Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi 10 Mart’ta Toplanıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 10 Mart 2015 Salı günü toplanacak. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te toplanacak olan Büyükşehir Belediye Meclisi yoklama ve açılışın ardından Şubat ayı Meclis Toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylanması yapılacak. Gündemde görüşülecek olan maddeler ise şu şekilde sıralandı: 1- İmar ve Şehircilik Dairesi […]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi 10 Mart’ta Toplanıyor

09 Mart 2015 - 20:09A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 10 Mart 2015 Salı günü toplanacak.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te toplanacak olan Büyükşehir Belediye Meclisi yoklama ve açılışın ardından Şubat ayı Meclis Toplantısına ait tutanak özetinin okunması ve oylanması yapılacak.

Gündemde görüşülecek olan maddeler ise şu şekilde sıralandı:

1- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Andırın İlçe Sınırlarında bulunan Fatma Hatun caddesinin ismini değiştirilmesi ile ilgili teklifi.

2- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 71044,71042 ve 71045 sokaklar arasında 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

3- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah.71017, 71036, 71013, 71011 ve 71015 sokaklar arasında 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

4- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu ilçesi Şeyhadil Mah. 416 ada 103 nolu parsel güneyinde 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

5- Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının 6. Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvasında dereceye girecek olan sporculara verilecek ödül ile ilgili teklifi.

6- Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Halk Ekmek Fabrikası ve Çamlıca Lokantasında satışa sunulan ürünlerin fiyatlarının belirlenmesi için Belediyemiz Encümenine yetki verilmesi ile ilgili teklifi.

7- Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ve alt bileşenlerinin kullanıma açılmasına ilişkin protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi.

8- Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığının Mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait İlimiz Onikişubat İlçesi, Üngüt Mahallesi 4528 ada 7 nolu parselde bulunan 7.738,08 m² yüzölçümlü arsanın tamamın satışı ile ilgili teklifi.

9- Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığının Kamu Yatırımı Kararı ile ilgili teklifi.

10- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi.

11- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Kahramanmaraş Değerler Eğitim projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi.

12- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Gelir Tarifesi ile ilgili teklifi.

13- Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Afşin İlçesine Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Halinin Kurulması ve İşletme Yetkisinin Afşin Belediyesine Devredilmesi ile ilgili teklifi.

14- Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Elbistan Hal Şubesi İçin Kantar ve Dükkân Devir Ücretinin Belirlenmesi ile ilgili teklifi.

15- Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Araç devri ile ilgili teklifi.

16- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının ERASMUS İçin Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar ile ilgili teklifi.

17- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Proje İmza Yetkisi ile ilgili teklifi.

18- Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığının Çevre Denetim Biriminin Kurulması ve Yetki Devri ile ilgili teklifi.

19- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Mikro Kredi Projesi kapsamında Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) İle Protokol yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi.

20- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Afşin İlçe Sınırlarında bulunan bazı mahallelerde cadde ve sokak adı değişikliği ile ilgili teklifi.

21- İtfaiye Dairesi Başkanlığının Araç Hibe talebi ile ilgili teklifi.

22- İtfaiye Dairesi Başkanlığının İtfaiye Eğitim Ücreti tarifesinin belirlenmesi ile ilgili teklifi.

23- Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Japonya Büyükelçiliği-Yerel Projelere Hibe Programına “Proje Sahibi” olarak başvurusu kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanına proje imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi.

24- Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Erguvan Misafirhane ve Fitness Salonu fiyatlandırması ile ilgili teklifi.

25- Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Hobi Bahçeleri Yönetmeliği ile ilgili teklifi.

26- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Gelir Tarifesinde değişiklik yapılması ile ilgili teklifi.

27- Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığının Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi.

28- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Önsen Mah. 1/1000 ölçekli ilave uygulama imar planı ile ilgili teklifi.

29- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi 1/1000 ölçekli plan notları değişikliği ile ilgili teklifi.

30- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi 1/1000 ölçekli plan notları değişikliği ile ilgili teklifi.

31- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Dulkadiroğlu Mah. 424 ada 3 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı değişikliği ile ilgili teklifi.

32- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Karacasu Mah. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planı, plan notları değişikliği teklifi.

33- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Kılılı Mah. 353 ada 2 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

34- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesi Ceceli Mah. 185 ada 1 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

35- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 265 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

36- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Ferhuş Mah. 1134 ada 1 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

37- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat Yörükselim Mah. 692 ada 47 parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi.

38- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Şeyhadil Mah. 779 ada ve 955 arasındaki yolda 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili teklifi.

RAPORLAR :

1- İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Disiplin Amirleri Yönetmeliği ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu.

2- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Estetik Kurulu Oluşumu ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu.

3- Fen İşleri Dairesi Başkanlığının AYKOME Çalışma Yönetmeliği ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu.

4- Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu

5- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Afşin İlçesi Kale Mah.138 ada 20 parsel 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

6- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının; Dulkadiroğlu İlçesi Dulkadiroğlu Mah 1626 ada 3 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli uyguluma imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

7- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Aslanbey Mah. 140 ada 12 nolu parsele ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

8- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir Mah. 3281 ada 2 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

9- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Pınarbaşı Mah. 4018 ve 4122 nolu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

10- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Üngüt Mah. 6362 ada 1 nolu parsel ve çevresinin kapsayan alanda 17.11.2014 gün onanlı 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uyguluma imar planı değişikliğine itiraz ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

11- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Yenişehir Mah. 3709 ada 3 parselde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

12- İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Dulkadiroğlu İlçesi Gaziantep yolu doğusu Erkenez çayı güzergâhında 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikli ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vali Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret etti Vali Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyare...

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret ederek ilimizde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya ...

Kahramanmaraş Valisi Ünlüer, Kaza Yerinde İncelemelerde Bulundu Kahramanmaraş Valisi Ünlüer, Kaza Yerind...

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Andırın ilçemizde freni boşalan kamyonun, ceneze defini gerçekleştiren vatandaşlarımıza çarpması ...

Malik Eşter Cami ve Külliyesinin yapımı Hızlı bir şekilde devam ediyor. Malik Eşter Cami ve Külliyesinin yapımı ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Üngüt Mahallesinde yapımına başlanan 3 bin kişlik külliye şeklinde ve Kahramanmaraş’ta bir ilk ol...

Gözde Akademi Ağız ve Diş Sağlığı  Polikliniğinin TOGG’una Büyük İlgi Gözde Akademi Ağız ve Diş Sağlığı  Polik...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde hizmet veren Gözde Akademi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tarafından alınan Türkiye’nin yerli...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sümeyye ve Ahmet Güneçıkan’ın mutlu günü Sümeyye ve Ahmet Güneçıka...

Selahattin ve Aliye Güneçıkan’ın güzel ve hanımefendi kızlar...

Vali Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret etti Vali Mükerrem Ünlüer, Bas...

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Basınevi’ni ziyaret ed...

Kahramanmaraş Onikişubat Robotik Takımları MEB Robot Yarışmasında Fırtına Estirdi Kahramanmaraş Onikişubat ...

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürl...

MESDER “Deprem” konulu “Ulusal Öykü Yarışması ” düzenledi MESDER “Deprem̶...

Kısa adı MESDER olan Kahramanmaraş Sanat- Edebiyat Derneği &...

Hacı Mehmet Narlı İlkokulu ve Ortaokulu törenle açıldı Hacı Mehmet Narlı İlkokul...

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Çakallı Hasanağa Maha...

Mobil Çocuk Kütüphanesi, Görev Başında Mobil Çocuk Kütüphanesi, ...

Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projesi Mobil Çocuk Kütüphan...

Dostlarla Birada Olmak Dostlarla Birada Olmak

Geçen hafta dostlarımla biraya geldik. Bir araya gelmemize v...

Onikişubat Belediyesi Bunu hep Yapıyor Onikişubat Belediyesi Bun...

91 milyon TL’lik eğitim yatırımıyla tüm Türkiye’ye mod...

Asrın Felaketini Yaşayan Şehirde İlköğretim Haftası Kutlandı Asrın Felaketini Yaşayan ...

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen “Asrın felaketi&#...

Ömer Farık Arıkan Ortaokulunda Akademik Başarıyı Artırma Toplantısı Ömer Farık Arıkan Ortaoku...

Kahramanmaş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş Ölçme De...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ