Maraşta Haber
Maraşta Haber

Beden Eğitimi Öğretmenleriyle Toplantı

    Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan; Kahramanmaraş merkez ilçede görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek; eğitimde ve okullarda Beden Eğitimi derslerinin önemi ve öğretmenlerin görev ve sorumlulukları konusunda bir toplantı yaptı. Toplantıya ilgili şube müdürleri Eyüp Karataş ve Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karadutlu’ da katıldı.   İki bölüm halinde gerçekleşen toplantının ilk […]

Beden Eğitimi Öğretmenleriyle Toplantı

01 Mart 2013 - 11:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

 

 

Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan; Kahramanmaraş merkez ilçede görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek; eğitimde ve okullarda Beden Eğitimi derslerinin önemi ve öğretmenlerin görev ve sorumlulukları konusunda bir toplantı yaptı. Toplantıya ilgili şube müdürleri Eyüp Karataş ve Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karadutlu’ da katıldı.

 

İki bölüm halinde gerçekleşen toplantının ilk bölümünde Milli Eğitim Müdürü bir konuşma yaparak; beden eğitimi dersinin önemi ve eğitime katkılarını, okullarda sorunsuz bir eğitim ve toplumda iyi insan ve sporcu yetiştirmede öğretmenlerin görevinin önemini beden eğitimi öğretmenlerinden beklentilerini dile getirdi, ikinci bölümünde ise; beden eğitimi öğretmenlerin uygulamada karşılaştıkları sorunlar, çözüm önerileri ve eğitimde kaliteyi ve başarıyı artırmak için neler yapabiliriz konusunda önerileri dinlendi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mesut  Alkan; beden eğitimi dersinin önemini anlatırken öğrencilerimizin başarısının zekiliğinden kaynaklandığını kafalarıyla ayakları arasında bağlantı kurulmasını, akademik başarılarının yanında fiziksel ve sosyal gelişimlerini tamamlamada sporun ne kadar önemli olduğunu belirtti. Öğrencinin annesiyle, babasıyla hatta arkadaşıyla bile paylaşmadığını sizlere açabiliyor, sizinle paylaşabiliyor; bu çok önemli bir durum, bu durumu iyi değerlendirmelisiniz. Sıkça tekrarladığım bir cümlemi burada sizlerle de paylaşmak istiyorum: Eğer toplum iyi insanlarla dolarsa bunun şerefi biz eğitimcilerin olacaktır, Eğer kötü insanlarla dolarsa bunun vebali de biz eğitimcilerin olacaktır. Bizler şerefe talibiz. Sabah gelip odasına kapanan, bir takım form ve evrak içerisinde kaybolan bir beden eğitimi öğretmeni istemiyorum. Okul yönetimiyle, öğretmenlerle, velilerle sürekli irtibat ve diyalog halinde olan, öğrencilerin arasında, odası sürekli öğrencilerle açık ve danışılan görüşülen öğretmenler olmanızı istiyoruz.

IMG_4022

“Başarının onda dokuzunun emek birinin de yetenek” olduğunu unutmayalım. Çocuklarımızın gelişiminde gerekli ilgi ve alakanın esirgenmemesini “Demire bile ısıtmadan şekil verilemez”  sporun da her yaşta yapılması gerektiğini, ancak; çocuklarımızın yapacağı sporun miktarının çok iyi ayarlanmasını, mezun olup, belli bir üniversiteye yerleşemeyen çocuklarımızı da sporun içine çekerek onları yetenekleri doğrultusunda uzmanlaştırıcı faaliyetlerde bulunmalıyız. ”Bilinçli aile başarılı öğrenci” projesinde veli eğitimi ve veli bilinçlendirilmesi çok önemli. Hem akademik başarıya katkı sağlayacak, hem de disiplin olayları, uyum problemleri en aza inecektir. Zaman olacak, yatmadan yatmaya eve geleceksiniz; ailenizden, zamanınızdan fedakârlık edeceksiniz. Fedakârlık olmazsa olmaz… Bu konuda sizlere güveniyoruz. Elde ettiğimiz ve edeceğimiz başarı hepimizindir; bizler yöneticiler ve öğretmenler olarak ekip ruhu içerisinde çalışıyoruz ve ekip ruhu ile çalışmayı çok önemsiyoruz.

 

Zaman olacak öğrencilerimizin arkadaşı, zaman olacak ağabeyi-ablası, zaman olacak annesi-babası olacaksınız. Başarılı sporcu yetiştirmeden önce; “ iyi insan” önceliğimiz olmalı. Günümüzde öğrencilerimizi ve gençlerimizi bekleyen birçok tehlike var; onlardan korumanın yolu, onlara yakın olmanız ve sürekli rehber olmanızdır. Sizler rol model kişilersiniz, bunu unutmayınız. Spor dalları seçimleri konusunda, yöneltme ve yönlendirme konusunda doyurucu bilgiler veriniz, doğru yönlenme konusunda rehber olunuz.

IMG_4023

Alkan, projeye önem verdiklerini, projeyle gelen herkese destek vereceklerini söyledi. Biraz daha Emek, Gayret, Fedakârlık istedi. Toplantıda söz alan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karadutlu’ da müdürlük olarak spor malzemesi konusunda imkânlarının kısıtlı olduğunu ancak, okullarımızda sportif faaliyetlere katılacak olan öğrencilerimize geri iade edilmek üzere spor malzemesi yardımında bulunacağını söyledi.

Okullarda ve uygulamada karşılaştıkları sorunlarını dile getiren beden eğitimi öğretmenlerinin sorunlarının çözümü için her türlü gayret ve çaba içinde olduklarını, sorunu ortadan kalkmış veya en aza inmiş öğretmenin daha verimli çalışma içerisinde olacağı bilincinde olduğu belirten Alkan, tecrübeli öğretmenlerden iyi uygulama örneklerini dile getirerek aday öğretmenlerin çalışmalarına ışık tutacağını söyledi.

Böyle bir toplantının yapılmasının kendilerini mutlu ve memnun ettiğini dile getiren beden eğitimi öğretmenleri, bu toplantıların periyodik olarak ayda bir yapılmasının yararlı olacağını dile getirdiler ve bu görüş aynen benimsendi ve kararlaştırıldı.

 

IMG_4033

 

 

IMG_4010

 

 

IMG_4024

 

IMG_4026

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun&#...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akkü...

Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Topl...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı 22.09.2022 tarihinde saat 09.30 ...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Halil Akyürek’in katılımı ile Kahramanmaraş Ölçme ...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başar...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi Teknofest 2022 Trabzon’da düzenlenen Türkiye finallerine Engelsiz Y...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahrama...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağa...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay To...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – III “GÜL”E ARZ-I HÂL – ...

Şekvâ değildir kastımız “Gül”e; bu elfâza cür’et ve cesâreti...

İl HBÖ Değerlendirme toplantısı Göksun’da yapıldı İl HBÖ Değerlendirme topl...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – II “GÜL”E ARZ-I HÂL – II...

Ey İnsanlığın Medâr-ı İftihârı!.. İnsan olma haysiyetini Sen...

ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ