Maraşta Haber
Maraşta Haber

Yaz Kuran Kurslarında Futbol Turnuvası Sona Erdi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe müftülüğüne bağlı yaz Kuran Kursları arası futbol turnuvası heyecanı yapılan final maçıyla son buldu. Turnuva sonrası birinci olan Halil Arıkan Cami öğrencileri kupayı İl Müftüsü Muhammed Gevher’in elinden aldı. Doğukent Spor kompleksinde eleme usuyla yapılan yaklaşık 15 Kuran Kursunun katıldığı turnuvada finale kalan Gafarlı Mahallesi Halil Arıkan Camii Kuran Kursu öğrencileri şampiyon […]

Yaz Kuran Kurslarında Futbol Turnuvası Sona Erdi

04 Ağustos 2015 - 10:59A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe müftülüğüne bağlı yaz Kuran Kursları arası futbol turnuvası heyecanı yapılan final maçıyla son buldu. Turnuva sonrası birinci olan Halil Arıkan Cami öğrencileri kupayı İl Müftüsü Muhammed Gevher’in elinden aldı.

Doğukent Spor kompleksinde eleme usuyla yapılan yaklaşık 15 Kuran Kursunun katıldığı turnuvada finale kalan Gafarlı Mahallesi Halil Arıkan Camii Kuran Kursu öğrencileri şampiyon oldu. Finalde Gafarlı Mahallesi Merkez Camii Kuran Kursu ikinci olurken, Ayaklıcaoluk Mahallesi Üçler Camii Kuran kursu ise üçüncü oldu.

Gafarlı Mahallesi Halil Arıkan cami İmam hatibi Mustafa Poyraz, Ayaklıcaoluk Mahallesi Merkez Camii İmam hatibi Mahmut Kaya, Ayaklıcaoluk Mahallesi Gedik obası Camii İmam hatibi Lütfi Çınar, Ayaklıcaoluk Mahallesi Üçler Camii İmama hatibi Kamil Arıcıoğlu, Gafarlı Mahallesi Merkez Camii İmam hatibi Ahmet Ardıç, Dereköy Mahallesi Köprübaşı Camii İmam hatibi Hüseyin Yiğiter final maçında öğrencileri yalnız bırakmadı.

Gafarlı Merkez Camii ve üçler Camii arasında kıyasıya geçen maçta öğrenciler yaptıkları tezahüratlarla takımlarına destek oldu.

Turnuva sonunda birinci olan Halil Arıkan Camii Kuran Kursu öğrencileri şampiyonluk kupasını Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher’in elinden almanın sevincini yaşadı. İl Müftüsü Muhammed Gevher,  öğrencilerin enerjilerini olumsuz yönde harcatmamak için spora teşvik ettiklerini belirtti. Müftü Gevher konuşmasında; “ Yaz Kuran kurslarında öğrencileri zararlı, faydasız internet ortamında dolaşmamaları için yapılan spor faaliyetlerinden mutlu oluyoruz. İnşallah bu güzellikler büyüyerek deva eder.”

Turnuva birincisi Halil Arıkan cami İmam hatibi Mustafa Poyraz sosyal aktivite olarak bu turnuvayı düzenlediklerini söyledi. Poyraz, öğrencilerin heyacan ve şevkle okumaya devam etmeleri, olumsuz şartlardan kurtulmaları için onlarla bir hoca öğrenci ilişkisi değil de bir abi kardeş ilişkisiyle beraber olduklarının altını çizdi.

Turnuvanın düzenlenmesinde büyük emeği olan Üçler Camii İmama hatibi Kamil Arıcıoğlu ise 2015 yaz kuran kursunda öğrenciler arasında birlik ve beraberliklerini sağlamak için futbaol turnuvası düzenlediklerini kaydetti. İmam hatip Arıcıoğlu yapılan programın geleneksel olarak devam ettirmeyi istediklerini de kaydederek, katılımcalara teşekkür etti.

Kupayı kaldıran öğrenciler yaptıkları açıklamada şampiyon oldukları için duygularını “çok mutluyuz” şeklinde dile getirdiler.

Turnuvayı, Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher,  Kahramanmaraş Din Gönüllüleri ve görevlileri ile Din Bir Sen İl başkanı Şevket Bozdoğan, Doğukent Camii İmam hatibi Hafız Fatih Balbaba da izledi.

Şampiyon takımın kadrosu;  Mehmet Sait Poyraz, Mustafa Sarı, Yusuf sarı, Emre Oğuz, Kadir Ardıç, Durdu Can sarı, Yasin oğuz adlı öğrencilerden oluştu.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

DSC00197 DSC00214

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Satranç Müsabakasında Ķız öğrenciler...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR…

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksulluk sarmalına sokanlardan söz ediyorum. Hayat pahalılığı Bütün ağırlıkları...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu Müdürü Ahmet Karatutlu Koordinatörlüğünde yapılan 9. Bölge Bilgi Yar...

Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbistan’ı yasa boğdu. Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbista...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Elbistan Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Hatice Bağcı’nın vefatı eğitim camiasını çok ü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ