Maraşta Haber
Maraşta Haber

Müsteşar, iş güvenliği kanunu için şehrimizde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.   Kamu ve özel tüm işyerlerinin çalışanlarını yakından ilgilendirmesi nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” çerçevesinde Kahramanmaraş’ı Ziyaret etti. Gelen heyet, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret ederek “İş Sağlığı Ve Güvenliği […]

Müsteşar, iş güvenliği kanunu için şehrimizde

07 Haziran 2013 - 16:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.

 

Kamu ve özel tüm işyerlerinin çalışanlarını yakından ilgilendirmesi nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” çerçevesinde Kahramanmaraş’ı Ziyaret etti.

Gelen heyet, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret ederek “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” hakkında fikir teatisinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, yaptığı açıklama da Kahramanmaraş’ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu, yaklaşık 20 yıl kadar önce Kahramanmaraş’a gelme imkanı bulduğunu söyleyen Müsteşar Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nu çıkıyor biliyorsunuz. Bu Türkiye açısından son derecek önemli bir kanundur.

Bu kanun bize 81 ilde, ne getiriyor, ne götürüyor halkımızın bilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızı ve sanayicilerimizi ilgilendiren her boyutu hakkında bilgilendirme toplantıları yapıyoruz” dedi.

 

İNŞALLAH HAYIRLI BİR TOPLANTI OLUR

Acar, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu çerçevede de İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili genel değerlendirmede bulunmak hem de istihdam, sosyal güvenlik alanlarında da bazı açıklamalar ve değerlendirmeler yapmak üzere burada bulunuyoruz. Bugün, inşallah sayın Valimizden sonra il müdürlüklerimizi İş-Kur ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine de ziyarette bulunarak Kahramanmaraş’la ilgili yapılan detaylı çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunacağız. Bizim Bakanlık olarak katkı vereceğimiz konular var mıdır? Kahramanmaraş’tan bu konularla ilgili olarak bilgi aldıktan sonra, Kahramanmaraş’a yapmamız gereken herhangi bir destek varsa, bunları sayın bakanımızla da istişare ederek hep birlikte gerçekleştirmeye çalışacağız. İnşallah Hayırlı bir toplantı olur. Bugün; Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) oda başkanları ve yöneticileri hepsi gelecek onlarla birlikte burada neler yapabiliriz, bunun değerlendirmesini yapma imkanı bulmuş olacağız.”

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, İş Müfettişi Mehmet Özer, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Şahin beraberindeki heyet Vali Kocatepe’yi ziyaret ederek.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU BUGÜN TANITILACAK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 30 Haziran 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun topluma tanıtmak için çalışmalarını sürüyor.

Kanunla, kamudakiler dâhil bütün çalışanlar ve işyerleri kapsama alınmakta; işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılması ve bununla bağlantılı olarak önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması, çalışan sayısı ile ilgili bir sınırlama olmaksızın tüm işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanması zorunlu kılınıyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında gelişmiş birçok ülkenin mevzuat metinleriyle uyumlu olan bu Kanunun ülkemizde etkin bir şekilde uygulanması açısından getirdiği yükümlülüklerin ilgili taraflara anlatılması büyük önem taşıyor.

Kamu ve özel tüm işyerlerini ve çalışanları yakından ilgilendirmesi nedeni ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri”ni 81 ilde düzenlerken; Kahramanmaraş’ta da kanunun tanıtımı bugün Saffron Otel’de bir toplantı yapılacak. Program sabah 9’da başlayıp, öğleyin tamamlanacak. ZEKİ DEMİR

DSC04491

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIYOR DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIY...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyon çalışmalarıyla ilgili konuşarak, “Ortaya koyduğumuz kona...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIYOR DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ Y...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları...

“Bir Tatlı Huzur” adlı projenin ikinci etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda yapıldı. “Bir Tatlı Huzur...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Po...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri balık pazarında Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mükrime Hatun Mesleki ve Tek...

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda “Şehit Adem Karabörk” kütüphanesinin açılışı yapıldı. Cahit Zarifoğlu İlkokulun...

Kahramanmaraş Onikişubat Cahit Zarifoğlu İlkokulunda yeniden...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödü...

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapı...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Müzik Atölyesi Açılışı Yapıldı Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesind...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve E...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitim...

İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ