Maraşta Haber
Maraşta Haber

Arslanbey Ortaokulundan Kutlu Doğum Etkinliği

Kahramanmaraş Merkez  Arslanbey Ortaokulu içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında okul bahçesinde “Kimse Yokmu Derneği”nin katkılarıyla, Kutlu Doğum Etkinliği düzenleyerek gönülleri fethetti.   Arslanbey Ortaokulunun “Kutlu Doğum Etkinliği” programı İstiklal Marşı ve  saygı duruşu ile başladı. “Barış, sevgi dininin sevgili peygamberi Hz. Muhammed’in 1442. Doğum yıldönümü, kutlu doğumu nedeniyle hep beraber gönül dostları olarak buradayız.” […]

Arslanbey Ortaokulundan Kutlu Doğum Etkinliği

18 Nisan 2013 - 22:06A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez  Arslanbey Ortaokulu içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında okul bahçesinde “Kimse Yokmu Derneği”nin katkılarıyla, Kutlu Doğum Etkinliği düzenleyerek gönülleri fethetti.

 

Arslanbey Ortaokulunun “Kutlu Doğum Etkinliği” programı İstiklal Marşı ve  saygı duruşu ile başladı.

“Barış, sevgi dininin sevgili peygamberi Hz. Muhammed’in 1442. Doğum yıldönümü, kutlu doğumu nedeniyle hep beraber gönül dostları olarak buradayız.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan okul müdürü Yakup Saltalı daha sonra şu ifadeleri kullandı.

IMG_5705

“Bugünün bereketi de anlamı da büyüktür. Çünkü peygamberimiz ebedi öğretici ve ebedi kılavuzdur. Sadece peygamber olarak değil. Tüm insanlık o rahmet deryasından faydalanmıştır. Allah, ‘Ey habibim sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.’ diyor. Onsuz bir kâinat sadece bizim için değil, yaratıcı için de anlamsızdır. Kâinatı yoktan var eden sebep, Allah’ın resulüne duyduğu sevgidir. Bizim peygamberimiz sevgi peygamberidir. İnsanın temelinden sevgiyi alırsanız geriye insan kalmaz. İnsanlığın temelinden sevgi peygamberini çeker alırsanız, geriye insanlık namına hiçbir şey kalmaz.”

Bizler; iyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli  davranışı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısaca her şeyin en iyisini ve en güzelini, o Rahmet Peygamberinin tebliğ, tavsiye ve uygulamalarından öğrendik. Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi.

Doğan oğlumuza Ahmet, Mehmet, Mustafa; kızımıza gül ismini, ona sevgimizin bir nişanesi olarak biz verdik. Bahçemize, evimizdeki saksımıza rengârenk gülleri ona olan muhabbetimizden diktik. Yüreğimizin sesini göz yaşı ile ıslattığımız sayfalara mısra mısra..Naat olarak döktük. Sınırda nöbet tutan askerimize, vatan için şehâdet şerbetini içmeye hazır erimize Mehmetçik adını biz verdik. Evet bütün bunları biz yaptık. Bu hasletimizle Millet olarak birlikte sevindik, birlikte ağladık.

O bizi hayat verecek şeylere çağırmıştı. O bize sevgi ve barış dini olan İslamı tebliğ etmişti. Bir cahiliyye toplumundan medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretmişti. İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içerisinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çöreklenmiş kin ve nefret tohumlarının yerine sevgi ve hoşgörü duygularını ekmişti.

İşte bu yıl da, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)in kutlu doğumunun cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna,  milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını Cenab-ı Haktan diliyor ve programımızın ikramına destek olan kimse yok mu derneği yönetim kurulu üyelerine ,gönüllülerine programda görevli öğretmen ve öğrencilerimize ve hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından,Peygamber Efendimiz ’in hayatını içeren oratoryo  öğrenciler tarafından sunuldu. Hz. Muhammet’i ve ona olan sevgiyi anlatan şiirlerin okunmasından sonra 8. sınıf öğrencilerimizin canlandıracağı piyes sahnelendi.

Veda Hutbesi’nin okunmasına müteakiben  Kutlu Doğum Pilavı ikramı yapıldı. Kimse Yok mu Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanga’ da bir konuşma yaparak günün mana ve önemine değindi.

Arslanbey Ortaokulunun Kutlu Doğum Etkinliğine Milli Eğitim Yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

IMG_5695

IMG_5717

IMG_5696 IMG_5699 IMG_5700 IMG_5701 IMG_5702 IMG_5703 IMG_5704

IMG_5720

IMG_5707 IMG_5708 IMG_5709 IMG_5710 IMG_5711 IMG_5712 IMG_5713 IMG_5714 IMG_5715 IMG_5716  IMG_5718

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurulla...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezinde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Nurullah KILINÇ, 24 K...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, Kahramanmaraş Şube yöneticileri tarafından Türkoğlu İlçesinin, ilçeye en uz...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticileri Final’...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle geçmişte eğitime bü...

Akedaş İlkokulunda Öğretmenler Günü Kutlandı Akedaş İlkokulunda Öğretmenler Günü Kutl...

Kahramanmaraş Onikişubat AKEDAŞ İlkokulunda 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle özel bir kutlama gerçekleştirildi. AKEDAŞ okul müdü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

Akedaş İlkokulunda Öğretmenler Günü Kutlandı Akedaş İlkokulunda Öğretm...

Kahramanmaraş Onikişubat AKEDAŞ İlkokulunda 24 Kasım öğretme...

Gününüz Kutlu Olsun Canlar Gününüz Kutlu Olsun Canla...

 24 Kasım 2021 Çarşamba. Yani Öğretmenler Günü. Bende emekli...

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Yapıldı. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ...

Kahramanmaraş Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku 4006 TÜBİT...

Emekli Okul Müdürü Vefat Etti Emekli Okul Müdürü Vefat ...

Kahramanmaraş’ta Eğitim alanında gayretli çalışmaları ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ