Maraşta Haber
Maraşta Haber

TYT ve LGS Kazanım Değerlendirme Sınavları Yapıldı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında Akademik Başarıyı Artırma Projesi kapsamında imzalanan protokol gereğince  LGS ve TYT kazanım değerlendirme sınavları yapıldı. kazanım değerlendirme sınavlarına 479 okuluda eğitim gören 23.696 8.sınıf, 14.961 12. sınıf olmak üzere toplamda 37.657 öğrenci katıldı. Sınavlarını takip etmek üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş ile […]

TYT ve LGS Kazanım Değerlendirme Sınavları Yapıldı

05 Ocak 2022 - 21:16A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında Akademik Başarıyı Artırma Projesi kapsamında imzalanan protokol gereğince  LGS ve TYT kazanım değerlendirme sınavları yapıldı.

kazanım değerlendirme sınavlarına 479 okuluda eğitim gören 23.696 8.sınıf, 14.961 12. sınıf olmak üzere toplamda 37.657 öğrenci katıldı.

Sınavlarını takip etmek üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş ile birlikte Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda basın mensuplarına konu ile ilgili açıklamada bulundular.

 

VİDEO VE FOTOĞRAFLARI İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=rnbL7fvPscI

ve TOBB Fen Lisesi’ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerimizin deneme sınavı heyecanına ortak oldu.

Kahramanmaraş İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerin sınav heyecanını daha rahat bir ortamda tecrübe etmek ve akabinde eksik oldukları alanları tespit ederek bu eksikliklerini sınav öncesinde tamamlamalarını sağlamak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol yaptıklarına dikkat çekerek, “Bu protokol kapsamında hem ortaokul 8.sınıftaki öğrencilerimize hem de lise 12.sınıf öğrencilerimize LGS ve TYT sınavlarını hem birinci dönem hem ikinci dönem olmak üzere yapmayı planlamıştık. Bunun ilkini bugün itibariyle 479 tane okulumuzda uygulamaya başladık. Bir sonraki deneme sınavını ise ikinci dönemde yine resmî ve özel tüm okullarımızda 8. ve 12.sınıftaki öğrencilerimize yönelik gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Deneme sınavlarına toplamda 37 bin 657 öğrencimizin girdiğini ifade eden İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, “Bu sınavlara 8.sınıflarda eğitim gören 23 bin 696, 12.sınıflarda eğitim gören 14 bin 961 öğrencimiz katılmıştır. Bu sınav sayesinde tüm öğrencilerimiz, okullarımız ve öğretmenlerimiz, eksikliklerini görme imkânı bulacaktır.  Bundan dolayı bize hiç tereddüt etmeden destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör’e ve beraberimizdeki Sayın Genel Sekreterimiz Rüstem Keleş’e huzurlarınızda gönülden teşekkür ediyorum. Hem İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz hem de Büyükşehir Belediyemizde emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel SekreteriDr. Rüstem Keleş ise belediyelerin en önemli görevlerinden birisinin eğitime destek vermek olduğunu belirterek, “Genellikle belediye faaliyetleri, altyapı ve üstyapı faaliyetleri olarak algılanır ama belediyelere verilen en önemli görevlerden birisi de o şehrin eğitim kalitesini ve seviyesini yükseltme konusunda paydaşlarla ortak çalışmaktır. Bizde burada Büyükşehir Belediyesi olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile örnek bir iş birliği yapıyoruz ve elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Ben bunun altını tekrar çizerek ifade etmek istiyorum. Desteklerimiz ve iş birliklerimiz artarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

Özellikle öğrenciler açısından son derece önemli bir sınav yaptıklarını kaydeden Genel SekreterDr. Rüstem Keleş, son olarak şunları ifade etti:  “Öğrencilerimizin hem sınav formatına alışması hem heyecanlarını yenmeleri açısından bunun önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu sınav sonucunda öğrencilerimizin eksik oldukları konular ortaya çıkmış olacak ve buna dönük birtakım çalışmalar planlanacak. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz açısından da bunun son derece faydalı olacağını düşünüyoruz. Kahramanmaraş’ta eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu buradan taahhüt ediyorum. Bu iş birliği için İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulundaki sınav alanlarını gezen protokol buradan TOBB Fen Lisesi’ne geçerek öğrencilerin sınav heyecanlarına ortak oldular.İl  genelindeki tüm ortaokul ve liselerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen LGS ve TYT deneme sınavları, sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şair Tahir Görenli’ye Azerbaycan’dan Ödül Şair Tahir Görenli’...

Afşinli Şair Tahir Görenli Karabağ’ın sembolü Sarı Bülbül Ma...

Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ