Maraşta Haber
Maraşta Haber

Arslanbey Ortaokulundan Kutlu Doğum Etkinliği

Kahramanmaraş Merkez  Arslanbey Ortaokulu içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında okul bahçesinde “Kimse Yokmu Derneği”nin katkılarıyla, Kutlu Doğum Etkinliği düzenleyerek gönülleri fethetti.   Arslanbey Ortaokulunun “Kutlu Doğum Etkinliği” programı İstiklal Marşı ve  saygı duruşu ile başladı. “Barış, sevgi dininin sevgili peygamberi Hz. Muhammed’in 1442. Doğum yıldönümü, kutlu doğumu nedeniyle hep beraber gönül dostları olarak buradayız.” […]

Arslanbey Ortaokulundan Kutlu Doğum Etkinliği

18 Nisan 2013 - 22:06A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez  Arslanbey Ortaokulu içinde bulunduğumuz “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında okul bahçesinde “Kimse Yokmu Derneği”nin katkılarıyla, Kutlu Doğum Etkinliği düzenleyerek gönülleri fethetti.

 

Arslanbey Ortaokulunun “Kutlu Doğum Etkinliği” programı İstiklal Marşı ve  saygı duruşu ile başladı.

“Barış, sevgi dininin sevgili peygamberi Hz. Muhammed’in 1442. Doğum yıldönümü, kutlu doğumu nedeniyle hep beraber gönül dostları olarak buradayız.” Diyerek açılış konuşmasına başlayan okul müdürü Yakup Saltalı daha sonra şu ifadeleri kullandı.

IMG_5705

“Bugünün bereketi de anlamı da büyüktür. Çünkü peygamberimiz ebedi öğretici ve ebedi kılavuzdur. Sadece peygamber olarak değil. Tüm insanlık o rahmet deryasından faydalanmıştır. Allah, ‘Ey habibim sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.’ diyor. Onsuz bir kâinat sadece bizim için değil, yaratıcı için de anlamsızdır. Kâinatı yoktan var eden sebep, Allah’ın resulüne duyduğu sevgidir. Bizim peygamberimiz sevgi peygamberidir. İnsanın temelinden sevgiyi alırsanız geriye insan kalmaz. İnsanlığın temelinden sevgi peygamberini çeker alırsanız, geriye insanlık namına hiçbir şey kalmaz.”

Bizler; iyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli  davranışı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısaca her şeyin en iyisini ve en güzelini, o Rahmet Peygamberinin tebliğ, tavsiye ve uygulamalarından öğrendik. Hayatımızı anlamlı kılan değerlerimizi, dünya ve ahiret dengesini, insan onuruna uyan yaşama sanatını bizlere hep o gösterdi.

Doğan oğlumuza Ahmet, Mehmet, Mustafa; kızımıza gül ismini, ona sevgimizin bir nişanesi olarak biz verdik. Bahçemize, evimizdeki saksımıza rengârenk gülleri ona olan muhabbetimizden diktik. Yüreğimizin sesini göz yaşı ile ıslattığımız sayfalara mısra mısra..Naat olarak döktük. Sınırda nöbet tutan askerimize, vatan için şehâdet şerbetini içmeye hazır erimize Mehmetçik adını biz verdik. Evet bütün bunları biz yaptık. Bu hasletimizle Millet olarak birlikte sevindik, birlikte ağladık.

O bizi hayat verecek şeylere çağırmıştı. O bize sevgi ve barış dini olan İslamı tebliğ etmişti. Bir cahiliyye toplumundan medeni bir millet oluşturmanın sırlarını öğretmişti. İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içerisinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çöreklenmiş kin ve nefret tohumlarının yerine sevgi ve hoşgörü duygularını ekmişti.

İşte bu yıl da, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)in kutlu doğumunun cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna,  milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasını Cenab-ı Haktan diliyor ve programımızın ikramına destek olan kimse yok mu derneği yönetim kurulu üyelerine ,gönüllülerine programda görevli öğretmen ve öğrencilerimize ve hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından,Peygamber Efendimiz ’in hayatını içeren oratoryo  öğrenciler tarafından sunuldu. Hz. Muhammet’i ve ona olan sevgiyi anlatan şiirlerin okunmasından sonra 8. sınıf öğrencilerimizin canlandıracağı piyes sahnelendi.

Veda Hutbesi’nin okunmasına müteakiben  Kutlu Doğum Pilavı ikramı yapıldı. Kimse Yok mu Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Timurbanga’ da bir konuşma yaparak günün mana ve önemine değindi.

Arslanbey Ortaokulunun Kutlu Doğum Etkinliğine Milli Eğitim Yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

IMG_5695

IMG_5717

IMG_5696 IMG_5699 IMG_5700 IMG_5701 IMG_5702 IMG_5703 IMG_5704

IMG_5720

IMG_5707 IMG_5708 IMG_5709 IMG_5710 IMG_5711 IMG_5712 IMG_5713 IMG_5714 IMG_5715 IMG_5716  IMG_5718

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme, 2023-2024 Yılı Değerlendirildi Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme, 202...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Merkezi Planlama ve Değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaya Baş...

YKS Kahramanmaraş Birincisi TOBB Fen Lisesinden YKS Kahramanmaraş Birincisi TOBB Fen Lis...

Millyonlarca öğrenci ve ailelerinin beklediği 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) Sonuçları Açıklandı. Kahramanmaraş Türkiye...

Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda doldurmaları sebebiyle zorunlu rotasyona tabi tutulacak 6 bin 30 okul müdürü ol...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Öd...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda okulun kurucusu ve destekçisi hayırsever Tanrıv...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
19 Temmuz’ da Kahramanmaraş’ta Elektrik Kesintisi Yaşanacak 19 Temmuz’ da Kahra...

19 Temmuz 2024 Tarihinde Kahramanmaraş’ta Elektrik Kes...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme, 2023-2024 Yılı Değerlendirildi Kahramanmaraş İl Hayat Bo...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Merkezi Pl...

YKS Kahramanmaraş Birincisi TOBB Fen Lisesinden YKS Kahramanmaraş Birinci...

Millyonlarca öğrenci ve ailelerinin beklediği 2024 Yükseköğr...

Kahramanmaraş’a su kesintisi uyarısı Kahramanmaraş’a su ...

Pazarcık’ta 24 Saat Sürecek Su Kesintisi Öncesi Hazırl...

Kahramanmaraşlılar Dikkat! 14 Temmuz’da Elektrik Kesintisi Yaşanacak Kahramanmaraşlılar Dikkat...

Kahramanmaraş’ın üç ilçesinde 14 Temmuz 2024’te ...

Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağanak Uyarısı Kahramanmaraş’a Fır...

Meteoroloji’den Kahramanmaraş’a Fırtına ve Sağan...

Okul Müdürlerinde Rotasyon Hareketliliği Okul Müdürlerinde Rotasyo...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 yılını aynı kurumda dold...

Kahramanmaraş’ta 11 Temmuz Günü Elektrik Kesintisi Yapılacak Kahramanmaraş’ta 11...

Akedaş, 11 Temmuz 2024 Perşembe günü Kahramanmaraş’ta ...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ da LGS Ödül Töreni Zekeriya Tanrıverdi İHO&#...

Onikişubast İlçesinin başarılı okullarından Zekeriya Tanrıve...

Onikişubat İlçe MEM’ e Şube Müdürü Ataması. Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde açık...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ