Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 5 Ağustos’ta Toplandı

Kahramanmaraş Belediye Meclisi gündemindeki maddeleri görüşmek üzere 5 Ağustos 2013 Pazartesi günü toplandı. Gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere Belediye Meclis Salonu’nda 5 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan Belediye Meclisi gündemin 1. Maddesinde  Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından gündemin ikinci maddesinde  Bir gün 1500 kişilik iftar yemeği masrafını karşılamak üzere; Es- […]

Kahramanmaraş Belediye Meclisi 5 Ağustos’ta Toplandı

05 Ağustos 2013 - 16:34A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Belediye Meclisi gündemindeki maddeleri görüşmek üzere 5 Ağustos 2013 Pazartesi günü toplandı.

Gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere Belediye Meclis Salonu’nda 5 Ağustos 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan Belediye Meclisi gündemin 1. Maddesinde  Açılış, yoklama ve eski tutanak özetinin görüşülmesinin ardından gündemin ikinci maddesinde  Bir gün 1500 kişilik iftar yemeği masrafını karşılamak üzere; Es- Seyyid Osman Hulusi Elendi Vakfı tarafından 7.635,00 TL bağış yapılması teklifi kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne sinyalize altyapı hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet üstü ekipmanlı kamyonet alınması teklifi kabul edilirken, gündemin 4. Maddesi de görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde Kahramanmaraş Sağlık Hizmetleri Turizm İnşaat Gıda Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş. tarafından, Kamulaştırma ya da Kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanmak şartı ile belediyemize 250.000,00 TL şartlı bağış yapılması teklifi kabul edilirken,

Gündemin 5. Maddesi olan Binevler Mahallesi 13011. Sokakta bulunan parka merhum İnşaat Mühendisi Murat DEMİR’ in isminin verilmesi teklifi ile gündemin 6. Maddesi Erkenez Mahallesi-Bayındırlık Evleri arasında belediyemizce yapımı gerçekleştirilen parka ilimizin işgali sırasında emeği geçmiş olan Gıvrak İbrahim isminin verilmesi teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen cadde ve sokaklara isim verilmesi hakkındaki raporun görüşülmesi teklifi görüşülerek kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesi Karakucak Güreş Festivalinde kilolarında ilk üç dereceye girecek olan sporculara verilecek ödül miktarlarının görüşülmesi teklifi 35 bin 600 TL olarak belirlendi.

Gündemin 9. Maddesinde Yurt içi ve yurt dışında başarı gösteren amatör sporculara verilecek ödül miktarlarının görüşülmesi teklifi. Kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesinde Kayabaşı Mahallesi Derdiment Dede Mevkii 1871 Ada 1 parsel üzerine belediyemizce yaptırılan caminin bedelsiz olarak Diyanet İşleri Başkanlığı adına İl Müftülüğüne tahsis edilmesi teklifi kabul edildi.

Gündemin 11.  Maddesinde Belediye mülkiyeti olan 2 adet arsa ile hissedar olduğu 4 adet arsadaki hisselerine satış kararı ve satış işlemleri için encümene yetki verilmesi teklifi. Kabul edilmesinin arından gündem dışı gelen maddelere geçildi.

Gündem dışı gelen 15 maddede Türkoğlu’na yapılması planlanan Taziye evinin meclis kararı için yeniden düzenleme yapılması kabul edildi..

Gündem dışı gelen 16. Maddede Doğaka projeleri kapsamında Etüd Proje Müdürü Burhanettin Türkkahraman’a  yetki verilmesi teklifi kabul edilirken, gündem dışı gelen 17. Maddede ise Yenilenebilir enerji konusunda Doğaka projelerinden faydalanmak için Burhanettin Türkkahraman’a yetki verilmesi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 18. Maddede Karamanlı Mahallesinde bulunan arsanın İl Müftülüğüne cami yapımı için devredilmesi kararlaştırıldı.

Gündem dışı gelen 19. Maddede Eğitim ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün norm kadro değişikliği üzerine teklifi kabul edildi.

Gündem dışı gelen 20 maddede Mali İşler Müdürlüğünün Şazibey Halk Pazarı’ndaki 5 nolu işyerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi teklifi görüşülerek karara bağlanırken gündem dışı gelen 21. Maddede İmar Müdürlüğü’nün Göllü Köyü civarında kamu yararına arazi oluşumu için Toprak Koruma Kuruluna müracaat edilmesi teklifi kabul edildi.

Gündem dış gelen 22. Maddede Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün satışı yapıldığı halde tapusu verilemeyen gayrımenkul için tapu verilip verilmeyeceği görüşülerek karara bağlandı.

Gündem dışı gelen 23. Maddede imar plan tadilatları görüşülürken, gündem dışı gelen 24. Madde de ise izin dilekçeleri görüşüldü.

Belediye Meclisi 12 Ağustos 2013 Pazartesi tekrar toplanmak üzere oturuma ara verildi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakaland...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu Hırsızlık Suçundan 10 yıl 10 Ay kesinle...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yak...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince uyuşturucu suçlarına karşı yürütülen çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Başsa...

Yalnız Ardıç Millet Bahçesi Kahramanmaraş’a Değer Katacak Yalnız Ardıç Millet Bahçesi Kahramanmara...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, yapımı tamamlanan Yalnız Ardıç Millet Bahçesi’nde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Bu...

KAHRAMANMARAŞ’TA POLİS HUZUR GÜVEN VERİYOR KAHRAMANMARAŞ’TA POLİS HUZUR GÜVEN VERİY...

Onikişubat ilçesinde görevli Devriye Ekipler ile Çarşı ve Mahalle Bekçi yaya devrıyelerimızce metruk bma; park, bahçe, cadde ve sokakla...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta &#...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme ...

Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi Eğitimcilere “Bağım...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürl...

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor  Projesi” Kitap Dağıtımı 6. “Kahramanmaraş B...

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖ...

DYK kurslarında ki öğrencilere TYT ve AYT hazırlık kitapları dağıtıldı DYK kurslarında ki öğrenc...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdülhakim Bilgili ...

Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ...

Uğur Mumcu’yu anmak… Uğur Mumcu’yu anmak…

29 yıldır kalbimizde yaşıyor! Fikirleri, günümüze ışık taşıy...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphe...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ...

Yalnız Ardıç Millet Bahçesi Kahramanmaraş’a Değer Katacak Yalnız Ardıç Millet Bahçe...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, yapımı tamamlanan...

Özel Yıldız yarıyıl tatiline sportif dereceler ile başladı. Özel Yıldız yarıyıl tatil...

        2022-2023 Okul Sporları faaliyetleri kapsamında yapı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ