Tuncay Kazancı Kimdir ? Tuncay Kazancı Hakkında

Tuncay Kazancı Kimdir ?  Tuncay Kazancı Hakkında
2 Ekim 1964 yılında Ankara Gülveren’ de dünyaya geldi. 9 yaşına kadar Ankara’da yaşadı. 73 yılında Kahramanmaraş'a geldi.İstiklal ilkokulu, Kahramanmaraş Ortaokulu ve Kahramanmaraş Lisesini bitirdi.Lise  yıllarında...

2 Ekim 1964 yılında Ankara Gülveren’ de dünyaya geldi. 9 yaşına kadar Ankara’da yaşadı. 73 yılında Kahramanmaraş'a geldi.

İstiklal ilkokulu, Kahramanmaraş Ortaokulu ve Kahramanmaraş Lisesini bitirdi.Lise  yıllarında Yöneticilik yapmaya  karar verdi.

Üniversite sınavında ilk sıraya Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu yönetimi bölümünü yazmasına rağmen,  işletme fakültesinde okudu.1982 yılında girdiği Dokuz Eylül üniversitesi İşletme bölümünü 1986 yılında bitirdi.  Üniversitede öğrenci derneklerinde çalıştı, gezi projeleri başkanlığı yaptı. Tiyatro çalışmalarında bulundu.

Üniversite bittiğinde, turizm sektöründe iş teklifi almasına rağmen, Kahramanmaraş DSİ XX.Bölge Müdürlüğünce açılan sınava girerek 8 yıl boyunca Otel ve restoran yöneticiliği yaptı.

1994 yılında kendi işini kurarak taşımacılık sektörüne geçti.

Hollanda merkezli TNT Ekspress’ in 10 yıl acentalığını yaptı.

13 Haziran 2004 ’ ten itibaren TNT nin Şube müdürlüğünü yapmaktadır.

Kahramanmaraş’ta Kişisel Gelişim ve Sinerji Derneğinin 2006 -2009 yılları arasında başkanlığını yürüttü.

Kahramanmaraş valiliğinin Turizm ve Tanıtım konseyinde 6 ay boyunca görev alarak Kahramanmaraş Turizm ve tanıtım kalkınma planının hazırlanmasında aktif olarak çalıştı.

2008 yılında Kahramanmaraş’ ın yerel televizyonu Aksu Tv de 1,5 saatlik canlı yayınla 9 proğram yaptı.

3 yıl boyunca Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesinde birçok kariyer günü düzenledi.Üniversite öğrencileri için, AB proje kursları açılmasına öncülük etti.Yüzlerce öğrenciyi Kahramanmaraş  tanıtım gezilerine götürerek şehirle tanışmalarını sağladı. Üniversitede gönüllü olarak öğrenci topluluklarının tamamına rehberlik yapmakta ve Mesleki Deantoloji derslerine girmektedir.

Dernek başkanlığı döneminde Sinerji derneği Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının 34 delegesinden biri oldu.

28 Kasım 2007 de kurulan Kahramanmaraş Kent konseyinde kurucu Genel sekreter olarak çalıştı. 2009 – 2011 yılları arası Yürütme kurulu üyesi olarak görev yaptı.2011 Ekim ayında yapılan genel kurul sonrası, yürütme kurulu üyelerinin oybirliğiyle yeniden Kent konseyi genel sekreterliği görevini üstlendi.

30 Haziran 2010 ‘ da Çabasan tarafından düzenlenen Marka seçim yarışmasında jüri üyeliği yaptı.

Kültür ve Sanat Derneğinin kurucu üyesidir.

Maraş gündem gazetesinde 2008 yılından bu yana köşe yazarlığı yapmaktadır.

Süheyla Kazancı ile evlidir. 2 kızı ( Gökçe ve Tuğçe ) ve 1 oğlu var. ( Muhammed )

Hayatta var olmanın, anlamı olmalıdır düşüncesinden hareketle, Kanuni ’ nin söylediği gibi “ Baki olan bu kubbede bir hoş sada bırakmak “ düsturunu hayat felsefesi olarak yaşamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.