Maraşta Haber
Maraşta Haber

Gazeteciler Cemiyeti Erkoç’u Ziyaret Etti

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı M. Fatih Erkoç’u ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığına gerçekleştirilen ziyarete, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın, Kürşad Kerem Akçakale, Akif Arslan, Devrim Başer, Mesut Tuğrul, Cüneyt Beyit ve Bekir Doğan katıldı. Ziyarette, uzun süredir ülke gündeminde yer alan Gezi Parkı olayları ve Kahramanmaraş’ın […]

Gazeteciler Cemiyeti Erkoç’u Ziyaret Etti

22 Haziran 2013 - 20:08A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı M. Fatih Erkoç’u ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanlığına gerçekleştirilen ziyarete, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın, Kürşad Kerem Akçakale, Akif Arslan, Devrim Başer, Mesut Tuğrul, Cüneyt Beyit ve Bekir Doğan katıldı.

Ziyarette, uzun süredir ülke gündeminde yer alan Gezi Parkı olayları ve Kahramanmaraş’ın gündemindeki konular hakkında sohbet edildi. Kahramanmaraş basının ilkeli, tarafsız ve yapıcı habercilik anlayışıyla uzun yıllar boyunca şehre hizmet ettiğine dikkat çeken İl Başkanı Erkoç, bu yönüyle ilde gazetecilik yapanların ve sektörün ülke genelinde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti. Düzenlenen toplantılarda her zaman basını yanlarında görmekten memnun olduklarını ve toplantılarda gazetecileri görmediklerinde bir eksiklik hissettiklerini söyleyen Erkoç, basınla ilgili konularda üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için hazır olduklarını belirtti.

DERNEĞİN YÖNETİMİ ŞEHRİMİZİN GÜZİDE BASIN MENSUPLARINDAN OLUŞMAKTA

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti tarafından gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden Erkçoç şunları söyledi: “Ben gerçekten çok memnun oldum, bu derneğin yönetimi şehrimizin güzide basın mensuplarından oluşmakta. Yıllardan bu yana bu işe hizmet vermiş, ömrünü vermiş abilerimiz yönetimi oluşturan insanlardan oluşuyor. Yani yüreğini, hayatını ortaya koyan insanlardan oluşan bir dernek yönetimi olmuş. Bundan dolayı da biz sizleri tebrik ediyoruz, hayırlı hizmetlere vesile olur inşallah. Basın çok önemlidir, bir milletin, bir şehrin, kamunun sesi. Yani bir memleketteki güzellikleri, ihtiyaçları, talepleri, eksiklikleri güzelce dile getiren, bir memleketin sesi olarak görüyoruz. Demokrasilerde de basının çok büyük önemi var yani basın demokrasilerde yasama yürütme yargı gibi kamu adına gerçekten demokrasilerin ayakta durması için ülkelerin gelişmesi, daha güçlü olması için millet adına önemli görevler yapmakta.”

Kahramanmaraş’taki gazetecileri bir mesai ve yol arkadaşı olarak gördüklerini kaydeden Erkoç şu şekilde konuştu: “Biliyorsunuz kurtuluş savaşında avukat Mehmet Ali Kısakürek beyin kaleme aldığı beyannanme bu şehrin kurtuluş mücadelesinde çok önemli bir rol üstlenmiş. O yazıyla beraber çok önemli mesafeler katedilmiş. Biz Kahramanmaraş’taki, yıllardan bu yana özveriyle, kıt imkânlarla görev yapan basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Yani onlar da bizimle beraber mesaiye başlıyorlar, beraberce siyasi programlarımızda, çalışmalarımızda basını yanımızda görmediğimiz zaman adeta bir eksiklik olarak hissediyoruz onu. Siyasi programlarımızı sizler bizimle beraber takip ediyorsunuz ve bunu halka aktarıyorsunuz. Biz bir çalışma arkadaşı, mesai arkadaşı olarak görüyoruz, Kahramanmaraş basınımızı yol arkadaşı olarak görüyor ve takip ediyoruz.”

SİZLER GİBİ DEĞERLİ, KALİTELİ İNSANLARA HER ŞEHİRDE İHTİYAÇ VAR

Her şehirde Kahramanmaraşlı gazeteciler gibi değerli ve kaliteli basın mensuplarına ihtiyaç olduğunu belirten Erkoç şöyle konuştu: “Son günlerde ülkemizde meydana gelen olaylarda yurt içinden ve yurt dışından bazı gazetelerin durumunu gördük. Bir kısım medyanın olayları yansıtma biçimine baktığımızda olayları, provoke edişine, provakatör insanlara söz vermesine baktığımızda, ülke için ne kadar sıkıntılı olduğunu gördük. Ama ben her zaman şunu söylüyorum, sizler gibi değerli, kaliteli insanlara her şehirde ihtiyaç var. Biz Kahramanmaraş il teşkilatı olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Biz 12 yıldan beri siyaset yapıyoruz, hep beraberce koşturuyoruz, büyük oranda Kahramanmaraş basınımız hep gerçekleri doğruları gündeme getirmekte.”

Erkoç: “Kahramanmaraş basınının derneğinizle beraber daha da güçleneceğine inanıyorum. Başarılarınızın devamını diliyoruz, bize düşen de ne ise gece gündüz sizlerin yanınızdayız. Nasıl siz bizim yanımızda koşturuyorsanız bize de görev düştüğünde sizin yanınızda koşturmaya devam edeceğiz.”diyerek sözlerini bitirdi.

GAZETECİLER SADECE HİZMET İÇİN BU İŞİ YAPAN KİŞİLERDİR

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın da yaptığı değerlendirmede şunları dile getirdi: “Bizim kuruluş amacımız Kahramanmaraş’taki gazeteci arkadaşlarımızı bir araya getirmektir. Kahramanmaraş’ta gazetecilik yapan arkadaşlarımızın birçoğu ortaya koyduğu emeğin karşılığını bire bir alan arkadaşlarımız değil. Yani bu işi ne zengin olmak, ne de ün sahibi olmak için yapıyor, sadece Kahramanmaraş’a hizmet edebilmek için bu işi yapan kişilerdir.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanm...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi günü, Müftülük meydanında saat: 16.30 da 89 projenin toplu açılış törenine ...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil firmasında akşam saatlerinde meydana gelen yangın, Büyükşehir Belediyesi’ne b...

Orman Yangını Orman Yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı  Çamlıbel mevkinde  henüz belirlenmeyen sebeple orman yangını çıktı. edindiğimiz bilgi...

Arslanbey Ortaokulu öğrencilerine,Telafide Ben De Varım Eğitimi Arslanbey Ortaokulu öğrencilerine,Telafi...

Telafide Ben De Varım eğitim programı bünyesinde Fen Eğitimi Uzmanı Başak Yaşar Çetin rehberliğinde Arslanbey Ortaokulu öğrencileri Fen...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başarılı Eğitim Yöneticisi Ertan Göl, DOĞA Koleji Eğitim Kurumlarının Başında Başarılı Eğitim Yöneticis...

Kahramanmaraş Eğitim camiasının çok yakından tanıdığı, Türk ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ertelendi Cumhurbaşkanı ErdoğanR...

Toplu açılış törenlerine katılmak üzere 31 Temmuz Cumartesi ...

Hayırlı Olsun, Alaattin Karakuş Hayırlı Olsun, Alaattin K...

Kahramanmaraş’ta eğitime hizmetleriyle bilinen, sevile...

YANAN BENİM YANAN BENİM

Terör, mafya iş başında Orman yanar ben yanarım, Ben yanarım...

GELENEK BOZULMADI GELENEK BOZULMADI

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), sonunda Kahramanmaraş Pr...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Başkanlığı...

İki Büyük Organizasyon İki Büyük Organizasyon

Birincisi; 11 Haziran 2021 tarihinde İtalya- Türkiye Futbol ...

BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ