Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 14 Temmuz 2015 Salı günü toplandı. Yoklama ve açılışın ardından Haziran ayı Meclis Toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylanması tamamlandı Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin 1. Maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Hidrolik Kırıcı alımı ile ilgili teklifi.     Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Gündemin […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

16 Temmuz 2015 - 1:40A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 14 Temmuz 2015 Salı günü toplandı.

Yoklama ve açılışın ardından Haziran ayı Meclis Toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylanması tamamlandı

Daha sonra gündem maddelerine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde Fen İşleri Dairesi Başkanlığının Hidrolik Kırıcı alımı ile ilgili teklifi.     Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Numarataj ücret tarifesi değişikliği ile ilgili teklifi. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 3. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Dönükler bağlantı yoluna Şehit Durdu Yorgun’nun isminin verilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 4. Maddesinde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Hacı İbrahimuşağı Mahallesindeki Andop Sokak isminin Muharremler Sokağı olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 6. Maddesinde İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Kılavuzlu Mesire Alanının, Kılavuzlu Şehit Polis Cengiz Engizek Mesire alanı olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7. Maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının yeni müdürlük kurulması ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının yeni kadro ihdası ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 9. Maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Yeni Birim ihdası ve Müdürlük kurulması ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesinde Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Su ve Atıksu Projesi Operasyonel Anlaşmanın kabulü ve Büyükşehir Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 11. Maddesinde Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının jeotermal su kullandırılması ile ilgili abonelik verilmesi ve Büyükşehir Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 12. Maddesinde Zabıta Dairesi Başkanlığının Zabıta Hizmet Aracı Alımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 13. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Mobil Temizlik Makinesi alımı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 14.maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının 1. Uluslararası Maraş Dondurması Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında en çok ve en hızlı dondurma yeme yarışmasında dereceye girecek olan yarışmacılara ödül tutarının belirlenmesi ile ilgili teklifi Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 15. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının park, mesire, rekreasyon alanlarının ve refüj düzenlemeleri v.b. yerlerin yapım ve tamirinde kullanılmak üzere çeşitli yapım işlerinin Açık İhale Usulü ile yıllara sari olarak ihale edilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 16. Maddesinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Karayolları Genel Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında yapılacak olan protokol için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 17. Maddesinden 28. Maddeye kadar olan maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 29. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Uluslararası Kafkas Kültür Festivali yapılması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kafkas Dernekleri Federasyonu arasında protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi. Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 30. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Dr. Mehmet Fetih Yanardağ’ın 31.08.2015- 06.09.2015 tarihleri arasında Amerika’nın Chicago eyaletine görevlendirilmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 31. Maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 32. Maddesinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Gençlik Spor Şube Müdürlüğü Bünyesinde faaliyet gösteren Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda bulunan kantin işletmesinin 5 yıl süreyle AKBEL A.Ş. ye devri ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Daha sonra ilave gündem maddelerine geçildi.

Gündemin 33.maddesinden 60. Maddesine kadar maddeler çeşitli komisyonlara havale edildi.

Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi, oturumu kapatmayacaklarını ifade ederek bir sonraki oturumun 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 14.00’te tekrar toplanacağını duyurarak oturuma ara verdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Satranç Müsabakasında Ķız öğrenciler...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR…

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksulluk sarmalına sokanlardan söz ediyorum. Hayat pahalılığı Bütün ağırlıkları...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu Müdürü Ahmet Karatutlu Koordinatörlüğünde yapılan 9. Bölge Bilgi Yar...

Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbistan’ı yasa boğdu. Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbista...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Elbistan Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Hatice Bağcı’nın vefatı eğitim camiasını çok ü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eği...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz ...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanm...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ