Dulkadiroğlu Kaymakamı Çelikkaya. "Bizim en büyük sorunumuz psikolojik"

Dulkadiroğlu Kaymakamı Çelikkaya. "Bizim en büyük sorunumuz psikolojik"
Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesine  yeni atanan öğretmenlerin moral ve motivasyonunu güçlendirmek, depremden sonra ildeki yaşam şartlarına ve iş hayatına uyum sürecini desteklemek, oluşabilecek bir kriz durumuna hazırlıklı...

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesine  yeni atanan öğretmenlerin moral ve motivasyonunu güçlendirmek, depremden sonra ildeki yaşam şartlarına ve iş hayatına uyum sürecini desteklemek, oluşabilecek bir kriz durumuna hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan “Umudumsun Öğretmenim” projesi kapsamında öğretmenlerle  bir araya gelen Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, öğretmenlerimizin rahatı için her türlü imkanları seferbet ettik, bizim en büyük sorunumuz psikolojik, bundan kurtulmamız lazım" dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

Kaymakam Dr. Fatih Çelikkaya, yeni atanan öğretmenlere yönelik  konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli öğretmenlerim, kıymetli mesai arkadaşlarım sözlerime başlamadan önce hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kahramanmaraş’ımıza ve Dulkadiroğlu ilçemize hepiniz hoş geldiniz.

Bir eğitimci olarak, bir öğretmenin eşi olarak, eğitime önem veren bir kaymakam olarak, devletimizi temsil eden bir makam olarak sizlerle tanışmaktan duymuş olduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Malumunuz 6 Şubat’ta dünya tarihinde eşi ve benzeri görülmeyen, bilim adamlarının bile anlayamadığı bir felaketle, depremle karşılaştık. Aranızda burada acıları yaşayan arkadaşlarımızın da olduğunu öğrendim, İl dışarından gelenler için yaşanan sıkıntılardan uzak kalmaları bu psikolojiyi yaşamamaları büyük bir şans. Bu sıkıntılara hem devlet olarak, hem de millet olarak göğsümüzü gerdik ve çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bundan sonra sizlerden bu psikolojiden uzaklaşarak eğitim-öğretime odaklanmanızı rica ediyorum. Siz öğretmenlerimizin rahat etmeleri için her türlü imkanları seferber ettik, özellikle barınmak, konaklamak için konteynerlerden, konteyner kent oluşturuldu, ilçe müdürümüz gerekli çalışmaları yapıyor. Hiçbir öğretmenimizin açıkta kalmaması için çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Okullarımızla da bakım onarım gibi fiziki çalışmalar yapılıyor.

Bizim en büyük sorunumuz psikolojik. İdarecilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin psikolojisi çok önemli. Sizlerden ricam bu psikolojiden kurtulup yenmemiz lazım. Her zaman söylüyoruz akademik başarı diye ama, bu süreçte çocuklarımıza deprem travmasının atlatılması için ayrı bir çaba göstermemiz lazım. Bu, eğitimciler olarak sizin işiniz. bunda da başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Ben sizlere tekrar dan aramıza hoş geldiniz diyorum, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.