Maraşta Haber
Maraşta Haber

Şirikcoğlu Mensucat, dünya markası olma yolunda

Dünyanın 8 ülkesine ofis açan Şirikçioğlu Mensucat Yurt Dışı Temsilcilikleriyle Büyüyor  Türk kumaşı dünyanın en kalitelisi Kahramanmaraşlı tekstil devi Şirikcoğlu Mensucat, dünya markası olma yolundaki hedefine hızla ilerliyor. Bu hedefe yönelik olarak yurt dışında 8 ayrı ülkede temsilcilik açan Şirikcioğlu,Türk kumaşının kalitesini dünyanın 3 ayrı kıtasında birden sergiliyor. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde […]

Şirikcoğlu Mensucat, dünya markası olma yolunda

15 Aralık 2015 - 18:51A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Dünyanın 8 ülkesine ofis açan Şirikçioğlu Mensucat Yurt Dışı Temsilcilikleriyle Büyüyor

 Türk kumaşı dünyanın en kalitelisi

Kahramanmaraşlı tekstil devi Şirikcoğlu Mensucat, dünya markası olma yolundaki hedefine hızla ilerliyor. Bu hedefe yönelik olarak yurt dışında 8 ayrı ülkede temsilcilik açan Şirikcioğlu,Türk kumaşının kalitesini dünyanın 3 ayrı kıtasında birden sergiliyor.

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan, ancak yaptığı yatırımlarla tekstilde Türkiye’nin ilk 2’si içinde olmayı, 2023’te ise ilk 100 sanayi kuruluşu içinde olmayı hedefleyen Şirikçioğlu Mensucat A.Ş. arka arkaya yaptığı yatırımlarla bu amacına emin adımlarla yürüyor.

İhracatta 5 milyon metre hedefi

Türkiye’deki yatırım ve pazarlarının yanı sıra gözünü dünya pazarlarına da diken Şirikçioğlu, geçen yıl 1 milyon metre olarak gerçekleştirdiği ihracatını bu yıl 5milyon metreye çıkartmayı hedefledi. Bu hedefe ulaşmak için yurt dışı temsilcilikler açtıklarını belirten Şirikçioğlu MensucatYönetim Kurulu Başkanı Atıf Şirikci, yurt dışı ofis sayılarını 8’e çıkarttıklarını kaydetti.

Şu an itibariyle Afrika’da Fas ve Tunus’ta, Asya’da uzakdoğu ülkelerinden Güney Kore’de, Avrupa’da ise İngiltere, İtalya, İspanya, Almanya ve Hollanda da  ofis açtıklarını kaydeden Atıf Şirikci, “Bu ofislerimiz bizim ürettiğimiz ürünlerin sunumunu yapıyorlar. Bizim kumaşlarımızla, belli markalara üretim yapıyorlar. Ya da bizim kumaşlarımızı konfeksiyoncu dediğimiz firmalara lanse ediyorlar. Teklif almak suretiyle yeni üretimler gerçekleştiriyorlar. Elbette ki, burada Şirikcioğlu kumaşı kullanıyorlar. “dedi.

Türk kumaşı dünyanın en kalitelisi

Şu anda dünyanın en kaliteli ve güzel kumaşlarını Türkiye’nin ürettiğini bildiren Şirikçioğlu, “Türkiye şu anda kumaşta dünyanın en önemli markası durumundadır. Biz yurt dışı çalışmalarımızla konfeksiyon üretim tarzı  maliyetlerini aşağı çekmenin yollarını araştırdığımız gibi, dünyanın çeşitli ülkelerinde insanların kumaşlarımızı yanı başında bulabilecekleri ofisler açmayı sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte üç beş ülkede yatırım kararı da alabiliriz. Tabi bu araştırmalarımız sonunda karar vereceğimiz bir uygulama olacaktır. Çünkü başta Afrika ve Arap ülkeleri olmak üzere bazı ülkelerde, ülke kültürleri nedeniyle bu üretimi yapmak çok zor olabiliyor. Uzak doğu ülkelerinde böyle bir imkan var ancak o da bize uymuyor. “ diye konuştu.

2023 hedefine uzak değiliz

İhracat hedeflerindeki büyümeden de söz eden Şirikçioğlu Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Şirikçi, şu an üretimlerin yüzde 50’sinin ihracata yöneldiğini bu rakamı yüzde 65’lere çekmek üzere planlama yaptıklarını ifade etti.

İhracatlarının şu an daha çok anlaşmalı firma ve ofisler aracılığıyla dolaylı olarak gerçekleştiğini kaydeden Atıf Şirikçi, söyle devam etti:

“Yurt dışı bağlantılarımız bizden kumaşı alarak işliyorlar. Yine bizim kumaşla yapılan bir ihracat ancak dolaylı bir ihracat gerçekleşiyor. Biz gidişatı, dolaysız yoldan ihracata dönüştürmek arzusundayız. Çalışmalarımız bu yönde. Kendimize en az yüzde 51 hedef koyduk. 2023 ‘de Türkiye’nin ilk 100 firması hedefimizin içinde yer almak için şimdiden yurt dışı ofislerimizle o hedefe yönelik çalışmalar yapıyoruz. Ve bu hedefe de uzak değiliz”

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında, Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinden müdür  Serdar Karc...

Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı oldu. Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı ol...

Uzun bir süredir heyecanlı seçim süreci yaşanan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası (KMTSO) Meclisi seçimi yapıldı ve açılan 29 sandı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ