Maraşta Haber
Maraşta Haber

Fırat Yılmaz Çakıroğlu KSÜ’de Unutulmadı

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı 20 Şubat 2015 tarihinde PKK Terör örgütü mensupları tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölüm yıldönümü anısına yürüyüş gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde düzenlenen yürüyüş Fen Edebiyat Fakültesi önünden başlayıp Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne kadar devam etti. Yoğun bir katılım ile gerçekletirilen yürüyüşte açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı […]

Fırat Yılmaz Çakıroğlu KSÜ’de Unutulmadı

21 Şubat 2019 - 19:05A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı 20 Şubat 2015 tarihinde PKK Terör örgütü mensupları tarafından Şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölüm yıldönümü anısına yürüyüş gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde düzenlenen yürüyüş Fen Edebiyat Fakültesi önünden başlayıp Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne kadar devam etti.

Yoğun bir katılım ile gerçekletirilen yürüyüşte açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış; “ Bedeli ne olursa olsun tek dil, tek millet, tek devlet, tek bayrak mefkuresiyle kurulmuş bu ulu çınarı değil yıkmaya yerinden kıpırdatmaya dahi kimsenin gücü yetmeyecektir.” dedi.

Şehitliğin herkese nasip olmayacak yüce bir   makam olduğuna değinen Başkan Kayış; “Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı uğruna her türlü bedeli ödemeye talip olarak bugün bizimle yürüyen yol arkadaşlarım. 4 Yıl önce 20 şubat 2015 tarihinde İzmir Ege Üniversitesi’nde gerçekleşen olaylar akabinde camiamız yasa bürünmüştür. Ülkücü harekat şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu için döktüğü göz yaşlarını dualarıyla süslemiştir. Gencecik vatan evladı hayallerini ve sevenlerini geride bırakarak milyonların kalbinde bayraklaşmıştır. Bilindiği üzere şehitlik herkese nasip olmayacak yücelikte bir makamdır. Bu makama yükselen kardeşlerimizin şefaatine erişmek ise hepimizin en büyük temennisidir. Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ilk değildi son da olmayacaktır. Kan ve göz yaşıyla yoğrulmuş şan ve şerefle dolu mazimizde binlerce gencecik vatan evladını bu aziz vatana şehit verdik” ifadelerinde bulundu. 

 

BİZİM BİR YEMİNİMİZ VAR; BU VATAN BÖLÜNMEZ!

 “Bu aziz vatanın Ömer Halis Demirleri, Fethi sekileri ve de Fırat Yılmaz Çakıroğulları asla bitmeyecektir” diyerek sözlerine devam eden Başkan Kayış; “ Dün Ulubatlı Hasan’dık burçlara bayrak dikilirken. Mustafa Kemal’dik, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Çeçen’i ile bir millet yedi düvele kafa tutan. Antepli Şahin’dik, Nene Hatun’duk mevzu bahis vatan olduğunda dilde tekbir elde bayrak vatanı müdafaa eden. İmamoğlu idik, Kılıçkıran idik, Fırat Yılmaz Çakıroğlu idik vatanımın ha ekmeğini yemişim ha bir kurşun diyerek şehadet şerbetini içen. Milletimizin vicdanı rahat olsun ülkücü gençlik dün olduğu gibi bugünde görevinin başındadır. Bu vatan için, şehitlerimiz için verilecek bir hesap ödenecek bir bedel varsa biz bunların hepsine talibiz. Bizler buradan bu vatanı bölmeye kalkanlara karşı her zaman olduğu gibi tek yürek olup tek bir ses veriyoruz: İnandık ve iman ettik ki şehitler ölmez, bizim bir yeminimiz var bu vatan bölünmez!”

MÜCADELENİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ!

Başkan Kayış; “Bugün sizler tarih okuyan bir yiğidin arkasından tarih yazdınız. Cennet mekan şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu İzmir Ege Üniversitesi kampüsünde elinde megafonla tarihe şu notları düşmüştü. Bu mücadeleyi  yirmi kişi de kalsak otuz kişi de kalsak bu şerefsizlere bu vatan hainlerine karşı yürüteceğiz. Bizde bugün Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi kampüsünden diyoruz ki; aziz ruhun şad olsun şehidim. Mücadeleni sonuna kadar sürdüreceğiz. Şayet sonunda senin gibi olmaksa kaderimiz biz bu kaderin ellerinden öperiz. Unutmayın, Fırat artık ağrıdan başlayıp basraya dökülen bir nehri adı değildir. Bayraklaşmış bir mücadelenin Akşehir’den doğup Ege’ye dökülen bir isimdir”diye konuştu.  

 

NE MUTLU BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLANA!

Başkan Kayış konuşmasında son olarak şu ifadelere değindi; “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız sayın Sinan Ateş beyefendinin ifade ettiği gibi okumayan, araştırmayan, tefekkür  etmeyen bu cephenin gerisinde su bile taşıyamayacaktır.

Sizlerde bilim ve teknolojide çağa ayak uyduran, atasından tarihinden ilham alan ve geleceğe ümitle bakan gençler olacaksınız. Üniversitelerde kan akmasın oluk oluk mürekkep aksın. Unutmayınız ki mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor. Cehalet en büyük düşmanınız olsun. Bir olun, iri olun, diri olun. Sağ olun, var olun. Cenabı Allah’a emanet olun. Ne mutlu bu vatan için şehit olana, ne mutlu bu vatan için gazi olana, Ne Mutlu Türküm Diyene.”

Düzenlenen yürüyüşe, Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Ülkü Ocakları Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ali Tufan, MHP Onikişubat İlçe Başkanı Müfit Dal, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. Milliyetçi Hareket Partisi 27’nci dönem Kahramanmaraş Milletvekili adayı da...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkında...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” ve “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” mottosu kapsamında İlimiz ...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğlu Belediyesi’nin muazzam tesisi ve organizasyonu ile gerçekleştirilen Boya...

Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir medeniyete sahiptir Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir med...

Kahramanmaraş’ta 24-25 Eylül 2022 tarihinde Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen 8. uluslararası öğrenci sempoz...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇENT OLDU ZUHAL KARAKOÇ DORA: DOÇEN...

Doktorasını tamamlayan Dr. Zuhal Karakoç Dora, Doçent oldu. ...

“GÜL”E ARZ-I HÂL – I “GÜL”E ARZ-I HÂL – I...

Kâinâtın Solmayan Gülü’nün dünyayı teşrif buyurduğu Rebîülev...

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Farkındalık Etkinliği Öncelik Hayatın Öncelik Y...

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Ö...

İSLAMDA ŞÜKÜR  İSLAMDA ŞÜKÜR 

Şükür kelimesi iyiliği bilme ve onu ilan etme anlamlarına ge...

BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KESTİ BOYALI GÜREŞLERİ NEFES KE...

SPORCU VE SEYİRCİ KATILIMIYLA KIRKPINARI ARATMADI Dulkadiroğ...

Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilend...

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe...

Mehmet Doboğlu Mehmet Doboğlu

Mehmet Doboğlu; 01 Ekim 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi ...

Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir medeniyete sahiptir Milletvekili Öçal: Türkiy...

Kahramanmaraş’ta 24-25 Eylül 2022 tarihinde Sütçü İmam...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkez...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ