Maraşta Haber
Maraşta Haber

Fatma Hemşireden Ahde Vefa

27 Mart 2008’de motosikleti ile geçirdiği kazada hayatını kaybeden Elbistan Mükrimin Halil Lisesi Fizik Öğretmeni Bilgehan Güreli’nin acısı hala yüreklerde yaşıyor. Aradan geçen 12 yıldan sonra öğrencilerinden Fatma Kandil, öğretmeninin kabri başında dualarla andı, yâd etti. Acı kazanın ve Öğretmen Bilgehan Güreli’yi kaybetmenin ardından geçen 12 yıl sonra hemşire olarak gören yaptığı Elbistan Devlet Hastanesinden […]

Fatma Hemşireden Ahde Vefa

21 Nisan 2021 - 14:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

27 Mart 2008’de motosikleti ile geçirdiği kazada hayatını kaybeden Elbistan Mükrimin Halil Lisesi Fizik Öğretmeni Bilgehan Güreli’nin acısı hala yüreklerde yaşıyor. Aradan geçen 12 yıldan sonra öğrencilerinden Fatma Kandil, öğretmeninin kabri başında dualarla andı, yâd etti.

Acı kazanın ve Öğretmen Bilgehan Güreli’yi kaybetmenin ardından geçen 12 yıl sonra hemşire olarak gören yaptığı Elbistan Devlet Hastanesinden izin alarak öğretmeninin kabri başına gelen Fatma Kandil, örnek ve anlamlı bir ahde vefa örneğini bir kez daha ortaya koydu.

Sağlık sorunları ve içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını dolayısıyla 4 yıldır oğlu merhum Bilgehan Güreli’den uzak kalan ve mezarını ziyaret edemeyen anne Mualla Güreli, Fatma Kandil ve ziyaretlerini esirgemeyen tüm öğrencilerine ve gönül dostlarına içtenlikle teşekkür etti.

Aradan geçen zaman içerisinde çok sevdiği eşi Mehmet Ali Güreli’yi de kaybeden Mualla Güreli, ziyaretlerinin birinde oğlunun mezarı başında dua ederken verdiği ağlatan vasiyet ile “Beni de oğlumun yanına gömsünler” demişti ve oğluna duyduğu hasreti yürekleri burkmuştu.

Acılı anne Elbistan Gündem Haber Gazetesi aracılığıyla Elbistanlı gönül dostlarına selam ve teşekkürlerini sunarak duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Biliyorum oğlumu çok sevdiği ve vasiyet ettiği Elbistan topraklarına emanet ettim. Arkadaşlarının ve öğrencilerinin oğluma sahip çıktığını hala görmem acımı bir nebze de olsa dindiriyor. Yanıma gelemeyeceğini bildiğim Bilgehan’ıma hep ben gittim. Ancak sağlık sorunları ve salgın nedeniyle oğlundan 4 yıldır uzak kaldım.

Oğlum gerçekten güzel, saygın ve etrafında çok sevilen biriydi. Ailesini ve Elbistan’ı çok seviyordu. Vefatının ardından oğlumuzu Elbistan topraklarına ve Elbistanlılara emanet ettik. Aradan geçen zaman içerisinde gördük ki oğlumun yakın dostları, öğrencileri ve Elbistanlılar emanete büyük değer verdiler. Allah herkesten razı olsun. Kimseye dayanılmaz acılar yaşatmasın.

Oğlumun sevgi değer tüm öğrencilerine selam ve sevgilerimi sunuyorum. Sevgili kızın hemşire Fatma Kandil’e de duyarlılığından dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu değerleri görmek insanı teselli ediyor. ”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sapkın Kırtasiyeci Gözaltına Alındı Sapkın Kırtasiyeci Gözaltına Alındı...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  yaşanan 12 yaşındaki kız öğrenciye iğrenç taciz ve cinsel istismar olayına Elbistan Cumhuriy...

Başbuğ Türkeş’e Ahde Vefa Başbuğ Türkeş’e Ahde Vefa

Elbistan Ülkü Ocakları, vefatının 24. yıldönümünde adını ölümsüzleştirmek adına “Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” projesini hayata geçir...

Şehit Emanetleri Müzesine Ziyaretçi Akını Şehit Emanetleri Müzesine Ziyaretçi Akın...

Bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Elbistan Şehit Emanetleri Müzesine ziyaretçi akını devam ediyor. Elbistanlı şehitlerin eşyaların...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gurbette Bayram – Dr. Mehmet Güneş Gurbette Bayram – D...

Hasret şâha kalkar, gözler nemlenir, Yürekte sızıdır gurbett...

“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ