Şimdiden ellerine emeklerine sağlık diyorum.

 

Yeni sistem ile oluşturulan ve öğrencilerimizin dâhil olduğu sınıflarımıza ilk mesajı okul müdürü olarak Mikail Şahin paylaştı. Mikail Şahin tüm öğrencilere hitaben paylaştığı mesajında öğrencilere;

“Sevgili Öğrenciler hepiniz hoş geldiniz. Bu yeni sistemle amacımız uzaktan eğitim sürecini sizler için fırsata çevirmek ve verimli bir şekilde değerlendirerek fark atmanızı sağlamak. Bu sistemi uzun emekler ve gayretlerle oluşturduk. Tüm öğretmenlerimiz fedakârlıklarla buradalar ve sizlere faydalı olmak için gönüllü olarak emek harcayacaklar. Devletimizin salgın mücadelesi kapsamında belirlenen Bakanlığımız tarafından yönetilen süreçte zamanını sizlere ekstradan katkı sunmak için geçirecek olan herkesin eline emeğine sağlık. Sizlerden de bu sistemi iyi değerlendirip “sınıflarınızda akıllı uslu durup” sizlere emek verenlerin kıymetini bilmenizi bekleriz. Sizlerden beklediğimiz kıymet bilme, sadece herkesten daha çok siz çalışarak, herkesten çok en iyi yerlere siz gelerek vatanınıza ve ülkenize daha iyi sizin hizmet sunmanızdır.” Dedi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası oku...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’DA 3-6 YAŞ ÇOCUKLARINA YÖNELİK EĞİTİM HİZMETİ SUNMAK ÜZERE FAALİYETE BAŞLADI...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları ve Şu...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle yarın başlayacak eğitim başlamadan ilçelerden tatil bilgileri gelmeye başladı...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücretli olarak görev yapan öğretmenler, kadro hakkının kendilerine de tanınması...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu. Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Part...

Çağlayancerit İlçesi önceki Belediye Başkanlarından sevilen ...

Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’D...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil ...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle ya...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadr...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücre...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman,  Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Mi...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay K...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dör...

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ