Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Paköz :“Mısır’a darbe üstüne darbe”

“ Mısır’daki katliamı kınadığını belirten”  Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Paköz Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu Müslümanların birbirlerine sahip çıkması gerektiğini söyledi. Paköz, “Dünyada bulunan Müslüman ülkeler birlik ve beraberliği sağlamakta güçlük çekerken,  Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler, Sırplar, Katolikler ve buna benzer kendilerini din mensubu gören devletlerde iç kargaşa yaşanmamaktadır. Bunun sebebi ise akılcı davranmak.” […]

Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Paköz :“Mısır’a darbe üstüne darbe”

20 Ağustos 2013 - 13:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

“ Mısır’daki katliamı kınadığını belirten”  Kahramanmaraş Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Paköz Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu Müslümanların birbirlerine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Paköz, “Dünyada bulunan Müslüman ülkeler birlik ve beraberliği sağlamakta güçlük çekerken,  Hıristiyanlar, Yahudiler, Ermeniler, Sırplar, Katolikler ve buna benzer kendilerini din mensubu gören devletlerde iç kargaşa yaşanmamaktadır. Bunun sebebi ise akılcı davranmak.” Dedi.

“Bazı ırkçı devletlerde ise kendi ırkından olmayan ama aynı çatı altında yaşayan insanlara yaşam hakkı tanımamak için, güçlü olan güçsüzleri öldürerek yaşamlarına son verdirerek bir nesli yok etmektedirler. Bu katliamlara her nedense demokrasi dersi verenler neden ses çıkartmazlar?” diyen  Muhtar Paköz,Ey insan hakları savunucuları, bu yapılan insanlık dışı katliamlara göz yumarak seslerinizi çıkartmıyorsunuz!.. Irakta, Libya da, Suriye de ve mısırda öldürülen Müslümanlar yoksa insan değil mi?  Yoksa sizler mi insansınız, arada mezhep ve din ayrılıkları varda sahip onun için mi vurdum duymaz  davranıyorsunuz? “ ifadelerini kullandı.

Paköz, “Gelelim Ortadoğu ve Kuzey Afrika Devletlerindeki katliamlara, Arap baharı olarak gündeme gelen Müslüman devletlerinde iç savaş sürerken, Müslüman devletlerinden Türkiye hariç ses çıkartan olmamıştır. Müslüman uyanık ve dirayetli olmalı, bilgili ve şuurlu olmalı, harp taktiklerini iyi bilmeli. onun bunun kışkırtması ile hareket etmemeli, silahın karşısına silahsız gitmemeli.

Değerli Müslüman kardeşlerim, gün birlik ve beraberlik günüdür. ARTIK ÖNÜMÜZÜ GÖRELİM.

Tehlikenin nereden geldiği açıkça belli olmasına rağmen vurdumduymaz olamayız.  Bugün onlara yarın bize olursa ne yaparız?   Komşumuz Suriye de, Müslüman kardeşler ile Esed güçleri arasında 2 yıldan buyana iç savaş yaşanmaktadır. Birleşmiş Milletler nerede? Esed güçlerinin yanında yer alan, Çin ve Rusya’nın olması bir dış müdahaleyi önlemektedir. Birleşmiş Milletlerin dış müdahalesi kararını ise Rusya’nın veto etmesi ile durmuştur. Yüzbinlerce Müslüman kardeşlerimiz bu nedenle öldürülmektedir. Bu ölümlere Siyonistler göz yummakta, çözüm için öneri getirmezken dil ucundan  aldatıcı demeçler verilerek geçiştirilmektedir. Çünkü ölenler Müslüman… Ölenler bir Hıristiyan ve Yahudi olsa müdahale hemen yapılırdı!

Orta doğunun büyük ülkesi Mısırda ise Diktatör Mübarek’in devrilmesi ile Müslümanlara yapılan zulüm sona erdirilmişti. Zulmün bitmesi ile secimle işbaşına gelen Müslüman kardeşlerin lideri Mursi’nin Mısır’ın Devlet Başkanlığına seçilmesinden sonra Mısır’a demokrasinin gelmesinden rahatsız olan Yahudi lobisi hemen harekete geçerek muhalif gurupları kışkırtıp sokağa dökmesini sağlayarak, askerlere ihtilal zemini hazırlayıp seçimle işbaşına gelen Devlet Başkanı mursi’yi koltuğundan ederek cunta rejimini işbaşına getirmiştir. Cunta rejiminin işbaşına gelmesi ile demokrasi rafa kaldırılmış geçici olarak bir hükümet göreve getirilmiştir.

Mübarek Ramazan ayında devlet başkanı Mursi’nin devrilmesiyle, sokaklara dökülen taraftarları camide namaz kılarken, yüzlerce insan öldürülmüş. Yine ellerinde silah olmadan meydanlarda ihtilalin yapılmasını protesto eden milyonlarca Müslüman kardeşlerimizin üzerlerine havadan ve yerden yaylım ateşleri açılarak 1000 yakın insanların öldürülüşünü dünya milletleri seyrederken, bu ölüm olayına Birleşmiş Milletler ve NATO ve bazı devletlerden hatta Müslüman ülkelerinden bir kınama dahi yapılmamıştır. Aman Allah’ım ne günlere kaldık, Müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor kılımızı kıpırdatmıyoruz.

Başta Amerika ve Avrupa Birliği yapılan askeri darbeyi görmezden gelerek hatta destek vererek Müslümanların öldürülüşüne göz yummaktadırlar. Uyanık olalım. Cennet ülkemizin birliğini dirliğini, bütünlüğünü korumak baş görevimiz olmalı. Müslüman ülkelerindeki karışıklıkları süzgeçten geçirelim, kimliğimiz ve ırklarımız ne olursa olsun, birbirimize sahip çıkalım. Dört bir yanımız düşmanlarla çevrili uyanık olalım. Aynı çatı altında yaşamlarımızı kin ve nefrete dönüştürmeden sevgi ve saygı içinde sürdürülelim. Aksi takdirde iş işten geçerse pişmanlık fayda etmez. Ülkemizi Allah kem gözlerden korusun. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun ülkemiz bir bütündür bütün kalmalı. Mısır da yapılan katliamları kınıyor ve lanetliyorum.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Gel...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, Bu akşam (30.01.2023 Pazartesi) saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’de beklenen...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençl...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Dulkadiroğlu Heyecan Bahçesi’nde...

Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Y...

Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 2 “Emniyet Personeline Yönelik Bilgilendirme Çalışmaları” yapıldı. Toplum D...

Şeref Kazancı Güven Tazeledi Şeref Kazancı Güven Tazeledi

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifinde gerçekleştirilen seçimlerde sandıklardan Şeref Kazancı biri...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

Piknik Alanlarındaki Tehlike Piknik Alanlarındaki Tehl...

Geçtiğimiz Cuma günü kahvaltı yaparken hanımefendi; “ Bey, b...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Ba...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarı...

Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri Emniyet Personeline Aile ...

Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 2 R...

Şeref Kazancı Güven Tazeledi Şeref Kazancı Güven Tazel...

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet...

Prof. Dr. Perihan Öztürk: Türkiye’de 600 cüzzamlı hasta var Prof. Dr. Perihan Öztürk:...

KSÜ Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı...

YAŞLILARA SAYGI  YAŞLILARA SAYGI 

Bir ayet-i kerimede:  “Kime uzun ömür verirsek biz onun geli...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ