Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ekinözü İlçesinde Okul Müdürleriyle Toplantı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Ekinözü İlçesinde görevleri okul müdürleriyle bir araya gelerek onlara önemli mesajlar verdi.   Toplantının açılışını  konuşmasını Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç yaparak, katılım ve desteğinden dolayı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a teşekkür etti. “Öncelikle hepinize saygı  sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün […]

Ekinözü İlçesinde Okul Müdürleriyle Toplantı

29 Mayıs 2021 - 17:35A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Ekinözü İlçesinde görevleri okul müdürleriyle bir araya gelerek onlara önemli mesajlar verdi.

 

Toplantının açılışını  konuşmasını Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç yaparak, katılım ve desteğinden dolayı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a teşekkür etti.

“Öncelikle hepinize saygı  sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün ifade ettiği gibi bu gün bereketli bir gün geçiriyoruz. Sizlerle 1 yıldan fazla oldu bir toplantı yapmıştık ondan sonrada pandemi nedeniyle bir araya gelemedik, dijitalde toplantı yapmış olabiliriz. Bu güzel ortamı hazırladığı için İlçe Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Resmi bir toplantı olmakla beraber burada resmiyetten uzak, samimi bir ortamda muhabbet edeceğiz ve özellikle ben sizleri dinleyeceğim.” diyen Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“İyi bir yönetici sıradan insanları sıradışı hale dönüştürendir. Sizden beklediğimiz sıradışı işler çıkarabilmenizdir. Nasıl çıkaracağız? Bir yönetici ister sosyal hayatında, özel işlerinde ister ticarette, ister ev hayatında başarılı olmak istiyorsa bunun bir şifresi var. Bir insan ister okulda, ister kurumda ister evde, nerede olursa olsun başarılı olmak istiyorsa 5 Cümlenin baş harfleriyle yaptığımız bir şifre var. kısacası ben ona (HİPUK) diyorum.

 

 

1- Hedefimiz belli olacak, hedefiniz uzun, kısa ve orta vadeli olması lazım. Hedef bilinmeyeni bilinir hale getirmektir, karanlık bir şeyi aydınlatmaktır. Hedefi belli olmayan gemiye rüzgar bile yardım etmez. Yönetici en iyiyi hedef etmesi lazım. Hedefleriniz gerçekçi ve ulaşılabilir olsun. Hedefleriniz gerçekçi olmazsa sonuçları sizi rahatsız eder ve hedefinize ulaşamazsınız. Hedefiniz ne olursa olsun iyi insan yetişmeyi mutlaka unutmayacaksınız.

2-Hedefinizi koyduktan sonra bu hedefin gerçekleşeceğine sizlerin yüzde yüz inanmanız lazım, istemeniz lazım ,ısrar edeceksiniz, asla pes etmemeniz lazım. Bir insan inanarak yaptığı işten hiç bir şekilde yorulmaz. İnanmadığınız bir işte başarıyı yakalayamazsınız.

3- Planlama yapmaktır, planlamayı yaparken 1 k, 5 n ye göre yapın. ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve kim) sorularına gerçekçi cevaplarla planlarınızı hazırlayın.

4-Uygulama, Plana titizlikle uyulmasını, çok çalışanın değil düzenli ve sürekli çalışanın başarıyı yakalayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

5-Kontrol et. Çalışma sonuçlarını kontrol edip eksikleri tamamlamak için telafi yapılması ve sonuçlandırması gerektiğini bilmeliyiz.

 

 

 (Üç A) FORMÜLÜ

1-Aklın insana Allah’ın verdiği en büyük nimetir , onu iyi kullanmalı ve asla kiraya vermemeli.

2-Gerçek hayatta ve sosyal medyada arkadaş seçimine çok dikkat etmeliyiz, daima kendilerini yukarılara çekecek ve kendilerinin yukarılara çekebilecekleri iyi kimselerle arkadaşlık etmeliyiz.

3-İyi insan olmanın yolunun güzel ahlak sahibi olmaktan geçtiğini, ahlâkın koruması ve asla kaybedilmemesi gerektiğini

 

(Üç K) FORMÜLÜ

 

1-Karınlarımızı sağlıklı, temiz ve helal gıda ile besleyerek bedenlerimizi maddi ve manevî olarak korumalıyız,

2-Kalplerimizi imanla, sevgiyle, umutla heyecanla besleyerek gönüllerimizi korumalıyız,)

3-Kafalarımızı, zihinlerimizi, seçici bilgi ile doldurmalıyız, belleklerimizi rastgele ve değersiz şeylerin doldurulduğu çöp kutusu gibi değil kıymetli şeylerin saklandığı çelik kasa gibi kullanmalıyız.” dedi.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın konuşmasından sonra okul müdürleri kendilerini tanıtarak eğitim-öğretim döneminde karşılaştıkları olumlu çalışmalar veya  karşılaştıkları olumsuzlukları dile getirerek karşılıklı bir değerlendirme ortamı yarattılar.

 

 

 

 

 

,

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da Kent Müzesi Açıldı Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da K...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  Şehir Müzesi’nin açılışı, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın katıldığı görkemli bir tö...

“TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR “TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZI...

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ‘Telafide Ben De Varım’ eğitim programı hazırlıkları kapsamın...

Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap çıktı Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi Adem Doğan ve Eğitimci Özlem Kahraman’ın birlikte hazırladıkla...

Alkışlar ilk Adım Anaokuluna Alkışlar ilk Adım Anaokuluna

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi İlk Adım Anaokulu tarafından e-Twinning Projesi kapsamında hazırlanan 7 Güzel Adam çalışması büyü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Göksun’da yem bezelyesi tarla günü düzenlendi… Göksun’da yem bezel...

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem ...

Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da Kent Müzesi Açıldı Tarihine Sahip Çıkan Elbi...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  Şehir Müzesi’nin ...

Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu Asansöer boşluğuna düşere...

Ekmek parası ve geçim kaymağını sağlamak için bir süre önce ...

“TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR “TELAFİDE BEN DE VA...

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ola...

Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap çıktı Matematiği sevdiren,kolay...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesitesi’nde Dr. Öğr....

BABALAR GÜNÜ  BABALAR GÜNÜ 

           Baba reklâm aracı ticaret yapmak için.           ...

Alkışlar ilk Adım Anaokuluna Alkışlar ilk Adım Anaokul...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi İlk Adım Anaokulu tara...

Çürük Elmalar Partilimiz Değildir, İstedikleri Partiye Katılabilirler! Çürük Elmalar Partilimiz ...

Kahramanmaraş’ta son bir kaç gündür Büyük Birlik Partisi (BB...

Kaymakam Keçeli, Öğretmenlerden Biraz Daha Fedakarlık Bekliyoruz Kaymakam Keçeli, Öğretmen...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli berabe...

Pazarcık Yumaklı Cerit İlkokulu’nda (PIRLS), Kapsamında Teşekkür Belgesi Pazarcık Yumaklı Cerit İl...

Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi Yumaklıcerit İlkokulunda PIRLS...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ