Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkan Okay; Kırsal Mahalleleri Yeniden İnşa Ediyoruz

Tevekkeli Sosyal Tesisi’nin açılışında konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, kırsal mahallelere yaptıkları hizmetleri anlattı. Başkan Okay, “Büyükşehir yasasıyla birlikte bu mahallelerimizi adeta yeniden inşa ediyoruz” dedi. Bölgesini sosyal tesislerle donatmaya devam eden Dulkadiroğlu Belediyesi, yeni bir sosyal tesisi daha hizmete sundu. Tevekkeli mahallesine çok amaçlı bir sosyal tesis kazandıran Dulkadiroğlu Belediyesi, görkemli bir törenle […]

Başkan Okay; Kırsal Mahalleleri Yeniden İnşa Ediyoruz

29 Temmuz 2018 - 7:14A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Tevekkeli Sosyal Tesisi’nin açılışında konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, kırsal mahallelere yaptıkları hizmetleri anlattı. Başkan Okay, “Büyükşehir yasasıyla birlikte bu mahallelerimizi adeta yeniden inşa ediyoruz” dedi.

Bölgesini sosyal tesislerle donatmaya devam eden Dulkadiroğlu Belediyesi, yeni bir sosyal tesisi daha hizmete sundu. Tevekkeli mahallesine çok amaçlı bir sosyal tesis kazandıran Dulkadiroğlu Belediyesi, görkemli bir törenle tesisi hizmete açtı.
Açılışa; Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Ak Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Ak Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyeleri, Dulkadiroğlu İlçesi Mahalle Muhtarları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bölgesinde bulunan kırsal mahallelere yaptıkları yatırımları anlattı. Göreve geldikleri ilk yıl kırsal mahallelerin alt yapı sorununu çözdüklerini söyleyen Başkan Okay, daha sonraki yıllarda ise sosyal tesis gibi yatırımları yaptıklarını anlattı. Yapılan bu çalışmalar neticesinde kırsal mahallelerin şehir merkezinde bulunan mahallelerle bir farkının kalmadığını aktaran Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz bu sosyal tesisimizin önemli bir seçim vaadi olduğunu hatırlatmak istiyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana hemşerilerime vaat ettiğimiz birçok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Sıfırdan kurduğumuz ve adeta bir çocuk gibi büyüttüğümüz ilçemizin bugünkü geldiği nokta malumunuzdur. Tarihi, kültürel ve Sosyal açıdan Kahramanmaraş’ın en değerli ilçesi olan Dulkadiroğlu’muzu büyütmeye, geliştirmeye ve daha da ileriye taşımaya devam edeceğiz. ‘Bölgeler doğuya doğru gelişmez’ söyleminin tersine biz ilçemizi doğuya doğru büyütmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. Tarihi değerleri ön plana çıkaracak projelerle eski Maraş’ımızı ön plana çıkararak turizmin hizmetine kazandırırken, aynı zamanda modern Dulkadiroğlu için de birçok adım attık.”

“HER YERE EŞİT HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”
“Tüm bu çalışmaları yaparken ilçemizin her noktasına eşit hizmet götürmeyi de kendimize ayrı bir görev bildik. Bu nedenle tabelalarıyla birlikte kaderlerini de değiştirdiğimiz kırsal mahallelerimize de özel çalışmalar yaptık. Malumunuz bu mahallelerimiz Büyükşehir yasası öncesi köy statüsündeydi. Büyükşehir yasasıyla birlikte kırsalda bulunan ve köyden mahalleye dönüşen bu bölgelerimize şehir merkezinde yaptığımız aynı hizmeti yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bugün şehir merkezinde icra ettiğimiz belediyecilik hizmetlerinin tamamını bu bölgelerimiz de de yapıyoruz. Şehir merkezimizin dışında bu özel bölgelerimize özel projeler de yaptık. Bu projelerin başında da bugün bir tanesinin daha açılışını yapacağımız çok kapsamlı sosyal tesislerimiz gelmektedir.Geçtiğimiz yıl Peynirdere, Dereli, Yusufhacılı, Ayaklıcaoluk ve Şerefoğlu mahallelerimize kazandırdığımız sosyal tesislerimizin açılışını gerçekleştirmiştik. Bu yılda yapımını tamamladığımız Tevekkeli, Başdevrişli, Osmanbey, Baydemirli, Beşenli, Kapıçam, Küçüknacar ve Bulanık sosyal tesislerimizin açılışını yapacağız.”

“SOSYAL TESİSLER ÇOK AMAÇLI KULLANILMAKTA”
“Bu sosyal tesislerimiz mahallelerimize çok geniş kapsamda hizmet vermektedir. Vatandaşlarımız düğün, nişan ve toplantı gibi özel günler için bu tesisleri kullanmaktalar. Yine taziye amaçlı da hizmet veren sosyal tesislerimiz, aynı zamanda bir kültür ve eğitim merkezidir. İçerisinde bulunan kütüphanede geleceğimizin teminatı çocuklarımız ders çalışırken, belediye olarak hazırladığımız özel projelerle de bu alanlarımızı eğitim merkezleri olarak kullanıyoruz. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Tevekkeli sosyal tesisimizde açılışımızın ardından hizmete başlayacak ve bölgeye hitap edecek. Ben bu özel tesisin açılışında bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve mahalle sakinlerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”
Başkan Okay’ın ardından konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ta bir selamlama konuşması yaptı. Erkoç, Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal mahallelere yaptıkları yatırımları anlattı. Erkoç, bu yatırımların artarak devam edeceği müjdesini de verdi.
Erkoç’un ardından bir selamlama konuşması da Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç yaptı. Kılıç, Dulkadiroğlu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne bu bölgelere kazandırdıkları hizmetten dolayı teşekkür etti. Kılıç, Kahramanmaraş’a yapılan yatırımlar hakkında da kısa bir bilgi verdi.
Açılış programı kurdele kesimi ve tesisin gezilmesiyle sona erdi.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Akküncü, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti. Akküncü, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müd...

06 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Hayat Boyı Öğrenme Faaliyetlerini yerinde incelemek adına Kahramanmaraş İl Milli Eğitim ...

Mahçiçek; 46 metropol ilçe arasında Onikişubat’ımızı birinci sıraya taşıdık Mahçiçek; 46 metropol ilçe arasında Onik...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi’nde yüzde 78.83 oy oranıyla nüfusu...

‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığı Yerden Devam Edecek ‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığı Yerden Devam ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Doğa Yürüyüşleri, deprem sonrası ilk kez doğaseverlerle buluşuyor. 4 Haziran Pazar günü gerçekl...

Kahramanmaraş’ta şebeke suyu içilebilinir mi? Kahramanmaraş’ta şebeke suyu içile...

Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşlar, deprem sonrası oluşan arızlar nedeniyle içme suyunun içilip içlemeyeceğini merak ediyor. Konuyla ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
299. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 299. Fasl-ı muhabbet atış...

Kimse avutamaz gözünü silen Belkide döverek sineni delen Ley...

Akküncü, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti. Akküncü, Göksun Halk Eğit...

06 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Hayat Boyı Öğ...

Kahramanmaraş’ta HBÖ Haftası Başladı Kahramanmaraş’ta HB...

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri Tüm Türkiye de 1-7 M...

Mahçiçek; 46 metropol ilçe arasında Onikişubat’ımızı birinci sıraya taşıdık Mahçiçek; 46 metropol ilç...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 14 ve 28 Mayıs’...

‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığı Yerden Devam Edecek ‘Doğa Yürüyüşleri’ Kaldığ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Doğa Yürüyüşleri, de...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden LGS Öncesi Son Prova İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ölçme Değerlendir...

Kahramanmaraş’ta şebeke suyu içilebilinir mi? Kahramanmaraş’ta şe...

Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşlar, deprem sonrası oluşan ...

298.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 298.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Resul’den almışlar o nasihatı. Üç kıta koşarken kim ...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü YKS Deneme Sınavı Yaptı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ...

Mansur Yavaş: ‘Kahramanmaraşlılara gönülden hizmet etmeye  devam ediyoruz” Mansur Yavaş: ‘Kahr...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Kend...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ