Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onikişubat Belediyesi’nden En Anlamlı Gün Hediyesi

Onikişubat Belediyesi, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında yine anlamlı bir aktiviteye imza atarak, 10 bin işyerine, bayrak ve İstiklal Marşı hediye etti. Başkan Mahçiçek, “Kahramanmaraş İnancıyla, imanıyla ve özgürlüğe olan bağlılığıyla 96 yıl öncesinin Kahramanmaraş’ı… Biz de bu anlamlı günde, insanlarımıza en kutsal varlığımız olan bayrağımızı hediye ediyoruz.” Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluş […]

Onikişubat Belediyesi’nden En Anlamlı Gün Hediyesi

10 Şubat 2016 - 20:52A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Onikişubat Belediyesi, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında yine anlamlı bir aktiviteye imza atarak, 10 bin işyerine, bayrak ve İstiklal Marşı hediye etti.

Başkan Mahçiçek, “Kahramanmaraş İnancıyla, imanıyla ve özgürlüğe olan bağlılığıyla 96 yıl öncesinin Kahramanmaraş’ı… Biz de bu anlamlı günde, insanlarımıza en kutsal varlığımız olan bayrağımızı hediye ediyoruz.”

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluş gününden adını alan Onikişubat Belediyesi, kurtuluş haftası dolayısıyla 10 bin işyerine bayrak ve masaları süsleyecek İstiklal Marşı hediye etti. 

Trabzon Caddesi üzerinde bulunan işyerlerini dolaşarak, ay yıldızlı bayrakları esnaflara hediye eden Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, hem kurtuluş haftasının önemini anlattı, hem de vatandaşlarla sohbet ederek, onlarla hemhal oldu. 

Kahramanmaraş’ın Türk Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımını yakan, bu savaşa önderlik eden bir şehir olduğunu ifade eden Mahçiçek, “Kahramanmaraşlı olmaktan, onur ve kıvanç duyuyoruz” dedi.

Kurtuluş Bayramı’nın Kahramanmaraşlılar için taşıdığı anlamı bildiklerini, bu anlamlı güne özel de en kutsal varlık olan bayrağı insanlara hediye ettiklerini dile getiren Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Sykes-Picot planı ile ülkemiz bölünmüş, Kahramanmaraş’ımız ise önce İngilizlere, sonra Fransızlara bırakılmıştı. Ancak, ordusu olmayan, askeri olmayan silahı olmayan, bu memleket, 22 gün 22 gece mücadele ederek kendi kendini kurtarmış ve istiklaline kavuşmuştur. Dolayısıyla Türkiye’de cumhuriyetin kurulmasında da, istiklalin kazanılmasında da örnek bir memleketiz… Böyle bir örnek memlekete de bu kabil güzelliler yakışır diye düşünüyoruz.”

“KAHRAMANMARAŞ 96 YIL ÖNCESİNİN KAHRAMANMARAŞ’I”

Türkiye’de en coşkulu kurtuluş etkinliklerinin Kahramanmaraş’ta kutlandığını belirten Başkan Mahçiçek, insanların da 96 yıl önceki ruh ve maneviyatı bünyesinde taşıdığını vurguladı. İstiklalin öncüsü olan Kahramanmaraş’ın bugün ekonomik bağımsızlık anlamında da öncü olduğunu işaret eden Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Bu kabil etkinliklerin, yani kurtuluş bayramı törenlerinin, bu kadar geniş katılımla başka bir memlekette kutlandığını göremezsiniz. Demek ki Kahramanmaraş 96 yıl öncesinin Kahramanmaraş’ı.. İnancıyla, imanıyla ve özgürlüğe olan inancıyla. Bu bağlamda biz de bu kurtuluş etkinliklerine küçük bir katkıda bulunursak kentimizi mutlu hissedeceğiz. 96. Yıldönümünde bütün hemşehrilerimin kurtuluş bayramlarını kutluyorum. Cenabı hak bizleri o esaret günlerine bir kez daha döndürmesin. Tabi bu güzel şehir, kurtuluş mücadelesinde örnek olduğu gibi ekonomik anlamda da, kalkınmada da istiklalimizin en önemli memleketlerinden bir tanesi. Dolayısıyla bu memleket her şeye layık.”

Bir diğer güzel hediyelerinin de İstiklal Marşı olduğunu sözlerine ekleyen Mahçiçek, “Bildiğiniz gibi Rahmetli Akif ‘cenabı hak bu memlekete bir kez daha istiklal marşı yazdırmasın’ demiştir. Biz de O’nun yazdığı o İstiklal Marşı’nın bütün hemşehrilerimizin masalarında, evlerinde olması gerektiğini düşündük ve hediye ettik. Bütün esnaflarımızı kapsayacak şekilde. İnşallah insanlarımıza bu tür hediyelerimiz bundan sonra da devam edecektir” diye konuştu.

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Tek...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulun...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödü...

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapı...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesind...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve E...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitim...

İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ