Maraşta Haber
Maraşta Haber

Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş Üniversite Şubesi’nden İftar Yemeği

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi Yemekhanesinde Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi üyeleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu. Türkiye’nin demokratikleşme konusunda 11 yıldır yapılan değişikliklerle sessiz bir devrim yaşadığını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “TSK İç Hizmet Kanunu 35. Maddesinde yapılan değişiklik bile başlı başına bir demokratikleşme hareketidir” dedi. Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş Üniversite Şubesi tarafından […]

Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş Üniversite Şubesi’nden İftar Yemeği

20 Temmuz 2013 - 13:45A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Yerleşkesi Yemekhanesinde Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi üyeleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Türkiye’nin demokratikleşme konusunda 11 yıldır yapılan değişikliklerle sessiz bir devrim yaşadığını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “TSK İç Hizmet Kanunu 35. Maddesinde yapılan değişiklik bile başlı başına bir demokratikleşme hareketidir” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş Üniversite Şubesi tarafından verilen iftar yemeğine Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ve Milletvekili Sıtkı Güvenç, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Teyfik Yağcı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Baş, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, İl Emniyet Müdürlüğünden Ali Nazım Akay, KSÜ Üniversitesi Fakülte Dekanları, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü, Ak Parti İl ve ilçe Başkanları, Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan, yerel basın ve Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 2 Üniversite Şubesi üyeleri aileleriyle katıldı.

Ramazan ayının tüm güzellikleri bir arada topladığını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil; “Ramazan ayı birlik ve beraberliğin en güzel şekilde temsil edildiği bir aydır. Ramazan ayı yardımlaşmanın doruğa çıktığı, manevi iklimin kendisinde yer bulduğu bir aydır. İşte tüm bu güzellikleri burada görüyoruz ve yaşıyoruz. Bu güzel organizasyonu yapan, Memursen ailesine, Eğitimbir-Sen ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Onların vermiş olduğu sendikal mücadeleden dolayı da kutluyorum. Memursen mücadelesini kuru bir sendikal hareket olarak kurmadı. Ülkenin her sorunu ile yakından ilgilendi. Türkiye’nin hayrına ne gerekiyorsa onu yaptı. Bunu yaparken de elini değil, bedenini taşın altına koydu. 2010 yılında yapılan referandumda ortaya koyduğu tavır takdire şayandır” diye konuştu.

egitim Birsen 2 nolu Şube iftar (10) copy

İhtilal yapanların ilk işinin Anayasayı rafa kaldırmak olduğunu sözlerine ekleyen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, “Geçtiğimiz 2-3 hafta içerisinde TBMM’de yoğun bir tempoda çalıştık. Çıkardığımız kanunlar içerisinde darbelere zemin hazırlayan TSK İç Hizmet Kanununun 35. Maddesini de değiştirdik. Bu çok önemli bir değişikliktir. Türkiye’nin bir hukuk devleti olması açısından çok önemli bir değişikliktir. Türkiye son 11 yılda yaptığı yargı reformları ile gerçek manada demokratikleşmiştir” şeklinde konuştu.

“ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİĞİ TÜRKİYE’Yİ LİDER ÜLKE YAPACAK”

Kahramanmaraş’ta Eğitim Bir-Sendikasının üniversitede örgütlenerek önemli bir başarıya imza attığını belirten Pakdil, “Sendikaya üye olan, destek olan hocalarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’de yıllarca üniversiteler bilim yuvası olması gerekirken bazı üniversiteler değerlerimizle uğraştılar, darbelere destek verdiler. Oysa üniversitelerimiz kalkınmamıza destek vermek için, bilimsel gelişmelere katkı sunmak için mücadele etmek zorundaydılar. Şimdi üniversitelerimiz halkla bütünleşmeye, sanayici ile birlikte çalışmaya ve ciddi bilimsel çalışmalar yapmaya başladılar. Bu birliktelik Türkiye’yi lider ülke yapacaktır. Türkiye’yi lider ülke yapmak için el birliği ile asla pes etmeden mücadele edeceğiz. Türkiye’nin kalkınma mücadelesine destek veren üniversitelerimizi, sivil toplum kuruluşlarını, istihdam sağlayan sanayicilerimizi ve tüm hocalarımızı bir kez daha kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç konuşmasında, Mısır’daki darbeye ABD’nin darbe diyemediğini, yanında yer aldığını belirterek, bu durum karşısında sivil toplum örgütü Memur-Sen’in meydanlara çıktığını, toplu tepki gösterdiğini, bu sendikanın aynı duyarlılığı Türkiye’nin bugünkü rahatlığını sağlayan 2010 yılı referandumunda da gösterdiğini dile getirdi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Teyfik Yağcı ise konuşmasında; “Bu üniversitede yirmi yıl geçirdim. Bu iftar sofrasındaki tablo gözlerimi yaşartıyor. Çünkü başörtülülerin giremediği bir üniversitede şu an başı açık veya kapalı bayanlarımızla birlikte yemek yiyor. Ama geçmişte bu mümkün değildi. Türkiye darbeleri gördü. Başbakan Adnan Menderes’i astılar. Yetmedi astıkları ipin parasını bile ailesinden tahsil ettiler. Sendikacılık hakkı, hakları arama ve dayanışma örgütüdür. Biz haklı ne ise onu savunuruz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan’ da konuşmasında “Sendikalar, ülkenin ileri karakolları, toplumun sinir uçları, demokrasinin emniyet sibopları ve yönetimlerin otokontrol mekanizmalarıdır. Eğer bir yerde sivil toplum örgütü bypass ediliyorsa orada sıkıntı var demektir” şeklinde konuştu.

egitim Birsen 2 nolu Şube iftar (13) copy Egitim Bir-Sen Gen Bşk

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Hayrettin Güngör, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atandı. Hayrettin Güngör, Hatay Büyükşehir Beled...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı iken 31 Mart yerel seçimlerinde de yeniden aday gösterilmeyen  Hayrettin Güngör , Hatay Büyük...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinin Muhteşem Veda Gecesi Aziz Sancar Anadolu Lisesinin Muhteşem V...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı  “mezuniyet günü etkinlikler ” genelgesi doğrultusu...

Mehmet Akif İnan İHO’ da Ayetlerin Tezahürü Sergisi Açıldı. Mehmet Akif İnan İHO’ da Ayetlerin...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan Din Öğretimi Genel Müdürlüğü SADA Kültür, Sanat ve...

Başkan, Mehmet Akpınar ATAUZDER’e Bayram Sevinci Yaşattı Başkan, Mehmet Akpınar ATAUZDER’e Bayram...

Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, Yeniden Refah Partisi (YRP) Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hayrettin Güngör, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevine atandı. Hayrettin Güngör, Hatay B...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı iken 31 Mart yerel...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinin Muhteşem Veda Gecesi Aziz Sancar Anadolu Lises...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi tarafından Milli Eğiti...

Harun Kurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı Harun Kurt, Onikişubat İl...

6 Mart 2024 tarihinden beri vekaletle yürütülen Onikişubat İ...

Mehmet Akif İnan İHO’ da Ayetlerin Tezahürü Sergisi Açıldı. Mehmet Akif İnan İHO̵...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Final Programı ile son buldu. Kahramanmaraş Öğretmen Ak...

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Yılsonu Değerlendirme Ve ...

Havacılık ve Savunma Sanayinde İşbirliği Ağı Genişliyor Havacılık ve Savunma Sana...

Kahramanmaraş’ta yükselen havacılık ve savunma sanayiindeki ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Belli Oldu Onikişubat İlçe Milli Eği...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen’in 7 ...

Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali, gelecek için umut verdi. Kahramanmaraş Robotik ve ...

Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi’nde düzenlenen Robotik v...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu’nun Robotik ve Teknoloji Festivali Başarısı Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu, Kahramanmaraş Robotik ...

Başkan, Mehmet Akpınar ATAUZDER’e Bayram Sevinci Yaşattı Başkan, Mehmet Akpınar AT...

Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Genel Başkanı Mustafa...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ