Maraşta Haber
Maraşta Haber

Bakan Yusuf Tekin’in Katılımı İle Kahramanmaraş’ta Beşiktaş İlkokulu Açıldı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde  Beşiktaş İlkokulunun açılış törenine katıldı.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Bakan Tekin, hem kendisinin hem de diğer bakanların deprem bölgesini gündemin birinci sırasına koyduğunu belirtti. https://www.youtube.com/watch?v=JJTF03QlPaQ AÇILIŞA AİT FOTO-VİDEOYU GÖRMEK İÇİN ÜSTEKİ LİNKE TIKLAYIN Depremin ilk anından itibaren […]

Bakan Yusuf Tekin’in Katılımı İle Kahramanmaraş’ta Beşiktaş İlkokulu Açıldı

03 Kasım 2023 - 7:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde  Beşiktaş İlkokulunun açılış törenine katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Bakan Tekin, hem kendisinin hem de diğer bakanların deprem bölgesini gündemin birinci sırasına koyduğunu belirtti.
https://www.youtube.com/watch?v=JJTF03QlPaQ
AÇILIŞA AİT FOTO-VİDEOYU GÖRMEK İÇİN ÜSTEKİ LİNKE TIKLAYIN
Depremin ilk anından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Tekin, şunları söyledi:
“Deprem olduğu andan itibaren öğretmen arkadaşlarımız, Bakanlık merkez teşkilatındaki arkadaşlarımız, taşradaki idarecilerimiz hepsi işin bir yerinden tutarak katkı sunmaya çalıştı. Yüzlerce etkinlik yaptık. Hastanelerde sınıflar kurmaktan tutun, 8. sınıf öğrencilerine Türkiye’nin her tarafında eğitim öğretimlerine devam etmeleri için kontenjan açmaya kadar… Öğretmen atamalarında, buradaki eksikleri giderebilecek, norm ihtiyacını kapatacak, pozitif ayrımcılıktan tutun, burada çalışan öğretmen arkadaşlarımızın problemlerini çözmeye kadar elimizden geleni yaptık. Velilerimizin hem zaman geçirmelerine, hem meslek edinmelerine katkı verecek hayat boyu faaliyetlerinden tutun, psikososyal destek ünitelerine kadar aklınıza gelebilecek her alanda organizasyon yaptık.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Her bakan kendi alanıyla ilgili olarak 6 Şubat’tan önce ilin durumunu bir an önce eskisinden daha iyi hâle getirecek.” şeklinde talimat verdiğini ve kendilerinin de Bakanlık olarak bu alanda çalışma yürüttüğünü ifade eden Tekin, 6 Şubat öncesinde Kahramanmaraş genelinde 1.017 okulda toplam 10 bin 133 dersliğin bulunduğunu anımsattı.
Kahramanmaraş’ta deprem nedeniyle 97 okulun kullanılamaz hâle geldiğini aktaran Tekin, sözlerine şöyle devam etti:
“Totalde baktığımızda bizim deprem sonrası, yani 6 Şubat’tan sonra okullar açıldığı andan itibaren toplam Kahramanmaraş genelinde yaklaşık 8 bin 446 dersliğimiz kullanılabilir hâlde. Yani 2 bin civarında dersliğimiz kullanılamaz hâle geldiği için deprem esnasında 2 bin civarında eksik derslikle eğitim öğretim hayatına başladık. Fakat aradan geçen zaman zarfında yatırım programımıza koyduğumuz, ihalesi başlanan, tamamlanan ya da ihale süreci devam eden ama 2024-2025 eğitim öğretim yılının başına kadar tamamlamayı hedeflediğimiz toplam derslik sayısı 2 bin 292. Aklınıza gelebilecek, yıkılmış, hasar görmüş yeni yerleşim yerleri sebebiyle ihtiyaç hasıl olmuş her yerdeki okullarımız, yatırım programımızın içinde. Toplamda bir aksilik olmazsa,  inşallah bir sorun çıkmazsa kentte 2024-2025 eğitim öğretim yılında 10 bin 738 derslikte eğitim öğretim hayatına başlamış olacağız.”
“Her toplantıda ve ortamda ailelerimizden eğitim öğretim sürecinde bize paydaş olmalarını istiyoruz”
Bakan Tekin, attıkları bütün adımlarda kendilerine paydaşlar aradıklarını ve bu noktada en büyük paydaşların ebeveynler olduğunu ifade etti.
Yapılan bütün bilimsel çalışmalarda ebeveynlerin katkısının çok önemli olduğunun ortaya çıktığını aktaran Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Her toplantıda, her ortamda ailelerimizden eğitim öğretim sürecinde bize paydaş olmalarını istiyoruz. Bize destek olun. Siz, bize destek olmazsanız eğitim öğretim sürecinde aldığımız bütün tedbirlerin başarılı olma ihtimali yüzde 50. Çocuklarımız okusun istiyorsunuz. Okuma yazma alışkanlığı gelişsin istiyorsunuz, başarılı olsun istiyorsunuz ya da dijital bağımlılığı olmasın istiyorsunuz. Sizin örnek olmanız, bizim bu konuda alacağımız tedbirler kadar etkili. Eğer ondan okuma alışkanlığı gelişsin istiyorsanız, istirhamımız velilerden lütfen evinizde çocuklarınızla beraber kitap okuyun. Çocuğunuzun telefona, televizyona, sosyal medya mecralarına bağımlılıktan kurtulmasını istiyorsanız önce siz kurtulun. Önce siz yapmayın, siz örnek olun, ardından çocuklarımızdan isteyelim. Bütün akademik çalışmalar, bilimsel çalışmalar diyor ki en güzel öğretme metodu göstererek, yaşayarak öğretmek. Dolayısıyla bizim önemli paydaşlarımızdan biri aileler.”
Spor kulüplerine çağrı
Bakan Tekin, spor kulüplerinin kamuoyunun desteğini en çok alan sivil toplum örgütlerinden olduğunu, futbolcuların ve yöneticilerin de topluma örnek olma noktasında çok önem taşıdığını söyledi.
Beşiktaş’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Tekin, “Beşiktaş’a hem bu okuldaki emek ve katkısından dolayı hem de Türkiye’deki sportif yeteneklerin keşfedilmesi için verdikleri desteklerden dolayı ya da bundan sonra verecekleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kulüp başkanlarımızdan bu tür hayır işlerine biraz daha zaman ayırmalarını, kaynak ayırmalarını, emek harcamalarını özellikle istirham ediyorum. Millî Eğitim Bakanı olarak istirham ediyorum. Çünkü bizim eğitim ve öğretim sürecimizin, paydaşlarından bir tanesi de sivil toplum örgütleri. Bu anlamda da spor kulüpleri bizim kardeşimiz.” diye konuştu.
Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ise konuşmasında, deprem bölgesinde barınmanın yanı sıra çocukların geleceği için okullar yapmaları gerektiğini de düşünerek bu düşünceyi hayata geçirdiklerini ve okul yapımlarına devam edeceklerini aktardı. Çebi, “Üç tane daha sözümüz var. Bu sene içinde tamamlayacağız. Özellikle de şunu belirtmek istiyorum ki öğretmenlerimizin Anadolu’nun her köşesinde yetiştireceği kıymetli evlatlarla bu ülke ayağa kalkacaktır. Dolayısıyla daha önce de belirttiğim gibi sadece öğretmenlik yapmak, bilgi vermek, öğretmek, eğitmek dışında bu depremde hırpalanan, kafalarda kalan sorunları da çözebilmek çok değerli öğretmenlerimize ekstra bir görev olarak düşmektedir. Beşiktaş ailesi olarak bunu yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bize bu imkânı sağlayan hükûmetimize de teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirilerek öğrenci ve öğretmenlere başarı dileklerinde bulunuldu.
Kaynak : https://www.meb.gov.tr/kahramanmaras-besiktas-ilkokulu-torenle-hizmete-acildi/haber/31436/tr

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Kahramanmaraş’ta İlçe Milli Eğitim...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman Başkanlığında, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü evsahipliğinde aylık genel de...

Kahramanmaraş’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi Kahramanmaraş’ta 3 Aralık Dünya En...

Kahramanmaraş DulkadiroğlunÖzel Eğitim Meslek Okulunda 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Düzenlenen programa...

Necmettin Erbakan Anadolu İHL , Filistin için kermes düzenledi Necmettin Erbakan Anadolu İHL , Filistin...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinin başarılı okullarından Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi,Öğretmen, öğrenci ve velileri Fili...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’den Eğitimin Çınarları Öğretmenlerimiz Projesi ödül töreni Dulkadiroğlu İlçe MEM’den Eğitimin...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Dulkadiroğlu Kaymakamlığı ile koordinasyon halinde hazırladığı Eğitimi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman Başkanlı...

Dulkadiroğlu Kamu Küllüyesi Anaokulunda”Sonbahara veda kışa merhaba partisi” Dulkadiroğlu Kamu Küllüye...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kamu Küllüyesi Anaokulunda”...

Kahramanmaraş’ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi Kahramanmaraş’ta 3 ...

Kahramanmaraş DulkadiroğlunÖzel Eğitim Meslek Okulunda 3 Ara...

Kahramanmaraş’ta 4. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri Başladı Kahramanmaraş’ta 4....

4. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri’nin a...

308. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 308. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Arap yarımadası gözünden yaş akmadı, Mehmetçik yüzlerce yı...

Necmettin Erbakan Anadolu İHL , Filistin için kermes düzenledi Necmettin Erbakan Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinin başarılı okullarından Nec...

“Filistin için Hayır Çarşısı” kermesi “Filistin için Hayı...

Onikişubat ilçesi Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Kız Anado...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’den Eğitimin Çınarları Öğretmenlerimiz Projesi ödül töreni Dulkadiroğlu İlçe MEMR...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’...

Mehmet Akif İnan İHO’da TÜBİTAK Bilim Söyleşisi Gerçekleştirildi. Mehmet Akif İnan İHO̵...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesinin başarılı ve Proje...

Dulkadiroğlu HEM’in açtığı “Türkiye Yüzyılı” sergisi göz doldurdu Dulkadiroğlu HEM’in...

Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş Halk Eğitim Merkezi usta öğretici...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ