Maraşta Haber
Maraşta Haber

Göksun’da Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı

Göksun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Göksun Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Göksun – Temurağa Köyü’nde  Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle  program düzenlendi. Göksun’ lu çiftçilerin oluşturdukları traktör konvoyun ilçe merkezinden Temurağa Köyü’ndeki SANDIKÇI çiftliğine doğru hareket etmeleri ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı akabinde Göksun Şeyma Hatun Cami İmamı Mustafa KARSLI tarafından Kuran-ı […]

Göksun’da Dünya Çiftçiler Günü Kutlandı

20 Mayıs 2013 - 16:52A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Göksun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Göksun Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Göksun – Temurağa Köyü’nde  Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle  program düzenlendi.

Göksun’ lu çiftçilerin oluşturdukları traktör konvoyun ilçe merkezinden Temurağa Köyü’ndeki SANDIKÇI çiftliğine doğru hareket etmeleri ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı akabinde Göksun Şeyma Hatun Cami İmamı Mustafa KARSLI tarafından Kuran-ı Kerim okunması ve Göksun Müftüsü Muhammet DEVLET tarafından şükür ve bereket duasının yapılması, açılış konuşmaları, Göksun Halk Şairi tarından günün anısına şiir okunması, kafkas oyunları, köy muhtarları tarafından birlik ve beraberlik halayı, farklı kategorilerdeki önder çiftçilere plaket verilmesi ve davetlilere yapılan ikramların ardından sona erdi.

Programda bir konuşma yapan Göksun Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN; kendisinin de bir çiftçi çocuğu olduğunu belirterek, çiftçilerin ürettikleri ürünlere ne kadar emek verdiklerini bildiğini ve bu bilinçle Kaymakamlık olarak 2012 yılında Göksun’lu çiftçilerin ürettikleri ürünlere hak ettiği değeri kazandırabilmek, ilçede modern tarım tekniklerini yaygınlaştırmak için Çiftçinin Emeği, Göksun’un Çileği ve Meyvenin Âlâsı; Göksun’un Elması” temalarıyla proje ve festivaller gerçekleştirdiklerini belirtti. Çiftçilerimizin her zaman yanında olduklarını belirten PEHLİVAN; “Amacımız Göksun’da yetişen ürünlerin kalitesini ön plana çıkararak, ürünlerimizi markalaştırmaktır. Tarıma yönelik çalışmalarımız 2013 yılında daha da artarak devam edecek.” dedi.

Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU’ da, ‘Çiftçilerimizin ülke ekonomisine sağladığı katkıları, Bakanlığın sektöre yaptığı destekleriN önemini içeren bir konuşma yaparak, “Çiftçimizin sermayesini, ürünlerini ve verilen emeği garanti altına almak için mutlaka tarım sigortası yaptırmamız gerekiyor.” dedi.

Göksun Belediye Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ramazan HURÇ ise Göksun tarımının daha çok desteklenmesi gerektiğini, ilçemiz hayvan varlığının eskiye oranla azaldığını ve çeşitli projeler geliştirerek çiftçilerimize verimi yüksek kültür ırklarının ücretsiz olarak dağıtarak, ilçe hayvancılığını geliştirmemiz gerektiği belirtti.

Göksun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Mesut KIRAÇ ise konuşmasında tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerin hayat standartlarını yükseltmek için, Bakanlık politikaları doğrultusunda üretim ve verimliliği arttırmak, üretilen ürünlerin pazarlamasına yardımcı olmak, bitki ve hayvan sağlığını korumak, onları tarımdaki son teknolojilerden haberdar etmek gibi çalışmalarla çiftçileri desteklediklerini ve Göksun’lu çiftçilerin milli gelirden aldıkları payı yükseltme konusunda çeşitli çalışmalar yaptıkları belirterek, “Ülkemizin kalkınma sürecinde önemli görevler üstlenen ve günlük yaşamımızın sürdürülmesine büyük katkıda bulunan çiftçilerimizin Çiftçiler Gününü kutluyorum, bütün çiftçilerimize sağlık, huzur ve bereket dolu günler diliyorum.” dedi. Ayrıca KIRAÇ konuşmasında, organizede birlikte hareket ettikleri Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim CÜCE’ ye ve organizeye ev sahipliği yapan Necmi SANDIKÇI ve ailesine teşekkür etti.

Programın sunumunu yapan Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim CÜCE ise çiftçilerimizin kurtuluş mücadelesinde üstlendikleri görevi, tarımın ve çiftçilerin önemini içeren coşkulu konuşmalarıyla programa renk kattı.

Programa Göksun Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN, Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU, Göksun Jandarma Komutanı V. (Karakol Komutanı Kıd. Başçavuş) Duran ERASLAN, Göksun Belediye Başkanı Ramazan HURÇ, Göksun Cumhuriyet Savcısı Ömer İLHAN, Göksun İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Mesut KIRAÇ, Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim CÜCE, Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Genel Sekreteri Hüseyin BALCI, Göksun Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Bölüm Başkanı Selma BOYACI, Kurum Amirleri, Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Göksun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Personelleri, çiftçiler ve çok sayıda davetli katıldı.

GÖKSUNDA ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLAMALARI (2)

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kar yağışı  Göksun-Kayseri karayolunda geçit vermiyor Kar yağışı Göksun-Kayseri karayolunda g...

Göksun ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Göksun-Kayseri karayolunda ulaşımı güçlükle sağlanıyor. İlçede iki gündür devam eden ...

Göksun Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Proje Faaliyetlerini Başlattı Göksun Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ...

Göksun Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, “Memleket Meselesine Çözüm Üretiyoruz” adlı projeyi, tanıtım toplantısı düzenleyerek başlattı....

Atatürk, Göksun İlçemizde Anıldı Atatürk, Göksun İlçemizde Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle Göksun...

Göksun Belediye Başkanı Başkan Aydın’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı Göksun Belediye Başkanı Başkan Aydın’ın ...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, yayınladığı bir mesajla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91’inci yılını ku...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ