Maraşta Haber
Maraşta Haber

Muhtar Küçük ile Geçit Mahallesi Şantiyeye Döndü

              Uzun yıllar hizmet alımında adeta “Unutulan Köy” konumunda bulunan Geçit’e hizmet yağmaya başladı. Kadir Küçük’ün muhtar seçilmesinin ardından, Geçit, kendisine yakıştırılan olumsuzluklardan uzaklaşarak çalışmalar ile şantiyeye döndü.                 Aynı zamanda Küçükler Ocakbaşı Grup Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve hizmette görülen aksamaları gidermek amacıyla Geçit’te yapılan seçimlerde […]

Muhtar Küçük ile Geçit Mahallesi Şantiyeye Döndü

21 Mayıs 2021 - 6:06A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

              Uzun yıllar hizmet alımında adeta “Unutulan Köy” konumunda bulunan Geçit’e hizmet yağmaya başladı. Kadir Küçük’ün muhtar seçilmesinin ardından, Geçit, kendisine yakıştırılan olumsuzluklardan uzaklaşarak çalışmalar ile şantiyeye döndü.

                Aynı zamanda Küçükler Ocakbaşı Grup Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten ve hizmette görülen aksamaları gidermek amacıyla Geçit’te yapılan seçimlerde muhtar seçilen, başarılı iş adamı Kadir Küçük, doğduğu köye “Sihirli Değnek” gibi değdi.

                Göreve başlamasının ardından kendini hizmete adayan Muhtar Kadir Küçük, aktif ve girişimci kişiliği ile belediyeler ve ilgili devlet kurumları ile sıkı diyaloglar kurdu. İş takibi sonucunda “Hizmette Unutulan Köy” yakıştırması yapılan Geçit’in başlayan ve devam eden hizmetlerle çehresi değişmeye başladı. Hizmetlerin başlaması ile birlikte Geçit sakinlerinin ise yüzleri gülmeye başladı.

                Geçit’in köy içinde ve dışındaki yollarda başlayan çalışmalar ile ulaşımda büyük ilerlemeler kat edilirken, yollara döşenen binlerce metrekarelik parke taşı ile yollar çamurdan ve tozdan kurtuldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün Elbistan’da gerçekleştirdiği “Muhtarlarla İstişare Toplantısı” buluşmasında örnek dilekçe ile takdir edilen Muhtar Küçük, girişimciliğinin ve iş takibinin meyvelerini hizmet olarak toplamaya başladı.

                Şantiyeye dönen Geçit’te çalışmaların başında yer alan ve doğduğu köye verdiği hizmet sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Kadir Küçük, başarılı iş adamlığına ek olarak başarılı bir hizmet adamı olduğunu da ortaya koydu. Yapılan çalışmalara ve gelen hizmetlere köy yollarına astığı teşekkür pankartları ile donatan Muhtar Küçük, Geçit halkına verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Başlayan ve gelen hizmetler ile devam eden çalışmaları değerlendiren Muhtar Küçük, sıcak ve samimi yaklaşımları ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür ederek şunları söyledi:

“Daha önce kasaba statüsünde bulunan Söğütlü, belediyelikten çıktıktan sonra adeta unutulmuş bir köy ve kenara bırakılmış bir belde haline geldi. Köyümüze hizmet gelmemesi Geçit sakinlerini derinden üzüntüye boğdu. Bu duruma sessiz kalmamak ve doğduğum köye hizmet ile ahde vefa sergilemek adına muhtarlık seçimlerine girerek kazandım. Verdiğim sözleri yerine getirmek için Elbistan Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilgili devlet kurumları ile diyaloğa geçtim.

Girişimler ve iş takibi sonucunda bir kenarda unutulmuş olan Geçit’e hizmet gelmesine vesile oldum. Çabalarımız sonucu Geçit Köyü adeta şantiyeye döndü. Gelen ve devam eden çalışmalar ile Geçit halkı büyük bir sevinç yaşıyor. Hizmetlerin gelmesinde ve unutulan köye el uzatılmasında büyük payı bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör’e şahsım ve Geçit halkı adına içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca kamelya ve diğer katkılarından dolayı Elbistan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gürbüz’e de teşekkür ediyorum. Geçit’i ‘Unutulan Köy’ yakıştırmasından kurtaran ve bir çivi çakılmasına vesile olan herkese ve tüm ilgili kurumlarımıza, emeği geçen tüm personele şükranlarımızı sunuyorum.”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Amansız Hastalığı YENDİ Bisiklete BİNDİ Amansız Hastalığı YENDİ Bisiklete BİNDİ...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  7 yıl önce yakalandığı lösemiyi ilik nakliyle yenen 11 yaşındaki Kerem’e, sosyal medyadan ul...

 Afşin Ashab-ı Kehf’in Amigurumi Bebekleri yapıldı.  Afşin Ashab-ı Kehf’in Amigurumi B...

Afşin Eshab-ı Kehf Gönül Elçileri Derneği (GÖNÜLDER) tarafından Ashab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)’in Amigurumi Bebekleri yaptırıldı. Af...

42 Yıl sonra buluştular, bitmeyen dostluk 42 Yıl sonra buluştular, bitmeyen dostlu...

Kahramanmaraş’ın Elbistan Ticaret Lisesi 1979 Mezunları 42 Yıl Sonra bir araya gelerek, geçmişte yaşanan güzel dostluk ve anıları...

Özdemir; “Maraş Usulü Afşin Tarhanasını sevdirdik” Özdemir; “Maraş Usulü Afşin Tarhanasını ...

Afşinli İş Adamı Mehmet Özdemir, Maraş Usulü Afşin Tarhanasını sevdirdiklerini belirterek her yıl artan üretim hedefinin bu yıl 60 Ton ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Göksun’da yem bezelyesi tarla günü düzenlendi… Göksun’da yem bezel...

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem ...

Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da Kent Müzesi Açıldı Tarihine Sahip Çıkan Elbi...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  Şehir Müzesi’nin ...

Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu Asansöer boşluğuna düşere...

Ekmek parası ve geçim kaymağını sağlamak için bir süre önce ...

“TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR “TELAFİDE BEN DE VA...

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ola...

Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap çıktı Matematiği sevdiren,kolay...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesitesi’nde Dr. Öğr....

BABALAR GÜNÜ  BABALAR GÜNÜ 

           Baba reklâm aracı ticaret yapmak için.           ...

Alkışlar ilk Adım Anaokuluna Alkışlar ilk Adım Anaokul...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi İlk Adım Anaokulu tara...

Çürük Elmalar Partilimiz Değildir, İstedikleri Partiye Katılabilirler! Çürük Elmalar Partilimiz ...

Kahramanmaraş’ta son bir kaç gündür Büyük Birlik Partisi (BB...

Kaymakam Keçeli, Öğretmenlerden Biraz Daha Fedakarlık Bekliyoruz Kaymakam Keçeli, Öğretmen...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli berabe...

Pazarcık Yumaklı Cerit İlkokulu’nda (PIRLS), Kapsamında Teşekkür Belgesi Pazarcık Yumaklı Cerit İl...

Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi Yumaklıcerit İlkokulunda PIRLS...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ