Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü

VEPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Akif BAKIR’ın destekleriyle ve Abdulkadir GÜLMEZ’in koordinatörlüğünde 2012 yılında başlatılan “Mavi Kapak Kampanyası” bugüne kadar toplam 8775 manuel ve 80 akülü araç, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı ve engellilere umut oldu. Bugün ise Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun KURT ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür […]

Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü

19 Mart 2019 - 22:45A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

VEPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Akif BAKIR’ın destekleriyle ve Abdulkadir GÜLMEZ’in koordinatörlüğünde 2012 yılında başlatılan “Mavi Kapak Kampanyası” bugüne kadar toplam 8775 manuel ve 80 akülü araç, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı ve engellilere umut oldu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Bugün ise Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun KURT ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ´nün katılımlarıyla, Dulkadiroğlu İlçesi Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programda, 15 adet manuel araç ihtiyaç sahiplerine hediye edildi. Programda kısa bir konuşma yapan okul müdürü Bilal Yiğit şu ifadelere yer verdi:

“ Bugün bir Hayra vesile olmak için toplanmış bulunuyoruz, sizlerin birer birer topladığı, kutucuklara attığı o mavi kapaklar, bu gün belki de ömür boyu ya da hayalinde acaba benim de olur mu diye düşündüğü vatandaşlarımızın hayalini gerçekleştirme hususunda bir faaliyet icra ediyoruz “ dedi.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise yaptığı konuşmada konu ile ilgili şunları dedi:

“Çok değerli hocalarım, değerli muhtarlarım, çok kıymetli velilerimiz ve göz bebeğimiz sevgili yavrularım, gerçekten bugün çok heyecanlı, çok mutlu, çok huzurluyuz. Hani okumuşsunuzdur mutlaka Malcolm X’in , çok önemli bir ifadesi var: “her gün kalktığında bir iyilik yap, bir kötülüğe engel, ol bir yaşlının elinden tut, bir yardıma muhtaca yardım et, bir engellinin  engelini kaldırmak için elinden gelen gayreti sarf et” gibi mutlaka ama mutlaka bir iyilik yap, bir yanlışın ortadan kalkması için gayret sarf et, şeklinde ifadesi var. İşte bugün onlardan bir tanesini yaşıyoruz.

 Şimdi damlaya damlaya göl olur ata sözümüzün gerçeğe yansımış hali, herkes içtiği suyun pet şişesinin kapağını çöpe atmak yerine kapağı cebine atıp birleştirdiğinde işte engelli vatandaşlarımız için bir engelini ortadan kaldırmak için büyük bir nimet oluyor.

 Bakın benim yüzde 96 engelli olan bir kardeşim var, 41 yaşında ilk zamanlarda bizimde ona tekerlekli sandalye alma imkânımız yoktu, yıllar sonra elektrikli bir sandalye aldık akülü sandalye aldık sandalyeye bindirdiğimizde çok büyük engeli  olduğu için birazda endişe etmiştim acaba kullanabilecek mi diye sonra baktık kullanabiliyor ilk söylediği cümle ne oldu biliyor musunuz? 30 yaşındaydı bunu söylediğinde: “abi ben bugün yeniden dünyaya geldim yeniden doğdum” diye ifade etti.

Onun için bu yaptığınız iş çok kıymetli bir iş, o engelli vatandaşlarımız bu sandalyeden yaralandıklarında size hep dua edecekler, dua ediyorlar, yakınları da dua ediyorlar sizler size yaraşanı yaptınız, hem dünyada, hem de ahrette bunun karşılığını alıyorsunuz, alacaksınız. Ben bu organizasyonu yapan bu çalışmaları yapan tüm yöneticilerimize ve bu çalışmaları organize eden başkanımıza çok teşekkür ediyorum duyduğumda çok heyecanlanmıştım hakikaten çok zevkli çok mutluluk veren bir şey, bu çalışmayı hep sürdürelimi hep devam ettirelim, bu iyilik kervanın başkalarının da katılması için elimizden gelen gayreti sarf edelim.

Hepinizi tebrik ediyorum engelli vatandaşlarımız için bugün 15 tane tekerlekli sandalyeyi veriyoruz, onlar içinde hayırlı olsun ama bir şeyi unutmayın gençler hiç kimse Ben bugün Sağlamım Bana bir şey olmaz demeyin Allah korusun hepimiz engelli adayıyız Onun için biz şu anda engelli olarak kimse isteyerek engelli olmaz engelli olmak bir tercih değil bir zorunluluktur. Bundan dolayısıyla bizde inşallah öyle bir şeyle karşılaşmayalım, işte engelli olduğumuzda olmayalım yaşlandığımızda bizim yaptığımız iyilikler fazlasıyla bize dönecek diyor tekrar hepinizi tebrik ediyor, saygılar sevgiler sunuyorum.”

Konuşmalardan sonra ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

 

 

.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkında...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” ve “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” mottosu kapsamında İlimiz ...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğlu Belediyesi’nin muazzam tesisi ve organizasyonu ile gerçekleştirilen Boya...

Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir medeniyete sahiptir Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir med...

Kahramanmaraş’ta 24-25 Eylül 2022 tarihinde Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen 8. uluslararası öğrenci sempoz...

“Kahramanmaraş Hikâyesi” Projesinde Ödüllü Yarışmalar Başlıyor! “Kahramanmaraş Hikâyesi” Projesinde Ödül...

Büyükşehir Belediyesi’nin “Geleneksel Ustalardan Geleceğin Ustalarına – Kahramanmaraş Hikâyesi” projesinin çevrimiçi fikir yarışm...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilend...

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe...

Mehmet Doboğlu Mehmet Doboğlu

Mehmet Doboğlu; 01 Ekim 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi ...

Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir medeniyete sahiptir Milletvekili Öçal: Türkiy...

Kahramanmaraş’ta 24-25 Eylül 2022 tarihinde Sütçü İmam...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkez...

TÜRKÜLERİMİZ – VII  / YEMEN TÜRKÜLERİ – 2  TÜRKÜLERİMİZ – VII ...

 -Yemen çöllerine “can eken”Mehmetçiklerimizin  ve Yemen’den...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ