Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, “Eğitim Terbiyedir”

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, eğitimin önemine ve kurumun verdiği eğitim şekline övgüler yağdırdı. Ünal, açılışta yaptığı konuşmada; “Hayatın tüm sorularına eğitim, irfan ve inanmışlık cevap verir. Eğitim; Terbiyedir” dedi. AK Parti Grup […]

Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, “Eğitim Terbiyedir”

06 Ekim 2013 - 20:59A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, eğitimin önemine ve kurumun verdiği eğitim şekline övgüler yağdırdı. Ünal, açılışta yaptığı konuşmada; “Hayatın tüm sorularına eğitim, irfan ve inanmışlık cevap verir. Eğitim; Terbiyedir” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal’ın yanı sıra; AK Parti Kahramanmaraş Miletvekilleri Nevzat Pakdil, Mehmet Sağlam ve Sıtkı Güvenç, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Bşk. Mustafa Poyraz, Elbistan Belediye Bşk. Durmuş Küçük, Afşin Belediye Bşk. Fazlı Aydoğan, MHP Elbistan İlçe Bşk. Ali Demir, Elbistan Garnizon Komutanı Kur. Bnb. İbrahim Yazıcı, Elbistan Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, oda, dernek, vakıf, sendika temsilcileri, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda davetlinin yer aldığı Özel Ceyhan Eğitim Kurumları yeni bina açılışı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Kardeş Okul olarak Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu öğrencileriden Cangül Setil, okuduğu güzel bir deyiş ile katılımcılardan yoğun alkış ve takdir aldı. Yine Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi sunduğu yöresel gösteri ile büyük beğeni topladı.

Görkemli açılışın ilk konuşmasını Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. Elbistan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Yıldırım yaptı. Yıldırım konuşmasında; “Elbistan’a yeni bir kurum kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Elbistan!ın böyle güzel ve modern bir eğitim kurumuna ihtiyacı vardı. İnsan fanidir ama insana yapılan yatırım bakidir. Biz insana yatırım yapıyoruz. Yatırımlarımız artarak devam edecek. Maddi manevi yardım ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, “Hizmet amaçlı faaliyetler gösterdik. Kamu ve özel sektöre katkılar sağladık. Hizmetlerle yardımcı olduk. Katkı ve desteklerimiz devam edecek” sözleriyle kurum binasının hayırlı olması dileğinde bulundu.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise katılımcılara yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Eğitim kurumunun Elbistan’a kazandırılmasında katkı sağladıkları, kalite sağladıkları için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Eğitimin önemine değinen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ise, “Eğitim düzeyinde yüzde 1 artış, milli gelirde yüzde 1.5, işçi verimliliğinde ise yüzde 2 puan artış sağlıyor. Eğitim kalkınmanın temelidir, en önemli etkendir. Eğitime yapılan yatırım en önemli ve en doğru yatırımdır. Bilim en büyük zenginliktir” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’da Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon ve Turizm A.Ş.’nin eğitim sunumuna övgüler yağdırdı. Ünal yaptığı konuşmada: “Hayatın tüm sorularına eğitim, irfan ve inanmışlık cevap verir. Eğitim terbiyedir. Bu kurumlarda sadece eğitim değil terbiyede veriliyor. Bu okulda aldığımız kokuyu, on binlerce kilometre uzaklıktaki okullarda da alabilirsiniz. Okulu Elbistan’a ve bölgeye kazandıranlara teşekkür ediyorum” sözleri ile başarılı eğitimler dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesiminin ardından kurdele kesim töreni gerçekleşti. Daha sonra davetlilere okul idarecileri binayı gezdirerek, eğitim şekli, donanım ve sınıflar hakkında bilgiler aktardı.

DSC_0380 DSC_0385 DSC_0387 DSC_0395 DSC_0396

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95. Gurur Yıldönümü Elbistan İlçesinde Coşkuyla Kutlandı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. gurur yılı a...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Hayatı ve Doğayı Koruma Platformu Kurulması Düşünülen Termik Santraller Hakkında Bölge Halkından Destek İstedi ve Uyardı : “Elbistan Ya...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Elbistan Ülkü Ocakları, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Ülkücü Şehitleri Anma Günü” için kapsamlı bir programı yoğun katılım...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grupta mücadele eden Elbistan Spor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta, konuk ettiği Sakıcı İnş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ankara Büyükşehir Belediyesi Elbistan Ortaokulunu Ağırladı Ankara Büyükşehir Belediy...

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kem...

125. Yıl Özel Eğitim Meslek Okulunda Muhteşem Bahar Şenliği 125. Yıl Özel Eğitim Mesl...

Kahramanmaraş Onikişubat 125. Yıl Özel Eğitim Meslek Okulu b...

Can Dostlar! Can Dostlar!

Günümüzde belediyelerin sokak hayvanlarının popülasyonlarını...

Özel Öğretim Kurumlar Yönetmenliği Toplantısı Yapıldı. Özel Öğretim Kurumlar Yön...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut...

329. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 329. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Ömrümüz yeterse bahar var yaz var Ehli edebiyat kelam var ...

Döngele ÇPAL Yıl Sonu Resim Sergisi Döngele ÇPAL Yıl Sonu Res...

KAHRAMANMARAŞ Onikişubat Döngele Çok Programlı Anadolu Lises...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden  Bilgi ve Kültür Yarışması Dulkadiroğlu İlçe Milli E...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Bilgi ve Kültür ...

Zekeriya Tanrıverdi İHO’ nu yaptığı sınava 500 öğrenci katıldı Zekeriya Tanrıverdi İHO&#...

Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam hatip Ortaokulu yönetimi...

Fevzi Küçük tarafından kurum yöneticilerine mevzuat bilgisi semineri verildi. Fevzi Küçük tarafından ku...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün  “Öğ...

Zekeriya Tanrıverdi Kız İHO Sınavına Rekor Başvuru Yapıldı Zekeriya Tanrıverdi Kız İ...

KAHRAMANMARAŞ Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi Kız İmam Hatip ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ