Maraşta Haber
Maraşta Haber

Yazarlar Mustafa Okumuş’un Davetinde Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş’ın tanınmış eğitimci, araştırmacı, yazar ve şairi Mustafa Okumuş’un; şehrin ileri gelen yazarları arasında dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediği yemekte yazarlar bir araya geldi. Tarihî Ceyhan Köprüsü civarında, Ceyhan Nehri’nin içinde bulunan, tarih ve doğanın iç içe olduğu bir tesiste, son derece samimi, neşeli, sıcak bir ortamda geçen toplantıda edebiyat, sanat, kültür konuşuldu. Tiyatro […]

Yazarlar Mustafa Okumuş’un Davetinde Bir Araya Geldi

30 Haziran 2022 - 17:13A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın tanınmış eğitimci, araştırmacı, yazar ve şairi Mustafa Okumuş’un; şehrin ileri gelen yazarları arasında dayanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediği yemekte yazarlar bir araya geldi.

Tarihî Ceyhan Köprüsü civarında, Ceyhan Nehri’nin içinde bulunan, tarih ve doğanın iç içe olduğu bir tesiste, son derece samimi, neşeli, sıcak bir ortamda geçen toplantıda edebiyat, sanat, kültür konuşuldu. Tiyatro sanatçısı Salman Kapanoğlu, Kahramanmaraş’ın ünlü nüktedanlarından ve kendi yaşantısından aktardığı fıkra niteliğindeki anekdotlarla davetlilere keyifli dakikalar yaşattı.

DAVETE AİT FOTO-VİDEOYU GÖRMEK İÇİN ALTTA Kİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=8WA29XOsHYU

 

Davete şu yazarlar katıldı: Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, Dr. Mustafa Kök, Ramazan Avcı, Serdar Yakar, İbrahim Gülsu, Salman Kapanoğlu, Abdulhakim Eren, Tayyip Atmaca, Ali Avgın, Oğuz Karakoç, Metin Acıpayam, İnci Okumuş, Yasin Mortaş, Erdoğan Güçlü,  Mustafa Okumuş’un kızı Kübra Verkaya.

Mustafa Okumuş, davetlilere yaptığı teşekkür konuşmasında davete katılmalara ve bir hafta önce Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş Edebiyat Sanat derneği tarafından düzenlenen “Şehri Kalemiyle Aydınlatanlara Vefa: Mustafa Okumuş’a Saygı Programı”ında emeği geçenlere teşekkür etti.

Araştırmacı-yazar Ramazan Avcı, “Çeşitli vesilelerle şehrin sanatçılarının, kültür insanlarının bir araya gelmesi sanat ve kültürün yeniden üretilmesi için yeni fırsatlar oluşturmakta, sanatçıların birbiriyle etkileşimlerini sağlayarak yeni fikirlerin doğmasına vesile olmaktadır. Ayrıca, sanatçıların hayattayken kıymetlerini hissettirecek programların yapılması hem sanatçıları onurlandırmakta hem de toplumun, içinde yaşayan değerleri fark etmelerini sağlamaktadır.” dedi.

Şair Yasin Mortaş,” Mustafa Ağabey hiç bekletmez hep zamanında gelir ama bir keresinde, bir şiir etkinliği için İstanbul Beyoloğlu’nda beni bekletti. İyi ki de bekletmiş, ona bu vesileyle yazdığım şu şiir doğdu “ dedi ve o şiiri okudu.

Edebiyatçı Salman Kapanoğlu, Mustafa Okumuş için daha önce düzenlenen programın kritiğini yaparak, “ Hocam ömrünüzü dolu dolu geçirmişsiniz. Size yapılan program sadece gönlünü alalım, moral verelim den çok çok öte kaliteli bir program oldu. Siz tabi ki tevazuunuzdan yaptıklarınızı anlatmazsınız, Ramazan Avcı Bey de çok detaylı araştırma yapmış, görsellerle de zenginleştirmiş, Serdar Yakar ve İbrahim Gülsu beyde daha farklı çalışmalarla, sizi eserlerinizle anlatan program sundular. Allah size daha hayırlı nice uzun ömürler versin” dedi.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Örnek Bir Etkinlik: Yazar Mustafa Okumuş’a Saygı Programı Örnek Bir Etkinlik: Yazar Mustafa Okumuş...

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği güzide eğitimci, şair ve yazar,  “Hocaların Hocası” olarak tanınan Mustafa Okumuş adına Onikişubat Beledi...

Bine Yakın İnsan “Delibahar”Oyununu İzledi Bine Yakın İnsan “Delibahar”...

Emektar Eğitimci Salman Kapaoğlu’nun yazıp, yönettiği “DELİBAHAR” oyununu izlemek için  vatandaşlar Mehmet Akif Ersoy...

İsmail Yaray’dan makale: ANA İsmail Yaray’dan makale: ANA

Doğa anayla başlar. Kâinatın var oluşu anayladır. Ana; üretkendir. Üretir yok etmez. Ana; merkezdir, Doğada her şey onun çevresinde şek...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Fizyoterapist Emre Akben Şifa Dağıtıyor Fizyoterapist Emre Akben ...

Onikişubat  Ilıca Vali Saim Çotur Kaplıcasında hizmete başla...

KSÜ’DE SON DÖRT YIL KSÜ’DE SON DÖRT YIL...

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE SON DÖRT YIL  ...

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak Bakalım Soruşturmadan Ne ...

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katıl...

Ekinözü ilçesinde öğretmenlerin e-Twinning Proje Başarısı Ekinözü ilçesinde öğretme...

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında Ekinözü İlkadım Anaokulu...

Kahramanmaraş’ta Cinnet Sonucu 5 Ölü Kahramanmaraş’ta Ci...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe Önsen Mahallesinde  a...

Onikişubat Kaymakamı Keçeli’nin Acı Günü Onikişubat Kaymakamı Keçe...

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan KEÇELİ muhterem an...

KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜSEYNÎ DURUŞ KERBELÂ’YI ANLAMAK VE HÜS...

İslâm tarihinin en acı hâdiselerinden birisinin yaşandığı Ke...

İYİ Parti Andırın’da Gönülleri Fethetti İYİ Parti Andırın’da Gönü...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel “Hizmet, sa...

AŞURE GÜNÜ AŞURE GÜNÜ

8 Ağustos pazartesi günü, Muharrem ayının onuncu günü, Aşure...

Kahramanmaraş’ta YKS’de Dereceye Girenler Ödüllendirildi Kahramanmaraş’ta YK...

YKS’de dereceye giren öğrencilerle Tarihi Maraş Kalesi’nde b...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ