Maraşta Haber
Maraşta Haber

Nurettin Akçul:“Özelleştirmeciler Soma’dan Ders Alsınlar”

                Türkiye Maden İşçileri Sendikası Elbistan-Afşin Şubesi tarafından organize edilen iftar birlikteliği için Elbistan’a gelen Genel Başkan Nurettin Akçul, Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği olaylara değinerek bu acı olayın sebebinin özeleştirme olduğunu söyledi. Özelleştirmeye ve taşeronlaşmaya sonuna kadar karşı olduklarını ifade eden Genel Başkan Akçul; “Şu özelleştirmeciler var […]

Nurettin Akçul:“Özelleştirmeciler Soma’dan Ders Alsınlar”

08 Temmuz 2014 - 18:47A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

                Türkiye Maden İşçileri Sendikası Elbistan-Afşin Şubesi tarafından organize edilen iftar birlikteliği için Elbistan’a gelen Genel Başkan Nurettin Akçul, Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği olaylara değinerek bu acı olayın sebebinin özeleştirme olduğunu söyledi. Özelleştirmeye ve taşeronlaşmaya sonuna kadar karşı olduklarını ifade eden Genel Başkan Akçul; “Şu özelleştirmeciler var ya! Soma’dan ders alsınlar. Özelleştirmeyi ağızlarına bile almasınlar” dedi.

Yazlık Ceren Düğün Salonunda yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen geleneksel iftar birlikteliğine; Türkiye Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Elbistan-Afşin (EL_AF) Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, EL-AF Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürü Ahmet Yaldız, Şeker İş Sendikası Elbistan Şube Başkanı İsmail Şahin, Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar, Maden İş Siirt ve Pınarbaşı Şube Yetkilileri ve yüzlerce madenci ve sendika üyesi katıldı.

Yoğun katılım nedeniyle bir anlamda gövde gösterisi niteliği kazanan iftar buluşmasında sendika üyelerine ve maden işçilerine hitaben bir konuşma yapan Maden İş Sendikası EL-AF Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, Soma’da hayatını kaybeden 301 maden şehidini bir kez daha rahmet ve şükranla andıklarını ifade ederek, Genel Başkan Nurettin Akçul’a övgüler yağdırdı.

Konuşmasına, “Genel Başkanımız Sayın Akçul, Maden İş’in babasıdır” diyen Bölükbaşı konuşmasında şunları söyledi:

AKÇUL MADEN İŞ’İN BABASIDIR

“Hani derler ta ‘Bir avuç kömüre bir ömür verenler’ iyi ki varsınız. Genel Bakanımız Sayın Akçul, Maden İş’in babasıdır. Genel Başkanımız her defasında verdiği önemi belirtmek için‘Elbistan benim özelimdir” der. Genel Başkanımız ile birlikte yüzde 30 mağdur işçilerimizin sorunlarının bir kısmını çözdük. Eğer göreve devam edersek diğer sorunları da çözeceğiz.

NAMUS SÖZÜ BOYUN BÜKMEYECEĞİZ

Eksiğimiz olabilir. Bu eksikleri el birliği ve dayanışma içinde çözeceğiz. Maden İş Genel Başkanımız, Genel Müdürümüz ve AEL İşletme Müdürümüz ile işyerimizi gül bahçesine çevirdik. Bu birlik ve beraberlik içinde boyun bükmeyen, büktürmeyen sendika olacağız. Bunun için sizlere namus sözü veriyorum.”

Daha sonra mikrofona davet edilen Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği olaylara değinerek bu acı olayın sebebinin özelleştirme olduğunu söyledi. Özelleştirmeye ve taşeronlaşmaya sonuna kadar karşı olduklarını ifade eden Genel Başkan Akçul; “Şu özelleştirmeciler var ya! Soma’dan ders alsınlar. Özelleştirmeyi ağızlarına bile almasınlar” dedi.

Akçul konuşmasında medyaya eleştirilerde bulunarak;

BİR KAÇ ÖLÜMLÜ KAZALAR MEDYADA YETERİNCE YER ALMIYOR

“Maden kazalarında bir veya bir kaç kişi hayatını kaybetse bu haber küçük olarak yer alıyor. Gereken değer ve önem verilmiyor. Ancak Soma’da olduğu gibi 301 canımızı kaybettiğimiz zaman haber değeri oluyor. Ne yazık ki giden canlar geri gelmiyor. Soma’da şehit olan 301 madenci arkadaşımız ve diğer şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ne yazık ki giden canlar geri gelmiyor” şeklinde konuştu.

SİZLER MEMLEKETİNİZE VE MİLLİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKIYORSUNUZ

Özelleştirmeye ve taşeronlaşmaya ilk gününden beri şiddetle karşı olduklarını dile getiren Akçul bu konu da ise; “Madenler özel sektöre bırakılacak kadar ucuz olmamalıdır. Madenleri özel değil kamu işletmelidir. Yatağan’da şu anda büyük bir destan yazılıyor. Yatağanlılar, Elbistan, Çan ve diğer bölgelerdeki işletmeler için sizlere sahip çıkıyor. Gerçekleştirilen tüm direnişlerde Elbistan’ın da yanında yer alıyorlar. Sizler, ekmeğinize, aşınıza, geleceğinize ve memleketinize sahip çıkıyorsunuz. Milli değerlerinize sahip çıkıyorsunuz.

ÖZELLEŞTİRMECİLER SOMA’DAN DERS ALSINLAR

Şu özelleştirmeciler var ya! Soma’da yaşanan büyük faciadan ders alsınlar. Özelleştirmeyi ağızlarına bile almasınlar. Madenler hilelerle peşkeş çekilmektedir. Madenler milli servettir. Davamız ise milli mücadeledir.”

Özelleştirme 3 copy Özelleştirme 4 copy

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95. Gurur Yıldönümü Elbistan İlçesinde Coşkuyla Kutlandı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. gurur yılı a...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Hayatı ve Doğayı Koruma Platformu Kurulması Düşünülen Termik Santraller Hakkında Bölge Halkından Destek İstedi ve Uyardı : “Elbistan Ya...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Elbistan Ülkü Ocakları, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Ülkücü Şehitleri Anma Günü” için kapsamlı bir programı yoğun katılım...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grupta mücadele eden Elbistan Spor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta, konuk ettiği Sakıcı İnş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şehit Ahmet Gülbahar Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım sergisi açtı Şehit Ahmet Gülbahar Orta...

Kahramanmaraş-Onikişubat Şehit Ahmet Gülbahar Ortaokulu Tekn...

328. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 328. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Yok yere akmasın insanlardan kan Gözler ağlamasın olmasın ...

TOKİ Kazımkarabekir MTAL’den Anlamlı Davranış TOKİ Kazımkarabekir MTAL&...

 TOKİ Kazımkarabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde güz...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi Tübitak 4006 Bilim Fuarı Onikişubat Aziz Sancar An...

Kahramanmaraş Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi tarafınd...

EĞİTİM-BİR-SEN’den Anneler Günü Etkinliği EĞİTİM-BİR-SEN’den ...

Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Kadınlar Komisyonu ...

BİLİMİN KALBİ KAHRAMANMARAŞ’TA ATACAK. BİLİMİN KALBİ KAHRAMANMAR...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Tübitak Projeler...

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü’nün Babası Mehmet Akküncü dualarla toprağa verildi. İl Milli Eğitim Şube Müdü...

Aslen KAHRAMANMARAŞ İsa Divanlı mahallesinden olup, Mimar Si...

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesiden Örnek Proje Çalışması Ali Galip Çalık Anadolu L...

KAHRAMANMARAŞ / Onikişubat Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Gö...

Ömer Faruk Arıkan Ortaokulunda Kermes Etkinliği Ömer Faruk Arıkan Ortaoku...

Kahramanmaraş Onikişubat Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu Okul Ai...

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü’nün Acı Günü İl Milli Eğitim Şube Müdü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Şube Müdürü Amet Akküncü Babas...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ