Maraşta Haber
Maraşta Haber

KRAL ÇIPLAK / YA SOYTARILARI

Günümüzde bütün dünyanın krallığına soyunan ABD yaptığı zulmet ve zalimlikleriyle çağın deccalı konumundayken, bütün haksızlıklarına rağmen kanıksanıyor ve krallığının çıplaklığı görülmüyorsa, ortaya çıkan bu hâl; sağa sola serpiştirdiği, peyk hâline getirdiği soytarılarının sayesindedir. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında kan ve vahşetler, deccal krallar tarafından mazlum haklara reva görülürken, adları sözde İslâm olan bazı Müslüman ülkelerin duyarsızlığı, ABD’nin […]

KRAL ÇIPLAK / YA SOYTARILARI

25 Şubat 2018 - 11:37A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Günümüzde bütün dünyanın krallığına soyunan ABD yaptığı zulmet ve zalimlikleriyle çağın deccalı konumundayken, bütün haksızlıklarına rağmen kanıksanıyor ve krallığının çıplaklığı görülmüyorsa, ortaya çıkan bu hâl; sağa sola serpiştirdiği, peyk hâline getirdiği soytarılarının sayesindedir. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında kan ve vahşetler, deccal krallar tarafından mazlum haklara reva görülürken, adları sözde İslâm olan bazı Müslüman ülkelerin duyarsızlığı, ABD’nin yanında soytarılık yapması; onları da çıplak yapmaktadır.

Ülkemiz topraklarında bugün ABD karşıtlığı artmış, karşıtlığın dozu her geçen gün de artmaktadır. Cihanşümul bir devlet geleneğinden gelen Türk Milleti, genlerinde bulunan özgürlük ve haksızlığa ram olmama duygusundan olsa gerek, mistizme bulaşmış bazı Arap ülkeleri gibi duyarsız kalmayıp, çıplak kralın zulmüne karşı tepkisini dile getirmeye, yazmaya, çizmeye başlamıştır.

Zulme, zalimliğe karşı hakikat sesinin yükselmesi; bir güzelliği ortaya çıkarmaktadır. Yükselen bu sesin semeresi, hakikat adına yarınlarımızda daha nice güzellikleri de beraberinde getirecektir. Belki de bu feryadın, bu aykırı sesin Türkiye topraklarında terennüm edilmesinde geç bile kalınmıştır.

1970’li yıllarda ABD’nin altıncı filosu Türkiye’ye geldiğinde bir grup ABD karşıtı insanın, cılız da olsa yükselen seslerinin bugün çok önemli olduğu görülmektedir. Bugün o insanlarla birlikte o filoyu taşlamadığıma, onlarla birlikte ABD’ye aykırılık yapmadığıma şahsen yanıyor; hatta vebal altında kaldığıma inanıyorum. Yine o zamanlarda, güçlü Halk ozanlarından Mahsunî Şerif’in “Amerika Katil” türküsünü, sırf ideolojik ayrışımlardan dolayı yadsımamazı şahsen kabul edemiyorum.

Ülkemizin büyük ozanı o türküyü söylerken, bütün Türkiye insanı, ta o zamanlarda “Amerika Katil” şeklinde, Âşık Mahsunî’ye koro hâlinde eşlik etmeliymiş aslında! Ama buna egemen küresel güçler bir şekilde mâni oldular. Türkiye’nin iç dinamiklerine sokulan bir takım ihtilaflar, o zamanlardan bugünlere kadar bir takım ayrışmalarla geçti… Hâlâ da bu ayrışmaların farklı versiyonları, küresel güçler tarafından Türkiye’de uygulama safhasına konuluyor. Kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışıyor ve kırdırıyor.

Bizleri Anadolu topraklarında huzur içinde yaşatmamak için ellerinden gelen gayreti gösteren bir takım iç ve dış gayretler, ne yazıktır ki, ülkemiz topraklarında gelişecek bir takım güzel terennümlere de mâni oldular. Mâni oluşun getirdiği netice ise, sırf kendi topraklarımızda binlerce insanın ölümü, özellikle Ortadoğu coğrafyasının kana bulanması, Afganistan’ın tarumar edilmesi, dünyanın çeşitli bölgelerinde özellikle ABD ve AB kaynaklı zâlimliklerin zuhur etmesi; dünya gündemindeki şahit olduğumuz yansımalardır.

Zulümkâr tarih amcanın hakikate her zaman tokat atması, günümüze kadar süregelen seyri seferdir. Ama bu böyle gitmemelidir. Nerde bir zâlimlik varsa, nerde bir zulmet varsa hakikat korkmadan zalimliklerin karşısına dikilmelidir. Bir takım kompleksler içinde yaşamak, mistizm içinde kalmak, korkulara bürünmek, yılmak; insanları, milletleri özgür kılmaz. Kölemenlik ki, insanların acziyetidir; hatta kölemenlik; insanlık adına en büyük züldür.

Ne zaman insanlar akıllarıyla özgür iradelerine kavuşursa, işte o zaman hakikat; gerçek çehresine kavuşur ve çıplak krallardan tokat yemekten kurtulur. Ve ben inanıyor ve iman ediyorum ki, zulüm hiçbir zaman zulmüyle âbad olmamıştır. Bir gün hakikat, mutlaka zulmüyle âbat olmaya çalışan tarih amcasını tokatlayacaktır. Bu görülecektir.

Celalettin KURT

Kaynak: http://www.marasguncel.net

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, GERÇEK BİR MÜTEFEKKİR VE “ALTIN BEYİNLİ” BİR MİLLÎ MÜRŞİD, BİR CUMHURİYET OS...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafına yönelik açık...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir açıklama geldi, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2020-2021 yağış...

12 Yaşındaki Kız Öğrenci Taciz Kurbanı 12 Yaşındaki Kız Öğrenci Taciz Kurbanı...

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi yine bir sapıklık ve taciz olayıyla sarsıldı. Cumhuriyet Caddesinde bir kırtasiye dükkânında iş ...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 27 Nisan 2021 günü saat 10.00’da Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Valilik Toplantı Salon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

KADİR GECESİ  (Leyle-i Kadir) KADİR GECESİ (Leyle-i Ka...

İyi bil kıymetin, leyle-i kadrin Bin aydan hayırlı, Kadir Ge...

Mevla’m Neylerse Güzel Eyler Mevla’m Neylerse Güzel Ey...

Görünen o ki güzel ülkemde mutlu insanların sayısı her gün b...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kır...

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan ok...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ