Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ankara’da “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” Başladı

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törenle başladı. Açılış töreninde Bakan Bayraktar ve Yılmaz, vince asılı olan meşhur Kahramanmaraş Dondurması’nın satırla kesti. 20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, […]

Ankara’da “Kahramanmaraş Tanıtım Günleri” Başladı

21 Haziran 2013 - 8:47A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törenle başladı.

Açılış töreninde Bakan Bayraktar ve Yılmaz, vince asılı olan meşhur Kahramanmaraş Dondurması’nın satırla kesti.

20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle başladı. Açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Kahramanmaraş’ın ilk İstiklal Madalyalı şehir olduğunu söyledi. Kahramanmaraş’ın şairler yurdu ve yatağı olduğunu ifade eden Yılmaz, “Necip Fazıl’dan Abdurrahim Karakoç’a, Nuri Pakdil’den Aşık Mahzuni’ye daha birçok şair ve yazar Türkiye’nin kültürüne zenginlik katmışlardır. Bu nedenle her insanın Kahramanmaraş’a bir vefa borcu vardır” dedi.

Kahramanmaraş insanına Türkiye’nin kültür hayatını zenginleştirdikleri için teşekkür eden Yılmaz, Kahramanmaraş’ın tarihi bir kent olarak çok eski kültürlere ve medeniyetlere ev sahipliği yaptığını, çok önemli olaylara tanıklık yaptığını kaydetti. Yılmaz, Kahramanmaraş kültürünün düzenlenen etkinlikle Ankaralılarla buluşturulacağını vurguladı.

"Kahramanmaraş Tanıtım Günleri"nden Objektiflere Yansıyanlar

“BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ OLAN BU GÜNLERDE TANITIM GÜNLERİNİN DÜZENLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar ise yaptığı konuşmada, birliğin, beraberliğin, bütünlüğün ve vatan milliyetçiliğinin çok daha pekişmesi gereken bu günlerde Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinin çok önemli olduğunu ifade etti. Kahramanmaraş’ın Anadolu topraklarının İslam yurdu olmasında öncü bir rol oynadığına dikkat çeken Bayraktar, “Şu anda Türkiye’nin birçok yerine gidin bakın birçoğunun aslının ve akrabalarının Kahramanmaraşlı olduğunu göreceksiniz. Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin bütünleşmesinde, birliğinde ve milliyetçiliğinde son derece önemi vardır. İlk Fransızların işgali sırasında daha Türkiye’de milli hareketler ve çıkışlar olmadan Maraş’ın kalkışması, milli şuurun orada meydana gelmesi boşuna değildir. Hem İslam’la buluşmamız hem de Orta Asya’dan gelen ruhumuzun oluşmasının ana meyvesinin çekirdeğinin olmasının Maraş’tan kaynaklanması çok önemlidir” diye konuştu.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nde Kahramanmaraş’ın bütün ürünlerinin tanıtılacağına dikkat çeken Bayraktar, burada Kahramanmaraş’ın güzelliklerinin görülmesi için büyük bir fırsat oluşacağını kaydetti. Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmayı çoktan hak ettiğini dile getiren Bayraktar, “Önümüzdeki seçimlere Kahramanmaraş seçimlere büyükşehir olarak girecek. Bu da şehre yeni bir ivme getirecek” dedi.

“BİZ BİR VE BERABER YAŞAMAYA ANT İÇMİŞİZ”

Ünlü şair Abdurrahim Karakoç’un ‘Yolun sonu mezar değil, gittiğinde görürsün’ sözüyle konuşmasına başlayan BBP Genel Başkanı Destici ise, “Kahramanmaraş şairleri ve yiğitleriyle çok zengin. Dünya çapında güreşçiler çıkarmış çok yiğit insanları var” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin çok büyük acılar yaşadığını ve çok büyük oyunlara maruz kaldığını belirten Destici, “Hangi oyunu oynarsanız oynayın, hangi tezgahı kurarsanız kurun, hangi acıları yaşatmaya çalışırsanız çalışın, biz sizin sömürgeye dayalı emperyalist anlayışınızı biliyoruz. Irak’ı nasıl demokratikleştirdiğinizi biliyoruz. Biz bunu yutmayız, biz bunu yemeyiz. Bu bayrağın altında ebediyete kadar bir ve beraber yaşamak için ant içmişiz. Bunu da kimsenin bozmasına fırsat vermeyiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesinde emeği geçenlere Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar ve Milli Savunma Bakanı Yılmaz tarafından plaket verildi. Açılışta törenin yapılacağı alana vince asılı Maraş dondurması getirildi. Vince asılı olan dondurmayı Bayraktar ve Yılmaz satırla kesti. Bakan Bayraktar ve Yılmaz, kestikleri dondurmayı milletvekillerine ikram etti.

Açılış kurdelesini kesen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, daha sonra stantları tek tek gezdi.

tanıtım (61) copy tanıtım (60) copy tanıtım (59) copy tanıtım (58) copy tanıtım (57) copy tanıtım (56) copy tanıtım (55) copy tanıtım (54) copy tanıtım (53) copy tanıtım (52) copy tanıtım (51) copy tanıtım (50) copy tanıtım (49) copy tanıtım (48) copy tanıtım (47) copy tanıtım (46) copy tanıtım (45) copy tanıtım (44) copy tanıtım (43) copy tanıtım (42) copy tanıtım (41) copy tanıtım (40) copy tanıtım (39) copy tanıtım (38) copy tanıtım (37) copy tanıtım (36) copy tanıtım (35) copy tanıtım (34) copy tanıtım (33) copy tanıtım (32) copy tanıtım (31) copy tanıtım (30) copy tanıtım (28) copy tanıtım (27) copy tanıtım (26) copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden Örnek davranış Okkeş Gümüşer Ortaokulu Öğretmenlerinden...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Okkaş Gümüşer Ortaokulunda görevli 70 Öğretmen ve idareciler tarafından örnek bir davranış sergilenerek...

Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı. Ashab-ı Kehf Portalı Yayına Başladı....

İçerisinde Osmanlı Padişahlarının Ashab-ı Kehf Külliyesine gönderdiği Fermanlar, Orijinal El Yazması Eserler,Ashab-ı Kehf üzerine kelem...

Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazılımı Tanıtıldı Kazanım Temelli Ölçme Değerlendirme Yazı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü başkanlığında, Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinden müdür  Serdar Karc...

Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı oldu. Mustafa Buluntu, “KMTSO başkanı ol...

Uzun bir süredir heyecanlı seçim süreci yaşanan Kahramanmaraş Ticaret ve sanayi Odası (KMTSO) Meclisi seçimi yapıldı ve açılan 29 sandı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İbrahim Gülsu, Eğitimin Çınarlarını Buluşturdu İbrahim Gülsu, Eğitimin Ç...

Kahramanmaraş Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü İbrahim Gü...

‘engel-SİZ misiniz’ adlı AB Gençlik projesi, sona erdi ‘engel-SİZ misiniz’ adlı ...

Toroslar gençlik grubunun Av. Tuğçe BAŞKAN ŞENTÜRK liderliği...

7’DE 7 KİLİS 7’DE 7 KİLİS

Yaprakların sararmaya başladığı ve dallarından koparak rüzgâ...

Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğretmenler Günü’nü coşkuyla kutladı. Mehmet Aif İnan İHO ‘Öğre...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275.  Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ