Maraşta Haber
Maraşta Haber

“Annenin duası almak en büyük güçtür”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisinin annesinin duasını aldığı için birçok tehlikeden korunduğunu belirterek, anne duası almanın, en büyük güç ve kuvvet olduğunu söyledi. Bülent Arınç, Siirt’in Baykan ilçesine bağlı Veyselkarani beldesinde düzenlenen ‘Veysel Karani Hazretleri ve Anneler Günü’ etkinliğinde konuştu. Anneleri Anneler Günü’nde hatırladıklarını belirten Arınç, “Ama biz batıdan ve Hristiyan âleminden farklıyız. Onlar, annelerini […]

“Annenin duası almak en büyük güçtür”

12 Mayıs 2013 - 11:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisinin annesinin duasını aldığı için birçok tehlikeden korunduğunu belirterek, anne duası almanın, en büyük güç ve kuvvet olduğunu söyledi.

Bülent Arınç, Siirt’in Baykan ilçesine bağlı Veyselkarani beldesinde düzenlenen ‘Veysel Karani Hazretleri ve Anneler Günü’ etkinliğinde konuştu. Anneleri Anneler Günü’nde hatırladıklarını belirten Arınç, “Ama biz batıdan ve Hristiyan âleminden farklıyız. Onlar, annelerini belki sadece Anneler Günü’nde hatırlıyor. Ama biz 24 saat, bir ömür boyu annelerimizi hep hatırlarız. Dualarını almaya çalışırız. Annenin duası bizim için en büyük güç ve kuvvettir. Allah, anne nimetine kavuşturduğu insanları çok mübarek kılmış. Cennetin ayaklarının altına serildiği o mübarek varlıklara hepimizin saygı göstermesi lazım.” diye konuştu.
Allah’tan genç kızlara anne olmayı nasip etmesini ve bu güzelliği tattırmasını dileyen Arınç, anne olma hasretiyle yanan ama şu veya bu sebeple evlat sahibi olamamış, ömrü boyunca da evlada sahip olmanın hasretiyle tutuşan anne adaylarının da Anneler Günü’nü kutladı.

Önemli olanın evladı istemek ve güzel, hayırlı bir evlat dünyaya getirmek olduğunu vurgulayan Arınç, bunu gönlünden geçirdiği halde nasip olmamış insanlar varsa onların da evlat edinme ve sahibi olma nimetine kavuşmasını istediğini kaydetti.

“ANNE EVLADI İÇİN CANINI BİLE VERİR”
Anneliğin çok muhteşem bir duygu olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu: “Evladını kurtarmak için aslanla boğuşan tavukları görmek mümkündür. Ama insan ve anne olma o kadar büyük bir duygudur ki evladını korumak için canlı bombanın üstüne kendisini atar. Yeter ki çocukları kurtulsun. Çocukları için her şeyi yapar. Ne yazık ki bizler kendi şahsım da dâhil yeterince annelerimizin kıymetini bilemiyoruz. Onları mutlu etmek için gayret göstermiyoruz. Bazen çok edepsizce davranıyor, gönül kırıyoruz. Bazen onları yok sayıyoruz. Onlar her şeyi affediyor. Evladının mutlu olmasını arzu ediyor.”

Anneliğin önemi ile ilgili çeşitli olayları anlatan Arınç, “Hayattaysa annenizle hemen konuşacaksınız, onunla kucaklaşacaksınız, elini öpeceksiniz, ondan helallik dileyeceksiniz. Bunu yapmanız lazım. Helalleşmek böyle boş lafla olmaz. Gönlünü almaya çalışacaksınız. Ailenizle hemen annenizin yanına koşacaksınız. Ama mutlaka bir şey yapın. Annenizi sorun.” derken boğazı düğümlendi ve gözyaşlarına hakim olamadı.
Arınç, “Anneler için çocuğu, gözünün biri çıksa bile o çok güzel gözleri olan bir yavrudur. Kirpi bile yavrusunu ‘pamukçuğum’ diye severmiş. Anne evladı elbette bundan daha çok sevecek. Annelerimize çok haksızlık yapıyoruz. Annelerimizin haklarını hiç gözetmiyoruz.” diye konuştu.

ANNESİ İÇİN KAYMAKAM OLMAMIŞ
İçişleri Bakanlığı’ndan burslu okuduğunu, kaymakam olmayı çok istediğini belirten Arınç, babası çok genç yaşta vefat ettiği için kendisi ve 3 kardeşini genç yaşta dul kalan annesinin büyüttüğünü dile getirdi.
Arınç, şöyle devam etti: “Mezun olunca, annem dedi ki, ‘yavrum ben babanla beraber her tarafı dolaştım. Hayatımız yollarda geçti. Sen şimdi kaymakam olursan, arkandan gelemem. Bana kim bakacak. Sen o yüzden Manisa’da kalmalısın.’ Hiç tereddüt etmedim, kaymakamlıktan vazgeçtim. Avukatlık stajı yaptım. Annem benim yanımda 25 yıl kaldı. Çok şükür ben annemin duasını almış bir insanım. Annemizin sayesinde evimizi bereketli bulduk. Allah bizi çok büyük tehditlerden kurtardı. Anamızın sayesinde bizi yok etmeye çalışanlar emellerine muvaffak olamadı. Ayakta kalmışsak anamız bize dua ettiği, arkamızı sıvazladığı içindir. Anne duasını almak çok güzel bir şey, ama anne bedduasını hiç kimse almasın. Ananın bedduası ile Allah’ın emri arasında bir kıl kadar uzaklık yoktur.”

“Hepimiz Veysel Karani’nin bu güzel manevi huzurunda ondan dualarımızla, dileklerimizle inşallah hep güzellikler murat edelim. Veysel Karani ve benzeri çok ibadet yerleri var. Çok mübarek yerler var. Maneviyat dünyamızın büyüklerinin yaşadığı Siirt’te çok şanslı insanlarsınız. O insanları bulun, onların duasını alın, onlarının yaşayan evlatlarının mirasından istifade etmeye bakın.” diyen Arınç, zalimlerin yolundan değil, haklıların, hak yolunda gidenlerin arkasında, onlara güç ve kuvvet verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Arınç’ın konuşması sırasında bazı dinleyiciler de gözyaşlarına hakim olamadı. Etkinliğe Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in eşi Şükran Ergin ile milletvekili eşleri, Türkiye Yazarlar Vakfı heyeti ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Kaynak : TRTHaber

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
23 Nisan 2017 Pazar  – Dolar, Euro, Altın Fiyatları, Altın Fiyatı 23 Nisan 2017 Pazar – Dolar, Euro...

Bugün 23 Nisan 2017 Pazar günü, Serbest piyasa ve bankalardaki en güncel döviz verileri, serbest piyasadaki altın fiyatları, borsa hiss...

14 Mart 2016 Pazartesi Döviz Kurları – Dolar, Euro, Altın Fiyatları, Altın Fiyatı 14 Mart 2016 Pazartesi Döviz Kurları ...

Bugün 14 Mart 2016 Pazartesi günü, Serbest piyasa ve bankalardaki en güncel döviz verileri, serbest piyasadaki altın fiyatları, borsa h...

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Taban Puanları – 2015 Tercih Kılavuzu osym.gov.tr Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Taban ...

Maraşta Haber ekibi olarak siz değerli öğrenci arkadaşlarımız için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından osym.gov.tr&#...

Bahçe Tarımı Bölümü Taban Puanları – 2015 Tercih Kılavuzu osym.gov.tr Bahçe Tarımı Bölümü Taban Puanları ̵...

Maraşta Haber ekibi olarak siz değerli öğrenci arkadaşlarımız için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından osym.gov.tr&#...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören ...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

274. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 274. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Hakkın yollarına eren gönüller, Dağlar bizim, ferman veren...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ