Maraşta Haber
Maraşta Haber

Sponsorum Yok Ama Ben Şampiyonum !

Maraşgücü Spor Basketbol Büyükler Liginde Şampiyon Oldu MARAŞGÜCÜSPOR 2013-2014 sezonunda Genç Erkeklerde namaglup şampiyonluktan sonra büyük erkekler liginde de şampiyonluk ipini göğüsledi. Kendine + 1 kişi spor felsefesini düstur edinen Maraşgücüspor 1 yaşını yeni doldurduğu bu günlerde 7.kupasını basketbol büyükler ligi şampiyonu olarak müzesine götürdü.Forma reklamı dışında sponsoru bulunmayan takımın bu imkânsızlıklar içinde nasıl şampiyon […]

Sponsorum Yok Ama Ben Şampiyonum !

27 Mayıs 2013 - 15:17A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Maraşgücü Spor Basketbol Büyükler Liginde Şampiyon Oldu

MARAŞGÜCÜSPOR 2013-2014 sezonunda Genç Erkeklerde namaglup şampiyonluktan sonra büyük erkekler liginde de şampiyonluk ipini göğüsledi.

Kendine + 1 kişi spor felsefesini düstur edinen Maraşgücüspor 1 yaşını yeni doldurduğu bu günlerde 7.kupasını basketbol büyükler ligi şampiyonu olarak müzesine götürdü.Forma reklamı dışında sponsoru bulunmayan takımın bu imkânsızlıklar içinde nasıl şampiyon olunur sorusuna çok net cevap vererek, basketbolda söz sahibi bir spor kulübü oldu. Şu an Katıldığı tüm kategorilerde şampiyon olan ve şampiyonluğa oynayan bir ekip olan Maraşgücüspor destek verilse bölgesel ligde de Kahramanmaraş’ımızı temsil edecek takım kuracak.

MARAŞGÜCÜSPOR Yöneticileri şunları dile getiriyor

Kahraman kente Bölgesel lig takımı yakışır.

Türkiye Basketbol Federasyonunun en alt ligi olan bölgesel ligde bile bir takımımızın olmaması şehrimiz için utanç tablosu olduğunu düşünüyorum. Bugün bakıyorsunuz Royal Halı Gaziantep B.B. sponsor oluyor. Takım 1.ligde mücadele ediyor.Şanlıurfa’nın bölgesel ligde 2 takımı var. Kahramanmaraş olarak ne eksikliğimiz var sponsor dışında. Bu şehrin çocukları basketbolda kariyer yapamayacak mı? İlla ki Gaziantep’e ve çevre illere mi gitsinler. Onlar zaten kendi milliyetçiliklerini yaparak kendi ilinde olanlara öncelik veriyorlar ki Maraşlı gencimize sporcumuza sıra hak gele gerçekten çok iyiyse belki o da.

Şimdi size soruyorum?

Kahramanmaraş’ta herhangi bir spor kulübüne alt yapısını sağlamlaştırarak emek verecek genç iş adamlarımız yok mu.Ama bu işler tamamen mantalite ile ilgili.Biz ne zaman reklamın ileriye dönük bir organizasyon olduğunu anlayacağız çok merak ediyorum.binler lira bilbordlara reklamlar veriliyor.Ne olur yani sosyal sorumluluk projesi diye okullar yapılıyor bunlar tabiki sevinç verici ama vergi indirimi söz konusu olunca mı hayırsever olacağız.Gençlere yapılan yatırımlar geleceğe yapılan yatırımlardır ve bu yatırımları yapanlardan Allah razı olsun.Çok zor bir şey değil bir sürü spor kulübü var al kulübün birini isim hakkını ver sponsoru ol ne kaybedersin bence çok şey kazanırsın.

Bu şehrin Devletten alacağı var.

Bu kadar tesis anlamında imkanlar anlamında geri bırakılmış bu potansiyelde bir başka şehir daha tanımıyorum. Spor tesislerimiz yeni yeni yapımına başladı ama yetmez. Bu yoklara sponsorda eklenince spor yapmak ve yaptırmak iyice zorlaşıyor. Bizler bu zorluğa göğüs gerenlerdeniz.Şu an kulübe kayıtlı 550 sporcu var.Bunun çarpan etkisini hesap ederseniz bu sayı 3000 -4000 arası bir sayıya tekabül ediyor.Şimdi Kahramanmaraş’sporumuz şampiyon oldu her taraf bayraklarla donatıldı. Bayrak asılması çok hoş güzel bir olay.  Ama bu takım kan ağlarken bugün bayrak asan kişi yada kurumlar adedince yardım yapsalardıı durum çok farklı olmaz mıydı. İlla şampiyonlukta mı kenetlenmeliyiz yoksa Maraş’ın ede Ökkeşi deyip hepimiz edeye yakışır tutum mu sergilemeliyiz.

HAYATA PAS VER MARAŞGÜCÜ!

Kahramanmaraş Sporda potansiyeli yüksek olan bir kenttir.1 milyon nüfuslu şehrimizde hem sporda hem tesisleşmede gerçekten çok gerilerdeyiz. Bugün bize diyorlar ki neden bu kadar fazla branş var. Talep olmayan sporcu isteği olmayan hiç branşta yokuz. Biz bir branşta var isek Maraş gücü olarak sporcu potansiyeli bu faaliyeti istediğindendir ve görüyoruz katıldığımız her ligde muhakkak kupalarla döndük bu sene bizim hedefimiz kupa olmasa da her ne kadar bil yerde motive ediyor çocuklarımızı. Şimdi 500 kişi sporcu portföyüne ilk yılında ulaşmış bir spor adamı olarak konuşuyorum. Billboardlara reklam verilmesi güzel bir olay.  Ama reklam aracı olarak neden spor takımlarını bizleri Yani Maraşgücü sporu düşünmüyorlar anlam veremiyorum. Bayan takımımız deplasmanlı liglerde yer aldı 7 farklı şehir gördü 10 farklı şehir takımı Maraş’a MARAŞGÜCÜSPOR sayesinde geldi. Bu demektir ki bu kadar reklam demektir. Ama işadamlarımız bir elimizden tutsa hem halkın nazarında sempati toplar hem de şehir gençlerine sahip çıkar. Bizlerde proje çok yeter ki ses bulsun.

Mesela semt sahaları artık vazgeçilmezlerimizden. Esat Kazancı hocamızın fikri olan bu proje Tüm Türkiye’de hızla da yapılırken  insanlar kendi mahalli liglerini hemen yanı başımız Gaziantep’te yaparken fazla uzaklardan söz etmeye gerek yok diye düşünüyorum. Bugün Bursa’da 25 tane semt sahası yapılıyor. Gaziantep yanına yaklaşamayız bu halde. Şanlıurfa da gerçekten müthiş bir atılım varken bizim şehrimize ne oluyor da gerilerde kalıyor anlam veremiyoruz. Spor alanlarımız yetersiz, bu kanayan yaramıza derman olacak civanmert abilere büyüklere ihtiyaç var.

Bir spor kulübü yıllık 10000 Tl. ile  geçinir de artar bile. Denizli’de hayata pas ver adlı bir proje yürürlüğe girdi. Şehrin emniyet amiri, valisi belediyesi, tüm STLlar ve Amatör spor kulüpleri federasyonu el ele vermişler hayata deyim yerindeyse pas atıyorlar 20 spor kulübü kurulmuş ve bunların başkanları Şehrin iş adamları olmuş onları kendileri yönetiyor.Neden Kahramanmaraş’ımızda bu tür projelerimiz yok ? Neden herkes kendine Müslüman?

Şimdi sormak istiyorum bugün sahip çıkmadığımız, çıkamadığımız gençlerimiz her şeyi ile bir el bombası hüviyetine bürünüyor. Hem hareketsiz yaşam obezite ,hem asosyal bir gençlik hem de iyi rehabilite olamayan genç nüfus, artan şiddet eğilimleri madde bağımlılığı yaşlarının 8-10 a düşmesi bunlar sizce de tehlike değil mi ?  Daha ne kadar sessiz kalabileceğiz doğrusu gerçekten merak ediyorum. İş adamlarımızı bu tür projelerde görsek daha iyi olmaz mı?

550 sporculuk 20 antrenörlü MARAŞGÜCÜSPOR camiası ne yapmış birlikte kısaca bakalım:

14 Şubat 2012 Kuruluş tarihimiz:

MART KADIN FUTBOL PANEL

Nisan ayında Bayan takımının kurulması ve Huzuevi Ziyareti

Mayıs Ayında Basketbol kursları ve liglere katılım ve bayan futbol takımının TFF’ da tescil edilmesi

Haziran Basketbol minikler il 2.liği

Temmuz Spor Kurslarımız

Ağustos Bayan futbol takım idmanları

Eylül Liglere Katılım taahhütnamesi

Ekim Yıldız Kızlar Futbol Türkiye Şampiyonası Grup Eleme Müsabakaları

Kasım TFF Kadınlar 2.lig Sezonunun başlaması ve voleybol genç kızlar liginin başlaması

Aralık Voleybol Genç kızlar il 3.lüğü

Ocak Hentbol yıldızlar il 3.lüğü

Şubat ULUSAL TFF KADINLAR LİGİ GRUP 3.lüğü

Mart Voleybol yıldızlar il 4.lüğü ve Hentbol küçük kızlar il 2.liği

Nisan BASKETBOL GENÇ ERKEKLER İL ŞAMPİYONU

MAYIS BASKETBOL BÜYÜK ERKEKLER İL ŞAMPİYONU

Ve sezon devam ediyor…

965395_10151587954401132_1587316384_o 976742_10151587953936132_1022068053_oIMG_1798IMG_1799

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
15 Temmuz Şehitler İHO’ Türkiye Üçüncüsü 15 Temmuz Şehitler İHO’ Türkiye Üç...

Kahramanmaraş Onikişubat 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Küçük Erkekler Hokey takımı Türkiye 3.sü oldu.   2021/2022 Eğitim...

Kahramanmaraş Okul Sporları Minikler Satranç Turnuvası Kahramanmaraş Okul Sporları Minikler Sat...

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Okul sporları faaliyet programında yer alan Minikler Satran...

Kahramanmaraşlı genç güreşçi olimpiyat şampiyonu oldu Kahramanmaraşlı genç güreşçi olimpiyat ş...

Okullar Arası Dünya Güreş Şampiyonası’nda Fransa, (ISF Gymnasiade Normandy 2022), düzenlenen olimpiyatlara katılan Kahramanmaraşl...

Türk Eğitim Sen’in 17. Voleybol Turnuvası Başladı Türk Eğitim Sen’in 17. Voleybol Tu...

Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 1 No’lu Şube tarafından geleneksel olarak düzenlenen Voleybol Turnuvasının 17. ‘sinin açılışı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören ...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

274. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 274. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Hakkın yollarına eren gönüller, Dağlar bizim, ferman veren...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ