Maraşta Haber
Maraşta Haber

Küçük Ensarlar, Küçük Muhacir Kardeşleriyle Buluştu

Temiz ve körpe yürekli küçük ensarlar , küçük muhacir kardeşleriyle Dulkadiroğlu-Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulunda buluştu Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü KADEP Projesi kapsamında Aralık ayı değeri “Misafirperverlik” olması nedeniyle Onikişubat İlçesinin gözde okullarından Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu Okul Müdür Yardımcısı Seher İlhan Kurt, Okul Psikolojik Danışmanı Ömer Faruk Hozulu, bu projeyi hazırlayıp hayata geçiren […]

Küçük Ensarlar,  Küçük Muhacir Kardeşleriyle Buluştu

02 Ocak 2016 - 20:07A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Temiz ve körpe yürekli küçük ensarlar , küçük muhacir kardeşleriyle Dulkadiroğlu-Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulunda buluştu

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü KADEP Projesi kapsamında Aralık ayı değeri “Misafirperverlik” olması nedeniyle Onikişubat İlçesinin gözde okullarından Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu Okul Müdür Yardımcısı Seher İlhan Kurt, Okul Psikolojik Danışmanı Ömer Faruk Hozulu, bu projeyi hazırlayıp hayata geçiren 1-I sınıfı Öğretmeni Nermin Yorulmaz, sınıf öğrencileri ve bir grup velisiyle birlikte Dulkadiroğlu İlçesinde farklı projelere imza atan Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulunda eğitim öğretim görmekte olan Suriyeli küçük muhacir kardeşlerinin ikinci sınıflarını ziyaret ettiler.

1-I Sınıf Öğretmeni Nermin Yorulmaz’ın KADEP Projesi ve ayın değerinin “Misafirperverlik” olması sebebiyle projelendirdiği ve duyarlı velilerinin de sınırsız maddi ve manevi destek vermesiyle, Onikişubat İlçemizde “Eğitimin İncisi” sloganıyla yola çıkan Okul Müdürü Mehmet Sarı’nın da bu projeyi sahiplenmesi ile ortaya güzel bir faaliyet çıktı.

Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu kafilesi saat ikide okula giriş yaptılar. Okula gelen kafileyi ve kendileri küçük ama yaptıkları davranışları büyük olan küçük ensarları kapıda karşılayarak küçük muhacir kardeşlerinin sınıflarına kısa bir ziyarette bulunarak programın sunulacağı Melek İpek Konferans Salonuna davet edildiler.

Açılış konuşmasını ev sahibi olarak Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Müdürü Erol Yorulmaz yaptı. Okul Müdürü Erol YORULMAZ yaptığı konuşmasında ; “Necip Fazıl Kısakürek İlkokulumuzun okulumuza yapmış olduğu bu ziyaretle çok büyük bir misyonu gerçekleştirdiğini belirterek okul idaresine, etkinliğe bizzat katılan okul müdür yardımcısı Seher İlhan Kurt’a, bu projeyi gerçekleştiren 1-I sınıf öğretmeni Nermin Yorulmaz’a, velilerine ve öğrencilerine, okul psikolojik danışmanı Ömer Faruk Hozulu’ya teşekkür ederek sözlerine başladı.”

Yorulmaz;”Muhacir: Mekke’nin fethine kadar geçen süre içinde, dini uğruna, evini-barkını, malını-mülkünü, âilesini, kabîlesini, akrabasını, bütün varlığını Mekke’de bırakarak peygamber efendimizin  izniyle Medine’ye göç eden Mekke’li Müslümanlara “Muhâcirler” adı verilmiştir.

Ensar: Ensar, Arapçada “yardım edenler, yardımcılar” demektir  Mekkeli Müslümanlara yardım eden Medineli Müslümanlara da Ensar denir.

Ebu Said radıyallahu anh anlatıyor: ““Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:”Benim kendisine sığındığım sırdaşım ehl-i Beyt’imdir, dayanağım da Ensar’dır. Öyleyse onların (Ehl-i Beyt ve Ensâr’ın) kusurlularını affedin, faziletli olanlarına da sarılın.”

İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: “Allah’a ve ahirete iman eden kimse Ensâr’a buğzetmesin.”

Sehl İbnu Sa’d radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: “Ensâr iç gömlek, insanlar da dış gömlek (mesabesinde)dirler.”

Amr İbnu Avf radıyallahu anh anlatıyor: “Resülullah aleyhissalâtu vesselâm: “Allah, Ensarı, Ensarın oğullarını, Ensarın oğullarının oğullarını rahmetine bandırsın” buyurdular. “  Bugün yaptığınız bu ziyaretle ve olanı paylaşımınızla, küçük ensarlarımızla küçük muhacir kardeşlerimizin arasında kurduğunuz bu gönül bağı ile aynı zamanda büyük yeni Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun ve ilanının ilk temel taşıdır” dedi.

Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu Müdür Yardımcısı Seher İlhan Kurt “Okul Müdürü Sayın Mehmet Sarı’nın bu programa toplantısının olması nedeniyle katılamadığını belirterek, selamlarını iletip konuşmasına devam etti.

Seher İlhan Kurt “Bizde bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Bu atasözünü bizim öğrencilerimiz çok iyi bilir. Biz KADEP projesi kapsamında Aralık ayı değerimizin “Misafirperverlik” olması sebebiyle bu ziyareti anlamlı kılmanın şu an iç huzurunu yaşıyoruz. Sizleri ziyaret etmek ve var olanımızı paylaşmak için bugün buraya geldik. Geldiğimize sizleri gördükten sonra daha da mutlu olduk. Bu projeyi hazırlayan ve gerçekleşmesine sebep olan Nermin Yorulmaz’a  ve velilerine, bizi ağırlayan Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu idaresine ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

 Bu projeyi velileri ile güzel bir koordinasyon kurarak hazırlayan ve tüm öğrencileriyle katılan 1-I sınıf öğretmeni Nermin Yorulmaz yaptığı konuşmasında:” Ben aslında öğrencilerimle bir köy okulumuza ziyarette bulunmak istiyordum. Ama Dulkadiroğlu İlçemizde eşimin görev yaptığı okulda eğitim öğretim görmekte olan Suriyeli kardeşlerimizin olduğunu biliyordum. Bu nedenle bu ziyaretin daha anlamlı olacağına karar verdim. Böyle bir etkinliği ilk düşündüğümde eşim ve okul müdürümle paylaştım. Çok memnun oldular. Daha sonra öğrencilerim ve velilerimle bu projeyi paylaşarak neler yapabiliriz noktasında paylaşımlarda bulunduk. Bu ziyareti gerçekleştirirken elimiz boş gitmek olmazdı. Çam sakızı çoban armağanı hediyeler götürdük. Bu ziyaretimizde çok güzel bir şekilde karşılanmamız ve ağırlanmamız bizleri çok mutlu etti. İyi ki gelmişiz” dedi.

Okul Müdürü Erol Yorulmaz “Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu Ailesine bu anlamlı ziyaretleri için teşekkür etti. Misafirlerimizi uğurladıktan sonra gelen hediyeleri muhacir kardeşlerimize dağıttık. Gözlerindeki sevinç ve mutluluk bizleri de mutlu etti. Biz bir sınıf düşünürken çok sağ olsunlar 5-6 sınıfımızı birden sevindirdiler” dedi.

necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (4) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (8) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (9) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (14) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (16) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (17) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (20) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (22) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (23) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (24) copy necip fazıl kısakürek ilkokulu etkinlik haberi (25) copy

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında, Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinden müdür  Serdar Karc...

Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı oldu. Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı ol...

Uzun bir süredir heyecanlı seçim süreci yaşanan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası (KMTSO) Meclisi seçimi yapıldı ve açılan 29 sandı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ