Maraşta Haber
Maraşta Haber

KSÜ’den ‘Gelecekte Eğitim’ Konulu Seminer

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi’nin uyguladığı “Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen İdealist Okuryazar Öğretmen Modeli” kapsamında, Ankara Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Özdemir’in katkılarıyla “Gelecekte Eğitim” konulu çevrim içi olarak seminer düzenlendi. KSÜ Eğitim Fakültesi youtube kanalından canlı yayınlanan programın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Ülkemizin önde gelen eğitimcilerinden […]

KSÜ’den ‘Gelecekte Eğitim’ Konulu Seminer

12 Nisan 2021 - 6:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi’nin uyguladığı “Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen İdealist Okuryazar Öğretmen Modeli” kapsamında, Ankara Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Özdemir’in katkılarıyla “Gelecekte Eğitim” konulu çevrim içi olarak seminer düzenlendi.

KSÜ Eğitim Fakültesi youtube kanalından canlı yayınlanan programın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Ülkemizin önde gelen eğitimcilerinden Prof. Dr. Servet Özdemir’e katkıları için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Rektör Can, “ Bugünün ve geleceğin dünyası çok değişiyor. Eğitimde girişimcilik, etkili iletişim, liderlik, grup çalışması, yaratıcılık kavram ve değerleri yanında endüstri 4.0 toplumunun getirdiklerini eğitime yansıtmalıyız. Bu dönemin öne çıkan kavramları olan yapay zekâ, robotlar, bulut bilişim, sanal gerçeklik, nano teknoloji, teknolojik inovasyon vb. olguları ve süreçleri eğitime de yansıtmalıyız. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bugünün ve geleceğin şartlarına göre yetiştirirken, onların hayatı anlayan, anladığını uygulayan, kendisinin ve çevresinin farkında olan bireyler olması için de programlarımızı zenginleştirmeliyiz. Hayatta çok şey değişiyor ama değişmeyen ve bizi biz yapan değerlerimizi de nesillere öğretmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım da kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, seminere katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Eğitim Fakültesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Yirci’nin moderatörlüğünü gerçekleştirdiği seminer programına geçildi.

Seminer kapsamında Ankara Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet Özdemir, “Gelecekte Eğitim” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Özdemir, eğitimi okul duvarlarına sıkıştırmamamız gerektiğini, çocuklara doğayı, oyunları, geleneksel alışkanlıklarımızı yani hayatı göstermemiz gerektiğini vurguladı.

 

 

Eğitimin amacına yönelik düşüncelerini dile getiren Özdemir; “Eğitim gençlere bu dünyayı anlamaları için yardımcı olmak zorundadır. Yani nasıl işlediği ve yollarını nasıl bulacaklarını öğretmelidir. Hisleriniz; düşünceleriniz, hayalleriniz, umutlarınız ve kaygılarınızla kendi bilincinizin oluşturduğu dünyadır. Eğitim çocuklara kendilerini ve dünyayı tanımayı öğretmelidir.” ifadelerini kullandı.

Çocuklar için oyunun önemine de değinen Prof. Dr. Servet Özdemir; “Oyun çocukların anlamayı ve deneyimlemeyi öğrendiği en önemli araçtır. Gerçek oyun denetlemez ve kendiliğinden başlar. Oyunbaz çocuklar hayatın her alanında diğerlerinden daha başarılıdır. Oyuna doğal olarak motive olunur. Oyun zihinsel bir durumdur, iş ile oyunu karıştırmamak gerekir. Oyun hoşa giden bir şeydir, mecazidir. Oyun aktif katılımdır. Oyunun kuralları dış faktörler tarafından belirlenmez. Takım çalışması, problem çözme, yaratıcılık oyun ile gelişir. Oyun çocuğun esnek ve kendine yeterli hale gelmesini destekler.” diye konuştu.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini ...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşetinin bir kez daha ortaya çıktığı Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylara ilişkin ...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İsrail’in Y...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapmış olduğu saldırıyı lanetlemek üzere, Kahramanmaraş’ta siyasi parti y...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, GERÇEK BİR MÜTEFEKKİR VE “ALTIN BEYİNLİ” BİR MİLLÎ MÜRŞİD, BİR CUMHURİYET OS...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafına yönelik açık...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir açıklama geldi, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2020-2021 yağış...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gurbette Bayram – Dr. Mehmet Güneş Gurbette Bayram – D...

Hasret şâha kalkar, gözler nemlenir, Yürekte sızıdır gurbett...

“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ