Maraşta Haber
Maraşta Haber

Akşemseddin İHO ve Kız Anadolu İHL’nin Tanıtım toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Onikişubat Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin kahvaltılı tanıtım toplantısı sunu eşliğinde okul müdürü Mustafa Yeşil tarafından yapıldı. Tanıtım toplantısına Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Onikişubat İlçe milli eğitim şube müdürü Hasan Ataş, mahalle muhtarı, imam, hinterlant bölgesindeki okul müdürleri ve […]

Akşemseddin İHO ve Kız Anadolu İHL’nin Tanıtım toplantısı yapıldı

16 Haziran 2021 - 21:31A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin kahvaltılı tanıtım toplantısı sunu eşliğinde okul müdürü Mustafa Yeşil tarafından yapıldı.

Tanıtım toplantısına Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Onikişubat İlçe milli eğitim şube müdürü Hasan Ataş, mahalle muhtarı, imam, hinterlant bölgesindeki okul müdürleri ve emekli okul müdürü Mustafa Paksoy katıldı.

 

 

“İmam Hatip Okulları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullardır. Bu okullarımızda hem akademik eğitim hem de milli manevi değerler eğitimi birlikte yapılmakta olup öğrencilerimizi Çift Kanatlı olarak hayata hazırlamaktayız. Programlarımız öğrencilere doğru inanç, doğru bilgi, doğru düşünce ve doğru davranış kazandırmayı hedefler. Öğrencilerimizi Milli Kültürü ile bütünleşmiş, farklı kültürleri ile farkındalık oluşturmuş, ülkesine ve inançlarına faydalı olma idealinde, Milli, manevi, ahlaki ve insani değerler kazanmış bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.” diyerek tanıtımına başlayan okul müdürü Mustafa Yeşil tanıtım konuşmasına şu ifadelerle devam etti.

 

 

“Okullarımız milli manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, çalışkan, güzel ahlaklı, başarılı ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Okullarımızın kendine has okul iklimi ve okul kültürü vardır. Bu kültürün oluşmasında okullarda verilen eğitimin içeriğinin ve şeklinin önemli bir etkisi vardır. Kendine özgü okul ikliminde öğrenciler arasında kardeşlik duygusu, akran eğitimi, öğretmen ve öğrenciler arasında sevgi ve saygı kültürü bulunmaktadır. 

 

 

İmam Hatip Ortaokullarında diğer Ortaokullarda okutulan ve liseye yerleştirme sınavlarında çıkan bütün dersler eksiksiz okutulmaktadır.  Örneğin; haftada 5 saat Matematik, haftada 4 saat Fen Bilimleri, haftada 6 saat Türkçe, haftada 3 saat Sosyal Bilgiler olmak üzere Ortaokullarda okutulan bu derslerin tamamı saati saatine İmam Hatip okullarında da okutulmaktadır. Bu derslerin yanında Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin hayatı, Arapça ve Temel Dini Bilgiler dersleri de okullarımızda okutulan dersler arasındadır.

 

 

Günümüzde bazı özel okullar ikinci yabancı dil dersi vermekle kendilerine nitelik kazandırır. Bütün İmam Hatip Okullarında İngilizcenin yanında Arapça da ikinci yabancı dil olarak öğretilmektedir.

Okulumuzda teknolojik altyapı, fiziki altyapı, personel altyapısı ve her türlü sosyal, kültürel etkinlik altyapısı mevcut olup aktif olarak kullanılmaktadır.

İmam Hatip Ortaokullarında öğrencilerin akademik ve bilimsel başarıların yanı sıra bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinin desteklendiği, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirildiği, sağlıklı nitelikli ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulduğu çalışmalar yürütülmektedir. Bunlardan örnek vermek gerekirse; 40 ayet 40 hadis etkinliği, bilim etkinlikleri, 40 Şair 40 şiir etkinliği, müze ile eğitimi etkinliği vs. sayabiliriz.

 

 

 İmam Hatip Ortaokulu çevresi ile bütünleşmiş bir okul profiline sahiptir. Yine sportif etkinliklerde imam hatip ortaokulları kendinden sıkça söz ettirmektedirler.

İmam Hatip Ortaokullarında güçlü bir okul veli iletişimi vardır. İmam Hatip Ortaokullarında projeler hazırlayarak öğrencilerimize bilim kültürü kazandırıyor, öğrencilerimizin bilime olan ilgisini artırıyor ve öğrencilerimizi bilimin tüm alanlarında kariyer yapmaya özendiriyoruz. Destekleyici sportif faaliyetler ile eğlendirerek öğretiyoruz. Öğrencilerimizin yeme içme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra rehberlik hizmetleri de sunuyoruz.  Zenginleştirilmiş eğitim ortamları ve Özgün mekân tasarımlarıyla okullarımızı süslüyoruz.

 

 

Okulumuz açıldığı günden bugüne birçok sportif, sanatsal ve akademik başarıya imza atmıştır. Bu başarılardan il birincilikleri, Türkiye geneli yarışmalarda derceler okul müdürümüzün Şeref Köşesini süslemektedir.

Okullarımızdan mezun olan öğrencilerin önü son derece açıktır. Geçen sene ve önceki senelerde mezun ettiğimiz öğrencilerimizden Tıp fakülteleri ve Mühendislik Fakülteleri dâhil olmak üzere birçok fakülteye öğrenci yerleştirdik. Ortaokulumuzdan da fen liseleri, proje okullar ve sınavla öğrenci alan liselere birçok öğrencimizi yerleştirmiş bulunmaktayız.

 

 

 İmam Hatip Okullarında; İnsanlığın küresel barışa her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu çağımızda; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza, yaşayacakları çağın bilgisini vermek ve becerilerini kazandırmak, onları milli, manevi, ahlaki ve insani değerlere sahip, kendi kültürü ile bütünleşmiş, farklı kültürlerle barışık, ülkesine ve insanlığa faydalı olma idealine sahip bireyler olarak yetiştirmek temel hedefimizdir.

Okulumuzda uyguladığımız temel çalışmalardan bazılarını broşürümüzde takdirlerinize sunarız.

Katılımınız bizleri onurlandırdı.

 

 

Her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarken; Dost, akraba, arkadaş ve yakınlarınıza bizleri tavsiye etmenizi istirham ediyoruz.” dedi.

 İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve okul müdürleri bu konuda gereken rehberlik ve yardımları yapacaklarını dile getirdiler.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafide Bende Varım” dedi Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafi...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrencilerinden bir grup Telafide bende varım kapsamında, Okul Müdürleri Erol Yor...

Gül Çitil Okur, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulunu Ziyaret Etti. Gül Çitil Okur, Muhsin Yazıcıoğlu Ortaok...

Ak Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, yardımcısı Elife Okumuş ile  birlikte Dulkadiroğlu Muhsin Yazıcıoğlu Ortao...

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Büro bölümünce proje ekibi tarafından hazırlanan “Benim Gözümden 15 Tem...

Milli Eğitim Müdürlüğü LGS Türkiye 1.sini Ödüllendirdi. Milli Eğitim Müdürlüğü LGS Türkiye 1.sin...

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Akif Bulut  Kahramanmaraş’ta tüm sorulara cevap vererek Türkiye birincisi olan Özge Alan’ın bu öneml...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın...

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil fi...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümd...

KÂBE HASRETİ (şiir) KÂBE HASRETİ (şiir)

            Eyvah Hacca gidemedim bu sene.                  ...

Ali Kaya Yapı ve İnşaat Firması Kahramanmaraş’ta Açıldı Ali Kaya Yapı ve İnşaat F...

Bina değil yuva yapıyoruz’ sloganıyla Kahramanmaraş’a nadide...

Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafide Bende Varım” dedi Şehit Öğretmenler İlkokul...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrenc...

Orman Yangını Orman Yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı  Çamlıbel m...

Afşin’de ki toplu Balık ölümleri korkutuyor! Afşin’de ki toplu Balık ö...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesine  bağlı Ortaklı mahalle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ