Maraşta Haber
Maraşta Haber

‘Emek Evleri hayata geçti

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, örnek bir projeye daha imza atarak engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Emek Evleri’ni hayata geçirdi. Ortaya koyduğu sosyal ve kültürel projelerle bölge belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olan Dulkadiroğlu Belediyesi, yine bölgesine örnek olan bir projeye daha imza attı. Vatandaşının yaşam standardını yükselterek bölgesine değer katan projeler […]

‘Emek Evleri hayata geçti

07 Ekim 2015 - 22:39A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, örnek bir projeye daha imza atarak engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ‘Emek Evleri’ni hayata geçirdi.

Ortaya koyduğu sosyal ve kültürel projelerle bölge belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olan Dulkadiroğlu Belediyesi, yine bölgesine örnek olan bir projeye daha imza attı. Vatandaşının yaşam standardını yükselterek bölgesine değer katan projeler üretmeye devam eden Dulkadiroğlu Belediyesi, özellikle engellilere ve kadınlara yönelik projeleriyle dikkat çekiyor.

Bu kapsamda Gazipaşa Mahallesi Çocuk Bahçesi Parkı önünde 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan ve yürüme engelli olan İsmet Ulaş isimli vatandaşı tespit eden Dulkadiroğlu Belediyesi, bu vatandaşının iş yeri sorununu ‘Emek Evi’ projesiyle çözüme kavuşturdu.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Gazipaşa Mahallesi’nde 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan yürüme engelli İsmet Ulaş için kurulan örnek Emek Evi’ni ziyaret ederek gazetecilere tanıttı.

Belediyeciliğin sadece imar ve fen işlerinden ibaret olmadığını, vatandaşların yaşam standartlarının yükselmesi adına hayatın içinde ne varsa bunları karşılamanın da görevleri arasında bulunduğunu dile getiren Başkan Okay,   sosyal sorumluluk kapsamında, engelli ve dezavantajlı gruplara yönelik  projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan engelli İsmet Ulaş’ı işini daha rahat yapa bileceği bir alana kavuşturduklarını anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü :

“Burada da bir engelli vatandaşımızın ekmek parasını kazanmak için yıllardır mesleğini icra ettiği alanı Emek Evi şeklinde organize ederek onun daha iyi standartlarda çalışmasını daha fazla gelir elde etmesini hayatını kolaylaştırmak adına çalışma yaptık. Çok şükür projemiz, toplum nezdinde çok büyük bir karşılık buldu. Özellikle engelliler ve ev hanımlarına yönelik yapılan bu çalışmalar devam edecek, amacımız birkaç yerde daha bu türden yerler inşa ederek özellikle engelli vatandaşlarımızın kazançlarını daha rahat bir ortamda sağlamalarını amaçlamaktayız.”

BELEDİYELERDEN VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN PROJEYE YOĞUN İLGİ

Dulkadiroğlu Belediyesince hayata geçirilen Emek Evi Projesi’nin diğer belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler tarafından yakından takip eğildiğini anlatan Başkan Okay, çalışmanın Türkiye nezdinde örnek gösterildiğini belirterek diğer şehirlerde de uygulanacağını söyledi.

Projeyi ilçenin çeşitli bölgelerinde yaygınlaştıracaklarını anlatan Başkan Okay, “Engelli vatandaşlarımızın dezavantajını ortadan kaldırarak daha rahat bir hayat sürmeleri için Dulkadiroğlu Belediyesi olarak üstümüze düşen vazifeyi yerine getirmeye devam etmiş olacağız” dedi.

“EMEĞİMİN KARŞILIĞINI EMEK EVİ İLE ALDIM”

Yürüme Engelli İsmet Ulaş da 35 yıldır ayakkabı boyacılığı yaptığını, ilk defa böyle bir hizmet gördüğünü söyledi. “Ben burada bir pislik ve rezaletten kurtuldum, yazın sıcaktan kışın yağmur ve soğuktan çok mağduriyet yaşıyordum” diyen Ulaş, şimdi hayatından memnun olduğunu dile getirdi.

Konuşmasına devam eden ulaş “Emeğimin karşılığını Emek Evi ile aldım. Belediye Başkanımız Necati Okay’a teşekkür ediyorum” dedi.

NST_1174 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Satranç Müsabakasında Ķız öğrenciler...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR…

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksulluk sarmalına sokanlardan söz ediyorum. Hayat pahalılığı Bütün ağırlıkları...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu Müdürü Ahmet Karatutlu Koordinatörlüğünde yapılan 9. Bölge Bilgi Yar...

Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbistan’ı yasa boğdu. Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbista...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Elbistan Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Hatice Bağcı’nın vefatı eğitim camiasını çok ü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde  “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ