Maraşta Haber
Maraşta Haber

“Makam İşgal Etmek İhanettir”

MHP’de İstifa Kervanına Katılan Av. Gök’ten Türkeş’in Sözüyle Sert Eleştiri: “Makam İşgal Etmek İhanettir”                 MHP Elbistan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini kamuoyu ile paylaşan Av. Oğuz Gök, 1 Kasım Genel Seçimleri sonuçlarını hezimet olarak değerlendirdi. Av. Gök, kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada, Merhum Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatarak, “Becerisizlikle ihanet arasında ince bir çizgi vardır. […]

“Makam İşgal Etmek İhanettir”

10 Aralık 2015 - 21:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

MHP’de İstifa Kervanına Katılan Av. Gök’ten Türkeş’in Sözüyle Sert Eleştiri: “Makam İşgal Etmek İhanettir”

                MHP Elbistan İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini kamuoyu ile paylaşan Av. Oğuz Gök, 1 Kasım Genel Seçimleri sonuçlarını hezimet olarak değerlendirdi. Av. Gök, kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada, Merhum Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatarak, “Becerisizlikle ihanet arasında ince bir çizgi vardır. Beceremediği halde makam mevki işgal etmek en büyük ihanettir” dedi.

                MHP Elbistan İlçe Teşkilatı Yönetiminden istifa eden Av. Oğuz Gök, yaptığı yazılı açıklamada çok ilginç ve çarpıcı değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaştı. Av. Gök, yazılı açıklamasında, “Hiçbir Türk milliyetçisi 1 Kasım seçim sonucu sindirememiş ve ülkücü camia genel merkezden istifalar beklemektedir. Belli ki genel merkez, 1 Kasım seçimlerini AKP’nin tek başına iktidar olmasını ve HDP’nin partimizden daha fazla vekil çıkarmasını ve sair hususları sindirebilmiştir” dedi.

Alparslan Türkeş’in, “Becerisizlikle ihanet arasında ince bir çizgi vardır. Beceremediği halde makam mevki işgal etmek en büyük ihanettir”  sözünü özellikle hatırlatan Av Gök, açıklamalarında şunları söyledi:

“Rahmetli başbuğum tamda bu günler için söylemiş olsa gerek bu sözü. 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimler sonucu yüzde 16.3 oy alarak 80 vekil çıkartan partimiz, her ne kadar süreç boyunca prensipli duruşuyla koalisyon kurabileceğini, erken seçim istemediğini beyan etse de AKP ve yandaş medyasının algıyı yöneterek Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ismini ‘hayırcı’ya çıkartması ve oynanan algı oyunları karşısında kendisi yeteri kadar ifade edemeyen başta genel başkanımız olmak üzere tüm teşkilat başkanları bu oyunun üstesinden gelememişlerdir.

1 Kasım 2015 genel seçimlerinde aldığı oyun yüzde 5’ine yakınını kaybeden partimiz yüzde 11,9 oy alarak vekil sayısını 80’den 40’a düşürmüştür. Büyük çoğunluğunun Türklerden oluşan ülkemizde, PKK terör örgütünün siyasal uzantısı olarak adlandırdığımız HDP’nin dahi gerisine düşerek HDP’den daha az vekil çıkartan partimiz Türk milliyetçilerini temsil edememesi ayrı bir hezimettir. AKP’nin yeniden tek başına iktidar olmasına yönelik oynanan algı oyunlarının üstesinden gelemeyerek kendilerini milletimize yeterince ifade edemeyen, buna sebep olan başta genel başkanımız olmak üzere parti genel merkezindeki yönetiminden beklenen istifalar gelmemiştir. Belli ki genel merkez, 1 Kasım seçimlerini AKP’nin tek başına iktidar olmasını ve HDP’nin partimizden daha fazla vekil çıkarmasını ve sair hususları sindirebilmiştir. Ancak hiçbir Türk milliyetçisi bu sonucu sindirememiş ve ülkücü camia genel merkezden istifalar beklemektedir. Ülkücü camianın bu beklentisine şu ana kadar cevap vermeyen genel merkeze bu beklentimizi dile getirmek adına MHP Elbistan ilçe yönetim kurulundan istifa ettim.

Milliyetçi tabandaki genel başkanlık değişikliği konusundaki beklenti hafife alınacak veya bir anlık bir tepki olmayıp uzun zamandır içten içe yaşanan ve bu kadar dillendirilmeyen bir meseleyken 1 Kasım itibariyle bütün ülkücüler bu haklı beklentilerini açıkça ifade etmektedirler. Bu beklentinin karşılık bulması MHP’nin geleceği için şarttır. Aksi halde barajı az bir oy oranı ile aşan partimizin önümüzdeki seçimlerde baraj altında kalması muhtemeldir. Türk milliyetçilerini hak ettiği şekilde temsil edebildiği takdirde tek başına iktidar olabilecek potansiyele sahip olan partimizin bu hale gelmesine sebep bütün yöneticilerin istifası artık mecburdur. Ülkemizde Türk milliyetçilerinin söz sahibi olamamasının Ortadoğu’da kritik bir bölgede yer alan ülkemizin bu coğrafyada oynanan oyunlar karşısında da bu ülkeye aidiyet duygularıyla bağlı olan hisseden başta soydaşlarımız olmak üzere zulme maruz kalan Türkiye den beklenti içerisine giren insanlara da yardım edemeyeceğiz anlamına gelmektedir. 

Gerek yakın tarihte gerekse günümüz ülkesinde Türk milliyetçilerinin söz sahibi olmaması nedeniyle yaşanmış olaylar ortadadır. 2003 yılında Irak’ta görev yapan kahraman Türk ordusunun askerlerinin başına çuval geçirilmesinden günümüzde Bayırbucak Türkmenlerine gerekli yardımı n yapılamamasına kadar birçok örnek ortadadır. Türk milliyetçilerinin partisi MHP’nin başarısız olması halinde içerde ve dışarıda bu siyasal başarısızlığın cezasını bu davaya gönül vermiş milyonlar çekmektedir.

Bütün bu sebepler MHP’de yeni bir kana ihtiyaç olduğunu bunun da yolunun genel başkan değişikliğiyle olacağını gün yüzüne sermiştir. MHP’de yönetici bütün ülküdaşlarımın bu değişikliğe zemin oluşturmak için elini taşın altına koymaları gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde gerek ülkemizde gerekse komşu ülkelerde yaşanan zulme dolaylı yolda sebep olduklarının şuurunda ve bilincinde olmaları gerekmektedir. Parti yönetiminden istifa etmekle beraber genel merkezdeki değişikliği beklediğimi ve yine bu davanın sonuna kadar savunucusu olmaya devam edeceğimi gururla beyan ediyorum.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
EROL ÜSTÜ SEVENLERİNİ ÜZDÜ EROL ÜSTÜ SEVENLERİNİ ÜZDÜ

Ekinözü İlçesinde geçmişte Belediye başkanı olarak görev yapan ve güzel hizmetler yerine getiren, halkın sevdiği Erol Üstü sevenlerini ...

“Gençler Kürsüde” Projesinin Türkoğlu ilçe Finali Yapıldı “Gençler Kürsüde” Projesinin...

Fikir Atölyesi Düşünce Derneği ve Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen Gençler Kürsüde projesinin Türkoğl...

Elbistanlılar Kahramanmaraş’ta Birliktelik Sergilediler Elbistanlılar Kahramanmaraş’ta Bir...

Elbistanlılar, Eğitim, Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlediği ̶...

Doğumda çocuğunu kaybeden acılı baba’dan sitem Doğumda çocuğunu kaybeden acılı baba’dan...

Afşin Devlet Hastanesinde doğmak üzere olan çocuğu vefat eden Kemal Aydın, Devlet Hastanesi Yönetimi başta olmak üzere, Siyasi Parti Te...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Muhtar Ali Engizek Kolları Sıvadı Muhtar Ali Engizek Kollar...

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimi sonucunda Kahramanmaraş...

Kahramanmaraş’ta “Oyun Yoluyla Öğrenme Eğitimleri” gerçekleştirildı. Kahramanmaraş’ta &#...

Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Pr...

Bu Konseri Sakın Kaçırmayın ! Bu Konseri Sakın Kaçırmay...

Kısa adı DUK olan  Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ...

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması sonuçlandı Sağlıklı Nesil Sağlıklı G...

“SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK” BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONU...

PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİ...

Piyasaya iyi bakın. Bu pahalılık önünde hiçbir iktidar duram...

Saçalızade İlkokulu Romanya’nın Timişoara şehrinde Saçalızade İlkokulu Roman...

Kahramanmaraş / Onikişubat Saçalızade İlkokulu İI Milli Egit...

Gastroşef yöresel yemek yapma yarışması sonuçlandı Gastroşef yöresel yemek y...

Milli Eğitim Bakanlığı Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışma...

Yaşar Gölcü İlkokulu Erasmus Projesi Kapsamında Romanyada Yaşar Gölcü İlkokulu Eras...

RAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU – Yaşar Gölcü İlkokulu  İI M...

323. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 323. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 İşveli göz kırpar , yamaçta meşe Ebruli renk tablo, baktığ...

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Karatutlu Basın Toplantısı Düzenledi. DEVA Partisi Kahramanmara...

Karatutlu: “Herhangi bir söz hakkı doğarsa, bırakın Cu...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ