Maraşta Haber
Maraşta Haber

Elbistan OSB’de Su Sevinci

ETSO’nun aktif ve başarılı girişimleriyle tamamlanması aşamasına gelen, Elbistan’ın geleceği için en büyük hizmet yatırımları arasında görülen Elbistan Organize Sanayi Bölgesi için hayati önem taşıyan su bulundu. “OSB HAYAT BULDU” yakıştırması yapılan su arama ve sondaj çalışmaları mutlulukla noktalandı. OSB’nin can damarı olan su arama çalışmaları olumlu sonuç verdi ve saniyede 100 Lt hacme sahip […]

Elbistan OSB’de Su Sevinci

16 Eylül 2013 - 21:22A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

ETSO’nun aktif ve başarılı girişimleriyle tamamlanması aşamasına gelen, Elbistan’ın geleceği için en büyük hizmet yatırımları arasında görülen Elbistan Organize Sanayi Bölgesi için hayati önem taşıyan su bulundu.

“OSB HAYAT BULDU” yakıştırması yapılan su arama ve sondaj çalışmaları mutlulukla noktalandı. OSB’nin can damarı olan su arama çalışmaları olumlu sonuç verdi ve saniyede 100 Lt hacme sahip su yeraltından yeryüzüne fışkırmaya başladı. ETSO Başkanı Mustafa Paksoy, “Çalışmalar başarıyla noktalandı. OSB adeta hayat buldu” dedi.

Üstün Sondaj tarafından yürütülen sondaj çalışmalarına ve mutlu sona; Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, Başkan Yardımcısı Kubilay Kutoğlu, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Erdoğan, Sayman Şükrü Öztürk, Genel Sekreter Yüksel Gözüdeli, OSB Bölge Müdürü Sefa Demir ve Müteşebbis Heyeti adına Süleyman Dumlupınar, Cazip Yektauşakları, Yüksel Çiçek, Ahmet Göçer ile Fazıl Olgun ortak oldular.

Başarıyla ve mutlulukla son bulan sondaj çalışmaları sonrasında değerlendirmelerde bulunan ETSO Başkanı Mustafa Paksoy, Elbistan OSB adına çok önemli sorunu çözüldüğüne dikkat çekerek şunları söyledi:

“ Elbistan OSB’nin can damarı olan suyu bulduk. Yaklaşık 160 metre derinlikteki suyu yeryüzüne çıkardık. Saniyede 100 Litreyi aşan su OSB’ye hayat verecek. En yakın tepeye kuracağımız depoya taşıyacağımız suyu 1.5 Km uzaklıktaki merkez OSB’ye cazibe yoluyla borularla taşıyacağız. Tahmin edilenden çok daha büyük su kaynağı bulduk.

OSB HAYAT BULDU 1 copy

Bu başarıya ulaşmada destek ve katkılarını esirgemeyen Elbistan Kaymakamlığına,  DSİ Kahramanmaraş 20. İl Müdürlüğüne, Akbayır Belediye Başkanlığına ve herkese teşekkür ediyoruz. Sevinçli ve mutlu bir gündeyiz. Tüm olumsuzluklara rağmen OSB yolunda çok önemli bir adıma daha attık. Katkısı bulunan herkese şahsım ve OSB Müteşebbis Heyeti adına şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bu güzelliklere ortak olan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun’da yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi:

“OSB için mutlu ve hayırlı bir gün. OSB bir bölgenin kalkınması için en önemli hamledir. Çalışmalar sonunda tahmin ötesi suya ulaşıldı. Gelecekte 2. ve 3. OSB’lerin olmasını diliyorum. Böylece memleket kalkınmışlığın üzerine çıkarız. Elbistan bu tür değerlere ve yatırımlara layıktır. Bunları hak ediyor. ETSO ve OSB Müteşebbis Heyetine çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Yapılan açıklamaların ardından başarıyla sonuçlanan sondaj çalışmaları mutlulukla ve gururla izlendi. Günün akılda bölümlerinden biri sondaj önünde hatıra fotoğrafı çekilirken yeraltından fışkıran suların Kaymakam Akkoyun ile Müteşebbis Heyeti üyelerinin ıslanmasıydı. Diğeri ise tüm sondaj çalışanlarıyla davetlilere ikram edilen Elbistan tavasını su sesi eşliğinde yenilmesiydi.

OSB HAYAT BULDU  2 copy  OSB HAYAT BULDU 3 copy OSB HAYAT BULDU 4 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95. Gurur Yıldönümü Elbistan İlçesinde Coşkuyla Kutlandı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. gurur yılı a...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Hayatı ve Doğayı Koruma Platformu Kurulması Düşünülen Termik Santraller Hakkında Bölge Halkından Destek İstedi ve Uyardı : “Elbistan Ya...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Elbistan Ülkü Ocakları, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Ülkücü Şehitleri Anma Günü” için kapsamlı bir programı yoğun katılım...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grupta mücadele eden Elbistan Spor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta, konuk ettiği Sakıcı İnş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Necmettin Erbakan Anadolu İHL , Filistin için kermes düzenledi Necmettin Erbakan Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinin başarılı okullarından Nec...

“Filistin için Hayır Çarşısı” kermesi “Filistin için Hayı...

Onikişubat ilçesi Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Kız Anado...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’den Eğitimin Çınarları Öğretmenlerimiz Projesi ödül töreni Dulkadiroğlu İlçe MEMR...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’...

Mehmet Akif İnan İHO’da TÜBİTAK Bilim Söyleşisi Gerçekleştirildi. Mehmet Akif İnan İHO̵...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesinin başarılı ve Proje...

Dulkadiroğlu HEM’in açtığı “Türkiye Yüzyılı” sergisi göz doldurdu Dulkadiroğlu HEM’in...

Dulkadiroğlu-Kahramanmaraş Halk Eğitim Merkezi usta öğretici...

Atanamayan Uzman Çavuşlar Atama Bekliyor Atanamayan Uzman Çavuşlar...

Atanamayan Uzmanlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli, atanam...

307. Fasl-ı Muhabbet Atışma dörtlükleri 307. Fasl-ı Muhabbet Atış...

1 Duayla adını dilde gizledim Sevgini çiçekte balda gizledim...

Kahramanmaraş’ta Eğitimin Ulu Çınarlarına Vefa Örneği Kahramanmaraş’ta Eğ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kahramanm...

Başkan Mahçiçek, bu 24 Kasım’da da öğretmenleri unutmadı Başkan Mahçiçek, bu 24 Ka...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kentte görev yapan oku...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu müzik öğretmenleri konserleriyle büyüledi Kahramanmaraş Dulkadiroğl...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü taraf...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ