Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Çiftçilere 14.000 Elma Fidanı Dağıtıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Göksun’da çiftçilere elma fidanı dağıttı. Elma fidanı dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, tarımsal kalkınmaya desteklerinin devam edeceğini söyledi. Hayvancılığa verdikleri desteklerin yanı sıra tarımsal üretime de destek vermeye gayret ettiklerini ifade eden Başkan Erkoç: “Bugün burada çok güzel bir birlikteliği yaşıyoruz. Binlerce elma fidanını sahiplerine yani değerli Göksunlu […]

Kahramanmaraş’ta Çiftçilere 14.000 Elma Fidanı Dağıtıldı

17 Nisan 2015 - 18:43A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Göksun’da çiftçilere elma fidanı dağıttı.

Elma fidanı dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, tarımsal kalkınmaya desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Hayvancılığa verdikleri desteklerin yanı sıra tarımsal üretime de destek vermeye gayret ettiklerini ifade eden Başkan Erkoç: “Bugün burada çok güzel bir birlikteliği yaşıyoruz. Binlerce elma fidanını sahiplerine yani değerli Göksunlu çiftçilerimize teslim edeceğiz.

Göksun Kahramanmaraş’ımızın çok önemli ve çok özel bir ilçesi… Göksun Türkiye’nin en güzel, en lezzetli elmalarının yetiştiği bereketli topraklara sahip bir ilçemiz… Meyvenin âlâsı, Göksu’nun elmasıdır… Biz öyle biliriz.

Bugün burada da Göksun’lu çiftçi kardeşlerimize %60’ı Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanan 14.000 adet elma fidanının dağıtımını yapacağız. Hükümetimizin bize sağladığı olanakları bizde çitçilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Göksun İlçemizde 2002 yılında 16.000 ton elma üretimi yapılırken bu rakam 2014 yılında 35.000 tona ulaşmıştır. Yani Göksun İlçemizin elma üretiminde hükümetimiz döneminde %50’den fazla bir artış meydana gelmiştir.

Büyükşehir Yasası ile birlikte İlimizde İl Özel İdareleri kaldırılmış olup Büyükşehir Belediyesi kurulmuştur. Önceden ilimizde önem arz eden yöresel tarım ürünlerimiz İl Özel İdaresi tarafından desteklenmekte idi. İlimizin Büyükşehir olmasıyla birlikte artık bu tip destekleri bugün olduğu gibi biz vereceğiz” diye konuştu.

Göksu Çayı’nın artık temiz aktığına işaret eden Başkan Erkoç: “Bildiğiniz üzere Göksun’da kış oldukça sert geçer. Büyükşehir Belediyesi olarak başarılı bir karla mücadele dönemi geçirdik. Zorlu geçen kış şartları neticesinde karla mücadele çalışmalarımızı çok yoğun bir şekilde sürdürdük. Vatandaşlarımızın sıkıntıya girmemesi için 7-24 saat karla mücadele ekiplerimiz çalıştı.

KASKİ bünyesinde gerçekleştirdiğimiz çalışma ile Göksu çayımıza dökülen kanalizasyon suyunu ilçe merkezinden uzaklaştırdık. Artık Göksu çayı tertemiz akıyor.

Tüm bunların yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da Göksun için çalışmalar yürütüyoruz. Göksun ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerini unutmadık, yardımlarımız devam ediyor. Aynı zamanda ileriki günlerde Göksun ilçemize, içerisinde taziye evi, kütüphane, konferans salonu ve yaşlılar dinlenme salonu bulunan büyük bir sosyal tesis kazandıracağız, bu projemizin ihalesini gerçekleştirdik.

Bunlar Göksun ilçemizin hak ettiği hizmetler, inşallah çok daha fazlasını ileriki zamanlarda Göksunumuza, diğer ilçelerimize ve tüm Kahramanmaraş’ımıza kazandıracağız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından elma üreticilerine elma fidanları dağıtıldı.

Elma fidan dağıtımı törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un yanı sıra Başkanvekili Muharrem Erantepli, Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sayim Ata ile diğer ilgililer ve çiftçiler katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ