Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kardelen Tepesi Paraşütçülerin Gözde Yeri Oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak paraşütçülerin hizmetine sunulan Narlı Kardelen Tepesi (Take Off) yamaç paraşütçülerinin gözdesi olmaya devam ediyor. Pazarcık İlçesinde bağlı Narlı Mahallesi’nde hizmete sunulan Kardelen Tepesi, hem spor, hem eğlence hem de adrenalin tutkunu yamaç paraşütçülerinin en uğrak noktası haline geldi. Eşsiz manzarasıyla dikkat çeken Kardelen Tepesi’nde buluşan Yamaç Paraşütçüleri, bölgenin turizmini de […]

Kardelen Tepesi Paraşütçülerin Gözde Yeri Oldu

24 Eylül 2018 - 7:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak paraşütçülerin hizmetine sunulan Narlı Kardelen Tepesi (Take Off) yamaç paraşütçülerinin gözdesi olmaya devam ediyor.

Pazarcık İlçesinde bağlı Narlı Mahallesi’nde hizmete sunulan Kardelen Tepesi, hem spor, hem eğlence hem de adrenalin tutkunu yamaç paraşütçülerinin en uğrak noktası haline geldi. Eşsiz manzarasıyla dikkat çeken Kardelen Tepesi’nde buluşan Yamaç Paraşütçüleri, bölgenin turizmini de canlandırıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan, Türkiye rekorlarının kırıldığı, birçok yamaç paraşütü tutkununa ev sahipliği yapan Kardelen Tepesi, 2020 Dünya Hava Oyunları’na aday olabilecek kapasitede gösteriliyor.

Havacılık ve yamaç paraşütü uçuşları ile mesafe yarışmalarının yapılabilmesi için yeterli yüksekliğe sahip olan ve aynı zamanda 400 kilometre uçuş parkuruna sahip olan Narlı Kardelen Tepesi, “doğa ve spor turizminde marka” olma yolunda ilerliyor. Birçok spor kulübü tarafından da eğitim pisti olarak kullanılan Kardelen Tepesi, adrenalin tutkunu paraşütçülerin adeta buluşma noktası oldu.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek burada uçuş eğitimleri yapan yamaç paraşütçüleri yapılan hizmetlerden oldukça memnun olduklarını ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür ettiler:

Mahmut Hopur: “Kahramanmaraş Sportif Havacılık Kulübü üyesiyim aynı zamanda yamaç paraşütü eğitmeniyim. Arkadaşlar aradılar orada hava nasıl? Kayseri’deyiz burada hava çok iyi değil mesafe uçmak için dediler. Bende bölgeyi daha iyi bildiğim için buraya gelmelerini tavsiye ettim. Gerçekten güzel bir gün. Şuan herkes Take Off artı yaklaşık 1000-1500 metredeler 40 kadar arkadaş burada. Zaten burası Türkiye tarafından bilinen hatta Avrupa ve Dünya tarafından bilinen bir Take Off alanı. Üç yıl önce Türkiye rekoru kırıldı. Bu yılda yine 250-300 kilometre mesafeler uçuldu buradan. Hava çok güzel. Sağ olsun Büyükşehir Belediyemizde çok güzel Take Off yaptı buraya. Gerçekten yaklaşık 20-30 tane pilotun aynı anda kalkabileceği çok güzel Take Off kalkış anı hazırladır. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz. Gerçekten harika bir bölgemiz var. İlkbahar, Yaz, Sonbahar Ahır dağından olsun Narlı’dan şuanda ki Take Off olsun uçuşlar yapıyoruz. Kışında ayrıca harika bir bölgemiz var. Yedikuyular’dan oradan da teleferikle yukarı çıkıp oradan da aşağı kışında kar içerisinde uçuş yapıyoruz. Tüm bölge pilotlarında bundan dolayı dikkatini çekiyor. Kışın çünkü karda uçmak çok keyifli geçen yıl yüzlerce sörf uçuş yaptık Yedikuyulardan. Sayın Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç beye yamaç paraşütü sporuna verdiği desteklerden dolayı gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Gerek burası olsun, Narlı Take Off,  gerekse Yedikuyular’da bize verdiği ayrıcalıklardan dolayı teşekkür ederiz.”

Can Gören: “Merhabalar Can Gören ben Fenomen Air Spor olarak Sakarya Serdivan ilçesinden geliyoruz Kahramanmaraş da p4 p5 eğitimimizi tamamlamaya geldik bölge olarak hava şartları gerçekten çok güzel burada eğitimimizi tamamlayıp Serdivan’a geri döneceğiz inşallah biz açıkçası Kayseri den geldik buraya dün Kayseri de yaptık uçuşlarımızı termik uçuşunu bölgede termiğin fazla olduğu bu sebep den dolayı mesafe uçuşun daha güzel olacağı geldi kulağımıza gerçekten de beklediğimizin üstünde çıktı çok güzel.”

Cemil Önder: “Ben Cemil Önder Kahramanmaraş Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanıyım ev sahibi olarak burada bulunuyoruz. Şuanda Türkiye’nin 15 ilinden 40’ı aşkın sporcu burada E5 eğitimi için gelmiş bulunuyorlar. Bulunduğumuz Take Off alanın yapımı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç Bey çok büyük ilgi gösterdiler ve bir aylık bir çalışma sonunda Türkiye’nin en iyi Take off alanlarından biri haline getirdik burayı. Buranın yanında Yedikuyular Kayak Merkezi’nde de Ahırdağı anten bölgesinde de yine Take Off alanlarını Büyükşehir Belediyesi olarak düzenleme yapıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a sporumuza göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Burası Türkiye’de ve Avrupa’da bir numara Narlı Kardelen Tepesi dediğimiz bölge. Bir numara olmasının sebebi bundan dört yıl önce Avrupa rekorunun kırılmış olması ve bu kırılan rekor bilgilerin sisteme yüklenmesiyle tüm Dünyanın gözünü buraya çektik. İşte bugün de örneğini görüyorsunuz birçok hafta sonu bu şekilde festival havasında uçuşlar oluyor. Burada daha çok ilgilenildiğinde Kahramanmaraş’a turizm yönünden de çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Zaten Kahramanmaraş’ın öyle bir özelliği var ki birçok doğa sporuna olduğu gibi yamaç paraşütünde de on iki ay uçulabiliyor olması. Kışında yine Yedikuyular Kayak Merkezi’nde de görmüşünüzdür sezon boyunca uçuşlar yapıldı. Yaptığımız uçuşları sisteme de yüklediğimizden tüm Türkiye’nin dikkatini kışında uçulabileceğini aynı zamanda da kayak yapılabileceğini gösterdik. Bu da Kahramanmaraş için çok büyük bir artı demektir. Tüm Türkiye’de ki yamaç paraşütü pilotlarını yazın Ahirdağı ve Narlı’ya kışın da Yedikuyularda ki kayak merkezimizden uçmaya davet ediyorum.”

Serdal Kayseri: Merhaba ben Serdal Kayseri pilotuyum buraya uçuş için geldik. Havanın daha güzel olduğunu söylediler. Hani meteoroloji olarak baktığımızda onun için Kahramanmaraş’a gelmeyi tercih ettik daha iyi uçacağımızı düşünerekten. Mesafe konumundan pek haberim yok aslın da biliyorum Kahramanmaraş’tan çıktığını biliyorum ama yani arkadaşım da buradan 258 kilometre civarı uçmuştu. Ama denemek için de geldik bizde uçmaya. Yaz kış uçulduğunu bilmiyordum, kışın da gelmeyi düşünüyoruz. Bakalım Take Off Alanını değerlendireceğiz en iyi şekilde.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, GERÇEK BİR MÜTEFEKKİR VE “ALTIN BEYİNLİ” BİR MİLLÎ MÜRŞİD, BİR CUMHURİYET OS...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafına yönelik açık...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir açıklama geldi, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2020-2021 yağış...

12 Yaşındaki Kız Öğrenci Taciz Kurbanı 12 Yaşındaki Kız Öğrenci Taciz Kurbanı...

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi yine bir sapıklık ve taciz olayıyla sarsıldı. Cumhuriyet Caddesinde bir kırtasiye dükkânında iş ...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 27 Nisan 2021 günü saat 10.00’da Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Valilik Toplantı Salon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

KADİR GECESİ  (Leyle-i Kadir) KADİR GECESİ (Leyle-i Ka...

İyi bil kıymetin, leyle-i kadrin Bin aydan hayırlı, Kadir Ge...

Mevla’m Neylerse Güzel Eyler Mevla’m Neylerse Güzel Ey...

Görünen o ki güzel ülkemde mutlu insanların sayısı her gün b...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kır...

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan ok...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ