Maraşta Haber
Maraşta Haber

KSÜ ‘İki Teker, Obezite ve Kalbe Yeter’ Dedi

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı kapsamında, Sağlık Bakanlığı’nca verilen 50 adet bisiklet, Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Üniversitemize teslim edildi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlük Park Alanı’nda gerçekleştirilen teslim törenine Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, Rektör […]

KSÜ ‘İki Teker, Obezite ve Kalbe Yeter’ Dedi

16 Aralık 2015 - 9:41A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı kapsamında, Sağlık Bakanlığı’nca verilen 50 adet bisiklet, Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Üniversitemize teslim edildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlük Park Alanı’nda gerçekleştirilen teslim törenine Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, Rektör Yardımcıları, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Hareketli yaşam, kan verme duyarlılığının geliştirilmesi ve çağın en önemli sorunları arasında yer alan obezite konusunda bilinçlendirme etkinliklerini de kapsayan Bisiklet Teslim Töreni’nin açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, öncelikle bu anlamlı projeyi hayata geçiren Sağlık Bakanlığı’na teşekkür etti. Üniversite kampüs alanının bisiklet kullanımına uygun, izole bir alan olduğunu vurgulayan Rektör Deveci, “Kampüs alanında yeni planlamalar yaparak, bisiklet kullanımına uygun yeni yollar inşa edip, güvenli alanları arttıracağız. İnşallah öğrencilerimiz de kazasız belasız bisiklet kullanma kolaylığına erişecekler.” dedi.

Konuşmasının devamında sporun obeziteyi engellemenin yanı sıra kanseri önlemede de önemli bir etkiye sahip olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, spor yaptığımızda kanımızda kan damarlarının oluşumunu teşvik eden ve buna engel olan kaslardan salınan hormonlar açığa çıkıyor. Kaslardan salınan bu antianjiyojenik maddeler, tümörlerde kan damarı oluşumunu önleyerek, tümörlerin gelişimini önleyip yok olmasına katkı sağlıyor.”

Etkinlik kapsamında kan vermeyi teşvik etmenin de yer aldığını hatırlatan Rektör Deveci, Kızılay ile gelecek yarıyılda daha fazla proje yapacaklarını söyledi ve katılımcılara düzenli olarak kan vermeleri tavsiyesinde bulundu.

Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener ise hareketli yaşam konusunda desteklerinin süreceğini ifade ederken, Kahramanmaraş genelinde dağıtılan bisiklet sayısının 1000’e ulaştığını aktardı. Yener, talep olması halinde bu tür desteklerin süreceğini söyledi.

Kahramanmaraş Kızılay Kan Merkezi Müdürü Okan Erdoğan da bir konuşma yaparak, kendilerini bu organizasyona dâhil eden Rektör Deveci’ye teşekkür etti. Erdoğan, kan bağışı konusunda etkinliğe katılanlardan destek istedi.

Açılış konuşmalarının ardından 50 bisikletin üniversiteye teslimi gerçekleştirilirken, protokol üyeleri öğrencilerle birlikte, “İki Teker, Obezite ve Kalbe Yeter” sloganıyla pedal çevirdi. Etkinlikler çerçevesinde KSÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri yeni spor branşlarını tanıtırken, Rektör Deveci ‘boccia’ ve ‘hemsball’ tanıtım stantlarını gezerek atışlar yaptı. Etkinlikler, kan bağışının ardından öğrencilere mandalina ve elma ikramıyla son buldu.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

5

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında, Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinden müdür  Serdar Karc...

Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı oldu. Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı ol...

Uzun bir süredir heyecanlı seçim süreci yaşanan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası (KMTSO) Meclisi seçimi yapıldı ve açılan 29 sandı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Öğretmenler Günü Coşkusu Kahramanmaraş’ta Öğ...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü  ilk tören ...

Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda g...

Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Çelenk Sunumu Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kahramanmaraş’ta Atatürk An...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Emektar Eğitim Çınarlarını Buluşturdu İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun...

Dulkadiroğlu’nda pazar yeri krizi: Tezgahlar açılmadı Dulkadiroğlu’nda pazar ye...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Divanl...

İSLAMDA TEVEKKÜL İSLAMDA TEVEKKÜL

 Tevekkül: “Güvenmek, bel bağlamak¸ dayanmak, hedefe ulaşmak...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayı...

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine g...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başk...

Kahramanmaraş’ta BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursu Kahramanmaraş’ta BE...

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhu...

274. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 274. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Hakkın yollarına eren gönüller, Dağlar bizim, ferman veren...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ