Maraşta Haber
Maraşta Haber

Depremde Kaybettiğimiz Canlar Unutulmuyor.

Bir güzel dost olan, Eski İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimizden şuan RİMSA Tekstil Fabrikasının sahibi Sayın Ramazan Saçmalı Beyefendi dostlarını unutmuyor. Ramazan Bey çalışkan bir iş adamıdır. Atalarımız; “Çalışana Allah bol rızık verir” der.  El hak çok doğru bir sözdür.  Sayın Saçmalı çok çalışır, kazanır ve kazandığını yemesini ve yedirmesini bilir. Zaman zaman konularında liyakat […]

Depremde Kaybettiğimiz Canlar Unutulmuyor.

07 Eylül 2023 - 7:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Bir güzel dost olan, Eski İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimizden şuan RİMSA Tekstil Fabrikasının sahibi Sayın Ramazan Saçmalı Beyefendi dostlarını unutmuyor. Ramazan Bey çalışkan bir iş adamıdır. Atalarımız; “Çalışana Allah bol rızık verir” der.  El hak çok doğru bir sözdür.  Sayın Saçmalı çok çalışır, kazanır ve kazandığını yemesini ve yedirmesini bilir. Zaman zaman konularında liyakat ehli olan dostlarını davet eder ve gündemli toplantılar yapar.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=1-s5B5H_lz4

 

Üstat bu defa çoğunluğu emekli olmuş Eğitimci arkadaşlarını topladı. 05 Eylül 2023 Salı günü (Kavlaklı OSB’de bulunan) sahibi olduğu RİMSA Tekstile davet ederek başta Cevdet ALPEREN olmak üzere Kahramanmaraş depreminde vefat eden tüm deprem şehitlerimizin ve tüm geçmişlerimizin hayırla yad edilmelerine vesile oldu.

Yenilen öğle yemeğinin ardından İlahiyatçı Öğretmen Ömer Faruk ŞİRİKÇİ tarafından Aşrı Şerif, İlahiyatçı Öğretmen Mücahit ASLAN tarafından ise Hatmi Şerif indirildi ve dualar okundu.

Programın Açış konuşmasını yapan Mehmet Fatih ERDOĞAN; “Saygıdeğer Dostlar; başta Cevdet ALPEREN Hocamız olmak üzere tüm deprem şehitlerimizi ve tüm geçmişlerimizi rahmet ve saygıyla anmak, aziz hatıralarını canlı tutmak, Kahramanmaraş’ın eğitim, kültür ve sanat yaşamının gelişimine sağladığı katkıları ve sivil toplum kuruluşlarının daha etkili olabilmesi adına yaptığı çalışmaları yeniden hatırlamak adına bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Toplantımıza ev sahipliği yapan, bizlerin ve Cevdet ALPEREN Hocamızın yakın dostu değerli eğitimci ve İş İnsanımız Sayın Ramazan Saçmalı Beyefendiye saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Kendileri her zaman işyerini ve gönlünü açarak bu tür toplantıların gerçekleşmesini sağlamıştır. Bu sebeple kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Cevdet Alperen’in yakın dostu olan Sizlere de davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Her ne kadar bir birimizi tanıyor olsak ta yine de katılımcı arkadaşların kendilerini tanıtmalarını ve bu arada varsa Cevdet Hocamla ilgili anılarını bizlerle paylaşmalarını rica edeceğim.” Dedi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Ramazan Saçmalı 06 Şubat 2023 de yaşanan Asrın Depreminde İş dünyasında yaşanan zorluklara, sıkıntılara değindi ve şükürler olsun bu zorlukları aşmaya başladık, diyerek sözlerini tamamladı.”

 Toplantıya katılan Ahmet Emin Hocamız, Ahmet Pancar, Ali Avgın, Adulhakim Eren, Ahmet Özgül, Bekir Doğan, Celalettin Kurt, Hacı Çetindoğan, Hanifi Yılmaz, İbrahim Gülsu, Prof. Dr. Kadir Saltalı, Lütfi Bilir, Mahmut Bostan, Mehmet Fatih Erdoğan, Muharrem Erantepli, Mustafa Özsoy, Mücahit Aslan, Naim Paksoy, Oğuz Karakoç, Ömer Faruk Şirikci,  Ramazan Kara, Salman Kapanoğlu, Şaban Kaptanoğlu, Şeref Kutsal,  Yancar,  Yaşar Şakalar, Zafer Başa, Zekeriya Çakabey kendilerini tanıttılar.  Cevdet ALPERN İle ilgili anılarını anlattılar.

KSÜ eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı Hocamız  geçen hafta tarımla ilgili bir toplantıya katılmak için gittiği Kosova hakkında edindiği bir birinden ilginç olan tarihi ve kültürel tespitlerini katılımcılarla paylaştı.

MESDER ( Kahramanmaraş Edebiyat Sanat Derneği) Başkanı Lütfi Bilir Beyefendi ise MEDER hakkında bilgiler verdi ve katılımcıları kendi programlarına katılmaya davet etti.

İyi dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi. Rabbim bir daha böyle bir afedi yurdumuza yaşatmasın inşallah.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kızılay Merkezi Müdürlüğü arasında “Birlikte Daha Güçlüyüz” proje...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 500 kitap kardele...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “KARDELENLER KİTAPLA BULUŞUYOR” kampanyasının 21.sini...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Ol...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince düzenlenen Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sene başı toplantısında...

HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı Andırın’da Yapıldı HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı An...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman&...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kı...

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin’in Gurur Günü Kahramanmaraş Milletvekil...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, ...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 50...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği&...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’da...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince dü...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi’nde Anlamlı Etkinlik İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Onikişubat İlçesi İbrahim Çalık Anadolu Lisesi tarafından dü...

Dulkadiroğlu İlçesinde Kontrollü Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor Dulkadiroğlu İlçesinde Ko...

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Dulkadiroğl...

Kahramanmaraş ÖDM’ de zümre öğretmenler çalıştayı yapıldı Kahramanmaraş ÖDM’ ...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde İl Milli Eğitim...

Başkan Mahçiçek, Expo 2023 Alanında Muhtarları Ağırladı Başkan Mahçiçek, Expo 202...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023 Sergi...

HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı Andırın’da Yapıldı HBÖ -Halk Eğitimi Müdürle...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman,  Göksun İlçesinde İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, birlikt...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ