Maraşta Haber
Maraşta Haber

İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü’nün 4.’sü Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü, Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen “İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü’nün” 4.’sü düzenlendi. KSÜ ev sahipliğinde Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen, iş dünyasından isimlerle iş arayanları buluşturmayı amaçlayan İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü programının açılış konuşmasını KSÜ […]

İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü’nün 4.’sü Düzenlendi

22 Aralık 2015 - 22:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü, Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen “İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü’nün” 4.’sü düzenlendi.

KSÜ ev sahipliğinde Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen, iş dünyasından isimlerle iş arayanları buluşturmayı amaçlayan İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü programının açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı.

Bu programın alanında tecrübe sahibi insanların deneyimlerinden faydalanmak açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Deveci, “Az sonra sizlerle başarı öykülerini paylaşacak olan, kariyer sahibi iki değerli insanı geçmişte dinleme fırsatı buldum. İşini seven, azimli, gayretli ve inançlı insanları dinlemek, hayat hikâyelerinden ders çıkarmak önemli bir fırsattır.” diye konuştu.

Üniversite olarak mühendislik eğitimi alanında bir ilk gerçekleştirerek sahaya inen bütün branşlarda“İntörn Mühendislik” uygulamasını başlattıklarını belirten Rektör Deveci, “Uygulama Kapsamında Mühendislik eğitimi gören öğrencilerimiz son sınıfın ikinci yarıyılında ilgili sektörde faaliyet gösteren kuruluşlarda mühendislik yapabilecekler.” diye konuştu.

Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce ise İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü kapsamında, işe geçiş süreci ve uyum konularında iş arayanları bilgilendirmeyi bunun yanı sıra iş hayatından isimlerin tecrübelerini iş arayanlara aktarmayı amaçladıklarını söyledi. Yüce, öğrencilere staj konusunda bir de müjde verdi. KSÜ ve Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce imzalanan, “ İş Başı Eğitim Protokolü” kapsamında öğrencilerin 6 aya kadar staj ücretleri İŞKUR tarafından karşılanacak.

Açılış konuşmalarının ardından panele geçilirken, KSÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü’nün moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Mado Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Atila Kanbur ile Çabasan Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

İlk sözü alan Atila Kanbur, Mado’nun markalaşma sürecini, 25 metrekare dükkândan uluslararası arenaya yolculuğunu paylaştı. Bir marka için en önemli unsurun sahiplenilir olması gerektiğini belirten Kanbur, yatırımın artması için bürokrasinin azalmasının gerekliliğini de vurguladı.

Şahin Balcıoğlu da iş ve meslek yaşamına ilişkin tecrübelerini katılımcılarla paylaşırken, işi severek yapmanın önemli bir unsur olduğunun altını çizdi. “Bizler yatırım yaparken sadece kendi geleceğimizi değil çocuklarımızın geleceğini de ipotek ediyoruz” diyen Balcıoğlu, “Yatırım yapmak ciddi bir ön çalışma gerektirir. Yatırım yapmak için kılı kırk yarmak gerekir” dedi. Balcıoğlu genç girişimci adaylarına seslenerek, “Kendinize güvenirseniz bütün engelleri aşarsınız” tavsiyesinde bulundu.

İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yılmaz ise konuyu akademik açıdan ele alarak iş bulma ve işe geçişte yaşanan zorluklar, işveren ve iş arayan açısından gerekli unsurlar, iş arayanın sahip olması gereken vasıflar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

İki oturumdan oluşan panel sonunda panelistler öğrencilerin sorularını cevaplandırırken, panelin sonunda konuşmacılara Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci ve Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce çeşitli hediyeler takdim etti.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere ...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçük İşletmelere Yönelik Hızlı Destek Programı kapsamında 852 işletmeye, 131 ...

DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIYOR DULKADİROĞLU’NUN TARİHİ YENİDEN CANLANIY...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ortaya koydukları konak restorasyon çalışmalarıyla ilgili konuşarak, “Ortaya koyduğumuz kona...

ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni ÖDM Tarafından 2. KDS Ödül Töreni

Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında (KDS)  en çok katılım ve başarı göst...

Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin Mutlu Günü Sevim (Sivik) Binici ve Erol Binicinin M...

Hanife ve Kenan Sivik ailesinin güzel ve hanımefendi, eğitimci kızları Sevim Sivik – Zeliha ve Ökkeş Binici ailesinin yakışıklı ve beye...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
276.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 276.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Sanırız ki bu çağ, eğlence çağı Boş yere kopuyor,aile bağı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ne...

Bir Başarı Öyküsü Bir Başarı Öyküsü

İlimizin sahip olduğu ‘Tarih, Kültür ve Turizm’ değerlerini ...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Mo...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri ...

Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Çekim Kursu Sahada Uygulamalı Devam Ediyor Halk Eğitim Merkezi Fotoğ...

Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi M...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCAR...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu ...

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçu...

Alanında uzman akademisyenler KSÜ Hastanesi’nde buluştu. Alanında uzman akademisye...

Türkiye’nin birçok ilinden gelen bilim insanları “Güneş T. Y...

Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ